Kum Rengi – Sıcak doğal yansız


Bu gönderi bağlı kurum linkleri içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Kum, yeryüzünü kaplayan ince ve tanecikli araç-gereç şeklinde yalnız renksiz ve tekdüze bir renk değildir. Bir sonraki makalede sizinle beraber açmak istediğimizi bahsetmek için her biri kendi benzersiz hikayesine haiz bir ton ve ton gökkuşağında geliyor. Bugün, her biri kendi kum rengi koduna haiz kum renginin birçok değişik ismi ve tonu ve bu zamansız rengin peşindeki derin tarih ve sembolizm dahil olmak suretiyle, kum rengiyle alakalı muhtelif değişik mevzuları ele alacağız.

Kum ne renktir?

“Kum ne renktir?” sorusu ilk başta sıradan görünebilir, sadece cevabı sıradan olmaktan uzaktır. Gezegenimizin yüzeyi süresince uzanan tanecikli araç-gereç, nefes, güneşte ağartılmış tonlardan varlıklı, koyu tonlara kadar değişen muhtelif renklerde gelir. Kumun rengi, mineral bileşimi, ayrışma süreçleri ve çevredeki kaya oluşumlarının yaşı dahil olmak suretiyle muhtelif faktörler tarafınca belirlenir. İster sıcak, altın rengi bir kum, talep eder derin, topraksı bir kahverengi olsun, her renk kendi benzersiz havasını ve niteliklerini sunarak gezegenimizin geçmişine ve naturel güzelliğine bir bakış sunar.

Kumlu renklerin tonları

Aynısı, her biri kendi benzersiz kullanımına haiz ebedi çeşitlilikte ton ve tonlarda gelen kum boyasının kendisi de ilgilendiriyor. Burada, bu sakinleştirici tonu gerçekleştiren değişik tonlara ödenek gelen bir onaltılık kum koduyla ve bir kum rengi paletini günlük yaşamınıza iyi mi dahil edebileceğinize derinlemesine bir göz atacağız.

kum rengi tonları

Değişik kum tonlarına dalmadan ilkin, temel tonla en yakından neyin ilişkili bulunduğunu öğrenelim. Bu renk, balans, sakinlik ve huzur duygularını andıran sıcak, dünyevi bir tondur. Bu temelde, kum rengi paleti, çevreleriyle kusursuz bir halde karışan ve daha yürekli, daha parlak renkler için yansız bir arka plan elde eden fazlaca sayıda fazlaca yönlü tondan kaynaklanır.

İç tasarımda kum renkleri

Sadece bununla birlikte bağımsız bir odak noktası olarak da kullanılabilir ve herhangi bir tasarıma incelik ve zarafet katar. İster taze, soğuk mavilerle talep eder varlıklı, sıcak kırmızılarla eşleştirilsin, renk her ortama zamansız bir güzellik ve naturel bir cazibe duygusu getirecektir. Bu kum renkleri hem topraklayıcı bununla birlikte canlandırıcıdır, bu da onları ev iç mekanları, moda ve tasavvur için popüler bir seçim haline getirir.

Kum renkli iç hava

kum rengi adları Kum onaltılık kodu RGB CMYK renk kodu (%) kum tonları
kum #c2b280 194, 178, 128 0, 8, 34, 24
bisküvi #e6d7c2 230, 196, 135 0, 7, 16, 10
Şekerli kurabiye #fae3ab 250, 227, 171 0, 9, 32, 2
Yulaf #d8c29d 216, 194, 157 0, 10, 27, 15
sepya #b8a88a 184, 168, 138 0, 9, 25, 28
kum doları #c2b280 194, 178, 128 0, 8, 34, 24
Bronzlaşmak #d2b48c 210, 180, 140 0, 14, 33, 18
bej #f5f5dc 245, 245, 220 0, 0, 10, 4

Kumlu renklerin tonları

Sizinde anlayabileceğiniz şeklinde, kum rengi yalnız tek bir ton değil, sıcak ve toprak tonlarının güzel ve muhtelif bir yelpazesidir. Isı ve sükünet hissi uyandıran altın sarısı tonlarından, tazelik ve saflık hissi uyandıran hafifçe, sessiz tonlara. Her biri bir gizem ve derinlik duygusu yürüyerek, herhangi bir tasarıma yahut sanat eserine zarafet katan daha koyu tonlar da vardır. İster yumuşak, kremsi bir bej talep eder daha sıcak bir bronzluk olsun, değişik kumlu tonlar her palete güzel bir arka plan verir.

