Küvet iyi mi kapatılır ve ipuçları


Her evin ayrılmaz parçalarından kabul edilen ve lavabo dolabının en oldukça kullanılan parçalarından kabul edilen dolap; Bu yüzden, dolabın hasar görmesini ve zarar görmesini önlemek için lavabo iyi kapatılmalıdır. Kabini kendiniz yapmış olursanız yada sipariş verirseniz, PVC şeklinde galvanizli saclar kullanmak en iyisidir. İran’daki dolapların bir çok HPL kaplamalı MDF’den yapılmıştır. Kabinet için MDF kullanıyorsanız dikkatli olun, HPL kartının her iki kenarı da yuvarlatılmış olduğundan iki flanşlı tip kullandığınızdan güvenilir olun.

Küveti niçin kapatmalısınız?

Lavabo yada küvetleri silikon yapıştırıcı ile yalıtmak, lavabonun durumunu iyileştirmeye destek verir ve gelecekteki sorunları önler. Yüksek kaliteli bir su geçirmez dolgu macunu kullanmak, su ve atık malzemenin çatlaklara girmesini önler. Lavabo etrafındaki alanın su ve küf tutmamasını istiyorsanız ne olursa olsun sızdırmazlığına dikkat edin.

Her tür tezgah üstü eviye için, levhanın kenarlarını silikonla iyice yalıtmalı ve alüminyum conta kullanmalısınız. Ankastre lavabo için, kesimden sonrasında kesilen yeri silikonla kapatmalı ve takmadan ilkin iyice kurumasını beklemelisiniz, arkasından lavaboyu ters çevirip lastik bandı çıkarıp yerine bir santimetre genişliğinde silikon film koymalısınız. Batırın ve kenarına yerleştirin ve arkasından kesiğe yerleştirin. Doğru konumda olduğundan güvenilir olduktan sonrasında pelvisi klemplerle yerinde tutmalı yada birkaç saat ağır bir cisim koyarak oldukça bastırmalısınız. Taban dolgusunu tahtaya takmak için, tabanın alt kısmının duvar ile ek bölgeleri içinde tamamen silikonla doldurulduğundan güvenilir olun ve arkasından tabanı takının.

tutkal satın al

Lavaboyu kapatmanın en iyi yolu

Küveti kapatmak için şu adımları izleyin:

1. Eski sızdırmazlık maddesini bir macun bıçağı yada başka bir kesici aletle çıkarın. Bunun için silikon temizleme solventleri de yararlı olabilir.

2. Hedef alanı paklayın ve yüzeyi kuru ve nemsiz tutun. Emek verme alanını temizlemek için bir bez yada kağıt havlu üstünde ev tipi temizleyici kullanın, arkasından kurulayın. Etkilenen bölgeyi yeniden çamaşır suyu ile paklayın, arkasından durulayın ve kurulayın.

3. Bu aşamada silikon mastik yada su bazlı yapıştırıcı denilen bir şey kullanmalısınız. Küvetin çevresine küvet yapıştırıcısının iyi mi uygulanacağı, kartuşu derz dolgu tabancasına yerleştirmek ve ek bir parça üstüne yapıştırıcı akışını kontrol etmek için memeyi jantın yakınında istenen genişliğe hareket ettirmektir.

4. Şimdi çalışmak için sızdırmazlık maddesini kullanın. Tezgah kuruduktan sonrasında, lavabonun çevresine uygun bir yapışkan toz dolgu macunu uygulayın. Emek verme basıncı bile önemlidir, bundan dolayı küvetin içinde ve çevresinde eşit bir rutubet ve küf önleyici sızdırmazlık maddesi tabakası oluşturmak için durağan(durgun) bir tutkal akışı sağlamaya çalışın.

5. Mastiğin yüzeyini kesici ve mala ile düzleştirin.

6. Emek verme alanındaki fazla dolgu macununu çıkarmak için beyaz ispirto yada silikon sökücü kullanın.

7. Mastiğin kuruması için birazcık süre tanıyın, sadece mastik kurumadan sudan ve nemden uzak tutmalısınız. Kuruma süresi için mastik üreticisinin talimatlarına uyun.

En iyi lavabo sızdırmazlık yapıştırıcısı

Küveti kapat

Lavabonun montajı esnasında ne olursa olsun dolap yüzeyine sıkıca yapışan kuvvetli bir yapıştırıcı ve mastik kullanmalısınız. Küvet yada duşu kapatmak için kullanılan dolgu macunu kesinlikle su geçirmez ve küf ve küflenmeye karşı dayanıklı olmalıdır. Bu, eviyeyi dolap yüzeyine monte etmek için en iyi çözüm olan, yüksek yapışma gücüne haiz su itici ve su geçirmez bir araç-gereç kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Süratli yapılması ihtiyaç duyulan projeler için silikondan daha iyi bir ikame yoktur. Doğal ki, eski dolgu macunu eskidikten sonrasında onu çıkarmanız ve küveti yeniden kapatmanız gerekir.