Kum renginin zaman içinde önemi

Kum rengi, anlam ve tarih açısından zengindir; kıvrımları, insanlığın en eski uygarlıklarına ve ötesine uzanan, dünyanın kendisinin naturel güzelliğini ve istikrarını bünyesinde barındırır. Çağlar süresince kum, ısı, huzur ve sükünet duygularıyla ilişkilendirilmiş ve naturel dünyamızın zamansız güzelliğinin bir simgesi olmuştur. Kumtaşının evlerden tapınaklara ve kalelere kadar uzanan yapılarda kullanılması, kum renklerinin uzak eski uygarlıklardan çağdaş zamanlarımıza kadar insan kültürü ve tarihinde mühim bir rol oynadığı anlama gelir.

Rahatlatıcı kum renkleri

Mesela, tasavvur ve sanatta kum, çoğu zaman daha koyu ve daha aleni tonlar için sıcak ve davetkar bir arka plan elde eden yansız bir arka plan rengi olarak kullanılır. Naturel, dünyevi tonu yardımıyla bakanda sakinlik ve balans hissi uyandıran fazlaca yönlü bir gölgedir.

kum rengi anlamları

Sadece kum renginin anlamı ve sembolizmi tasavvur ve sanatla sınırı olan değildir. Kayıtlı tarih süresince kum, çölün değişen kumullarının ve sahillerdeki kum gelgitlerinin kanıtladığı şeklinde, dönemin geçişinin bir sembolü olarak görülmüştür. Bu kavram hemen sonra, kumu sınırı olan miktarlarda da olsa dönemin bir ölçüsü olarak kullanmamıza tam anlamıyla müsaade eden bir kum saati gibi gerçekleştirildi. Bununla beraber, kum taneleri onları çevreleyen elementler tarafınca devamlı olarak tekrar şekillendirildiğinden ve tekrar şekillendirildiğinden, bununla birlikte bir yenilenme ve gençleşme sembolüdür.

Kum renginin görsel etkisi

Kendi kum renginizi iyi mi karıştırırsınız?

Kendi kum renginizi karıştırmak, muhteşem ahenkli bir renk tonu kurmak için bir araya gelen tonlardan oluşan bir senfoni, zarif ve zarif bir gayret olabilir. Başlamadan ilkin, İlk olarak aşağıdaki malzemeleri toplayalım:

  • Saydam konteyner yahut palet
  • Beyaz kağıt (isteğe bağlı)
  • boya fırçası
  • Renkler (kırmızı, mavi ve sarı)

Ana renklerden kum rengini karıştırın

renk ismi onaltılık kod RGB CMYK renk kodu (%) renk tonu
Kırmızı #ff0000 255, 0, 0 0, 100, 100, 0
Mavi #0000ff 0, 0,255 100, 100, 0, 0
Sarı #ffff00 255, 255, 0 0, 0, 100, 0

Bu işleme adım atmak için kum boyanız için bir taban oluşturmanız icap eder. Bunu, birazcık sarı boya alıp paletinize yahut kabınıza uygulayarak yapabilirsiniz. Bundan sonrasında, azar azar azca oranda kırmızı ve mavi renk ilave edin ve karışımı pürüzsüz ve eşit bir renk elde edene kadar hafif karıştırın.

kum rengi yapmak

Kırmızı ve mavi oranlarının, istenen kum tonunun derinliğine ve sıcaklığına bağlı olarak değişeceğini unutmamak önemlidir. Kırmızı bir dokunuş sıcak, güneş öpücüğü veren bir parlaklık katarken, mavi bir dokunuş derinlik ve daha serin, sahil hissi katar. Rengi bir beyaz kağıt üstünde kontrol ederek gözlem yapın ve gerekirse ayarlamalar yapın.