Mastik silikon

Küveti kapat

Silikon mastik, kabin panelinin içine yerleşir ve su girişini engeller. Küvetin montajı için hususi bir silikon mastik formülü kullanılır. Bu mastik su itici özelliklere haizdir ve seramik ve laminat dolaplara yapışır. Bu yapıştırıcı, lavaboyu sabitlemek ve ek olarak küvet ve duş teknesini mühürlemek için kullanılır.

Ankastre lavabo kapatma

Küveti kapat

lavabo, kabinin yüzeyine sıkıca tutturulmalıdır; Bu sebeple destek sunar zayıflar ve eviye kenarı dolap yüzeyinden ayrılırsa, su ek yerlerinden kolayca dolaba sızacaktır. Ankastre bir lavabo takmak için, dolap paneline hususi vidalarla tutturulmuş metal klipsler kullanmalısınız.

Evyenin ağırlığını taşıyabilecek hem de yüksek yapışma özelliğine haiz ve eviyeyi iyi kapatan hususi bir yapıştırıcı kullanılmalıdır. Akurarim Küvet Yapıştırıcı kurulum paketinin bir parçasıdır. Bazı ankastre eviye modellerinde, kullanım esnasında lavabonun sızdırmayacağından güvenilir olabilmeniz için bir dolap sızdırmazlık bandı bulunur.

Tezgah lavabo contası

Küveti kapat

Tezgah üstü lavabo, dolap panelinin kesik kısmının içine yerleştirilir ve onu takmak için, lavabo kesme kalıbını dolap panelinin yüzeyine koymanız gerekir. Sıvanın ön ve arka kenarları masa ile aynı hizada olmalı, dolap tahtası ve dolabın altı boş olmalıdır ki lavabo takıldıktan sonrasında döşem problemi olmasın. Şablonu doğru yere yapıştırın ve kalemle bir kesim çizgisi çizin. İşaretli desenin köşelerinden birine ufak bir delik açın. Her bir kesim çizgisinin içi ve dışı süresince maskeleme bandı çizin; Bu bant, kesim esnasında kabin yüzeyini korur.

Kontrplak testere bıçağını kılavuz deliğe sokun ve şablon çizgileri süresince kati. Parçaların dördüncü kenarına geldiğinizde fazladan açık oturum parçalarını elinizle tutun ki dolap üstü düştüğünde kırılmasın. Peşinden, kabinin yüzeyinde kesik kenar çevresinde dolgu kullanın. Su geçirmez bir dolgu macunu, lavabonun kenarını kapatır ve suyun lavabonun çevresinde emilmesini önler. Küveti oyuğa yerleştirin ve sızdırmazlık maddesini yaymak için sıkıca yerine bastırın. Küvetin dış kenarının altındaki klipsleri kullanın. Lavabonun her iki yanında minimum iki, ön ve arka için üçer kelepçe kullanın ve vidaları bir tornavidayla sıkın. Kabinin yüzeyinde ve lavabonun kenarındaki fazla sızdırmazlık maddesini temiz, nemli bir bezle silin.

Küvet su geçirmez bant

Lavabo mastiği çoğu zaman küf ve küflenmeye karşı dayanıklı bir silikon yapıştırıcıdır ve montaj esnasında dolabın yüzeyine yapıştırılır, sadece uzun soluklu kullanımdan sonrasında su damlacıkları sızdırmazlık tabakasına nüfuz eder ve silikon küflenir. ve siyah. Bu aşamada, gazlı ocak ile dolap paneli yada lavabo ile dolap paneli arasındaki dikişte suya, küfe ve küflenmeye dayanıklı PVC bant kullanabilirsiniz. Bu çubuğun temizlenmesi kolaydır ve mutfağınıza daha iyi bir görünüm verir. Bu bandı yapıştırmak için hususi bir şey yapmanıza gerek yok bundan dolayı kullanımı oldukça kolay ve rahat. Bu bandın çoğu zaman lavabo, dolap, duvar ve masa arasındaki boşlukta kullanıldığını ihmal etmeyin. Duvar ile zemin arasındaki derzde kullanmayınız; Bunun için su geçirmez bir lastik bant kullanmak en iyisidir. Kauçuk yapışkan bant, silikon şeklinde değişik polimer bazlarla üretilmekte olup, otomotiv ve inşaat sektörlerinde çeşitli yüzeylerin yapıştırılmasında kullanılmaktadır. PVC bandı uygulamadan ilkin, emek verme alanını paklayın ve kurulayın, arkasından gerin ve iyi yapışması ve daha uzun süre dayanması için bandı yüzeye sıkıca uygulayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Küvet niçin kapatılmalıdır?

Pelvis etrafındaki sızdırmazlık, pelvisin durumunu iyileştirmeye destek verir ve gelecekteki sorunları önler. Yüksek kaliteli bir su geçirmez dolgu macunu kullanmak, su ve atık malzemenin çatlaklara girmesini önler. Ek olarak, su ve küfün lavabonun etrafına emilmesini önlemek istiyorsanız, onu yalıtmalısınız.

Küveti kapatmak için hangi malzemeler kullanılabilir?

Silikon dolgu macunu, su geçirmez bant, maskeleme bandı ve akvaryum yapıştırıcısıSource bağlantı