Çabuk etmeyin ve metodik olun, böylece her fırça darbesiyle görüşünüzün rengini yakınlaştırabilirsiniz. Ve ihmal etmeyin, renk bir yolculuktur, varış noktası değil. Periyodu kucaklayın ve muhteşem bir senfonide bir araya gelen tonların güzelliğinde kaybolmanıza izin verin.

Kum rengi karıştırma ipuçları

İstenilen kum tonu elde edildiğinde, karışımı pak bir kaba dökün ve zamanı ve kullanılan malzemeleri belgeleyerek dikkatlice etiketleyin. Ve bununla reel bir başyapıt olan, dönemin kumlarının güzel bir temsili olan hususi bir renk yarattınız.

Kendi kum rengi paletinizi yaratın

Kum rengi, muhtelif renk kombinasyonları için fazlaca yönlü bir temel rolü bulan sıcak ve davetkar bir ton sunar. Kendi tasarımlarınız, sanat eserleriniz yahut yalnız günlük kıyafetleriniz için kumla kombinlemek suretiyle renk tonları seçerken, uyandırmak dilediğiniz ruh halini ve atmosferi göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Kum rengi vurgular

Sakin ve dingin bir manzara için kumu aleni mavi yahut pastel yeşil şeklinde yumuşak, sessiz tonlarla eşleştirerek sakin bir kıyı havası yaratın. Bu yumuşak tonlar, kumun sıcaklığını tamamlayarak ahenkli, rahatlatıcı bir güzel duyu yaratır.

Renk paleti mavi, yeşil ve kum

renk ismi onaltılık kod RGB CMYK renk kodu (%) renk tonu
kum #c2b280 194, 178, 128 0, 8, 34, 24
Aleni mavi #add8e6 173, 216, 230 25, 6, 0, 10
pastel yeşil #77dd77 119, 221, 119 46, 0, 46, 13

Sadece daha sofistike bir manzara için koyu kahve veya orman yeşili şeklinde daha dünyevi tonlar düşünülebilir. Kumla birleştiğinde, bu renkler bir tabiat ve balans duygusu uyandırabilir ve her ortama topraklama tesiri katar.

Renk paleti yeşil, kahverengi ve kum

renk ismi onaltılık kod RGB CMYK renk kodu (%) renk tonu
kum #c2b280 194, 178, 128 0, 8, 34, 24
koyu kahverengi #5c4033 92, 64, 51 0, 30, 45, 64
Orman yeşili #228b22 34, 139, 34 76, 0, 76, 45

Sonunda, kumla muhteşem renk kombinasyonunun tek sınırı kendi hayal gücünüzdür. O halde, yaratıcılığınızın çılgına dönmesine izin verin ve sanat içerikli vizyonunuza uyan doğru kombinasyonu bulmak için değişik tonlarla denemeler yapın. Doğru renk kombinasyonu ile kumun gölgesi, istenen herhangi bir alana, tasarıma yahut sanat eserine ısı ve güzellik katabilir.

sıkça Sorulan Sorular

Hangi renkler kumla iyi masraf?

Kum, muhtelif değişik tonlar ve tonlarla iyi masraf. Sessiz bir manzara için kum, beyaz, bej, gri ve kahverengi ile iyi bir halde eşleşirken, daha yürekli bir güzel duyu, kumu sarı, yeşil ve hatta mavi ile iyi bir halde eşleştirebilir.

Kumun renk kodu nelerdir?

Çalışmalarında dijital medya kullanan sanatçılar için renk kodlaması, tam olarak aradığınız görünümü ve arzuyu elde etmek için mühim bir enstruman olabilir. Kum renk kodu niteliğinde #c2b280, RGB kodu (194, 178, 128) ve CMYK kodu (0, 8, 34, 24) olarak listelenir.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz