Kulaklar Iyi mi Çizilir – İnsan kulağının iyi mi çizileceğine dair takip etmesi rahat bir tahsil


Bu gönderi bağlı kurum linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Kulaklar, birçok sanatçının kaçındığı vücudun bir parçasıdır, portre çizerken çoğu zaman kulakları saçla kapatır. Sadece kulak çizmek son aşama kompleks bir proje olmak zorunda değildir! Fer ve gölgenin genel kuralını öğrendikten sonrasında kulak çizme sanatı kolaylaşacak! İnsan kulağı çizme deneyimi, kulağın benzersiz katmanları ve kompleks yapısı sebebiyle büyüleyici olabilir. Bu kulak çizimi öğreticisinde, insan kulağı çizimini tarif etmek ve hayata dercetmek için gölgeleri ve aydınlatmayı vurgulamak için gölgelendirme terimini öğreneceksiniz!

İnsan kulağı çizimleri için bir kılavuz

Kulakların iyi mi çizileceğiyle alakalı bu öğrenime başlamadan ilkin, bu çizim için ne yapmanız gerektiğine dair daha iyi bir fikriniz olması için referans resmi incelemeye kıymet. Kaynak görüntüyü yazdırıp devamlı referans olması için yanınızda tutma seçeneğine sahipsiniz yahut daha ince ayrıntıları yakınlaştırmak için bir iPad yahut tablet kullanabilirsiniz.

kulak nasıl çizilir

Çizim ve kulak dersimizde ilerledikçe, gerisinde saç tutamları olan kulağı odak noktası olarak meydana getirmeye odaklanalım. Bunun temel sebebi kulak taslağının realist ve anatomik olarak doğru görünmesini istemenizdir. Yan tarafınızda dolaşan bir kulak çizimi birazcık garip görünüyor, bundan dolayı arkaya sıkıştırılmış saç tutamları mükemmel bir ektir ve eskizinizin daha naturel görünmesine destek sunar. Kulak çizmek, bütün sanatçılar için muhteşem bir uygulamadır ve ferdin gölgeler ve fer ile alakalı entresan bir halde data edinmesini sağlar.

Kulak çizmeyi öğrenmeye başlamış olalım!

Bir kulağın iyi mi çizileceğine dair adım adım talimatlar

Bu kulak çizimi eğitimine başlamadan ilkin birkaç bayağı araç-gereç toplamanız gerekecek. Siz çizerken hareket etmemesi için bir yüzeye bantlanmış bayağı bir taslak defteri yahut kağıt parçası tavsiye ederiz. Ek olarak bir kurşun kalem, silgi ve tükenmez kaleme ihtiyacınız olacak. Çalışmak için basit bir yer bulun, referans resminizi hazır bulundurun ve dilerseniz arka plan gürültüsü için birazcık müzik yahut TV açın.

çizim kulakları 08

Adım 1: Kulak çiziminizin şeklini oluşturun

Sonlanmış kulak çizimi nihayet bir barbunya şeklinde şekillenir. Sadece, taban çizgileriniz daha döngüsel olanla adım atar! Kaleminizle dikkatlice oval bir biçim çizin. Kaba oval şeklinizde reel bir insan kulağı geliştirmek için bu şekli referans olarak kullanacaksınız.

Referans resimde görebileceğiniz şeklinde, başlarda çizdiğiniz şeklin tanımlı değil, jestsel olması icap eder. Bu sebeple zaman içinde gelişecektir. Arkasından, alt ve üst bölümleri şekillendirirken oval şekli tekrar tanımlamaya başlayabilirsiniz.

insan kulağı çizimi 02

Kulak şeklini geliştirmek için, kulak kıkırdak bölgesini kalem kullanarak ve nazikçe derinlik oluşturarak çizmeye başlayabilirsiniz. Dış şekli tanımlayın ve arkasından iç kıkırdak alanını gölgeleyin. Işığın kulak şekline iyi mi düştüğüne ve tarif için gölgelere dikkat edin.

İnsan kulağı çiziminizin, kaynak görüntünüzle benzer boyutta olduğu için güvenli olun. Bu, bilhassa yeni süregelen biriyseniz, orantı hikayesinde size destek olacaktır. Arkasından, iç kulak yapısını meydana getirmeye devam edebilirsiniz. Kulağın katmanları vardır ve kulağın katlandığı muayyen alanları vurgulamak için gölgeler kullanacaksınız.

insan kulağı çizimi 04

Kulak eskizinizin iç kısımlarına gölgeleme ekledikçe, üst kulağın derinleştiğini ve her bir kırışıklığın geliştiğini ayrım etmelisiniz. İç kulak kıvrımı kulağın dış bölümüne kadar uzanır.

Minik ve kısa kalem darbeleri kullanarak, dikkatlice iç kulağın gölgesini meydana getirmeye başlayın. Realist bir insan kulağı çizimi meydana getirmeye idame etmek için, gölgelerin kulağa iyi mi düştüğünü ve bunun bir tüm olarak kulak çizimini iyi mi etkilediğini düşünmeniz icap eder.

Başka bir deyişle, birtakım gölgeli alanlar ötekilerden daha koyudur.

2. Adım: İnsan kulağı çiziminize gölge eklemek için bir kalem kullanın

Şimdi kulak çiziminiz tatminkar görünmeli ve kulak çiziminizi tarif etmek için birazcık kalem eklemeye hazır olmalısınız. Tükenmez kaleminiz ile kulağınızın en karanlık bölgelerini gölgelendirmeye başlayabilirsiniz. İç kulağa odaklanın. Bu noktadan çiziminizin en üzerine geçebilir ve kalem çizgileri eklemeye devam edebilirsiniz.

Kulakları çizin 10

İç ve üst kulağın gölge alanlarını katmanlamak için tükenmez kaleminizi kullanın. Gölgeleri kurmak ve kulak taslağınıza vurgular eklemek için yavaş ve kademeli olarak çalışmak istiyorsunuz. Ek olarak eğri çizgiler kullanmayı ve dikkatli emek vermeyi ihmal etmeyin. Daima katmanları kurmak istersiniz bundan dolayı bir kalem çizgisini silemezsiniz.

kulak çizimi 12

Referans görselinizi kulak çizimi eğitiminizde size rehberlik etmesi için kullanırken, iç kulaktan kulağın ortasına odaklanarak karartılmış alanları tükenmez kalemle gölgelendirmeye devam edin. İç kulak kıvrımlarına konsantre olun ve derin iç kıvrımları daha koyu gölgeleme ile renklendirin. Kulak kırışıklıkları daha azca bariz hale geldiğinden, gölgeyi daha aleni tutun ve dışa doğru çalışın.

Bu gölgelendirme tekniğine devam ederek, iç kulak ve kulak kıkırdağının gölgesinin yerleşimine referans vermek için kaynak görüntüyü kullanın. Üst kulağın iç kıvrımı daha koyu bir alana haiz olacaktır. Çiziminize dikkatlice katmanlar ilave edin.

3. Adım: Kulağınıza Saç Ekleme Taslak

Üçüncü adımda, insan kulağı çiziminize saç eklemeye başlayacaksınız. Saç eklersiniz bundan dolayı kulağınızı kendiniz tanımlamanız ve tek başına yanınızda yüzüyormuş şeklinde göstermemeniz icap eder. Saç, bir araya toplanmış çizgiler karmaşası şeklinde görünebilir, sadece saç çizmek birazcık kabiliyet gerektirir! Kaleminizle yukarıdan aşağıya doğru akan saçları çizmeye başlayın.

Kulak çizimi 13

Saç çizgilerini kulak çiziminize yansıtırken, kulak çizgisinin etrafındaki saç gölgelerini ve koyu alanları dikkate almak önemlidir. Saç kulağın alt bölümüne düştüğünde, kulak memesinin altındaki gölgenin koyulaştığını görmüş olacaksınız. Size yol göstermesi için kaynak görselinizi kullanmaya devam edin.

Adım 4: Kalemle kulak çiziminizi tamamlayın

Çiziminizin bu noktasında kurşun kalemle çizdiğiniz saç çizgilerini takip edin ve tükenmez kalemle kulak çizimini tanımlayın. Saç çizgisindeki favorilerden başlayın ve yerçekimi akışını yavaşça takip edin. Otantik derinliği işaret etmek için kalınca ve ince çizgilerin bir karışımını yapmayı ihmal etmeyin.

Referans görüntünüzde, saç çizgisinin daha aleni ve daha koyu bölgelerinin iyi mi bulunduğunu görebilirsiniz. Tükenmez kaleminizi kullanarak kulak çevresindeki alanı yoğunlaştırmak için minik çizgiler çizmeye devam edin. Bunu azar azar yapın ve çabuk etmeyin!

kulak çizimleri 16

Kulağın saçın önünde ve öne doğru çekilmiş şeklinde görünmesi için saç bölümünün üst bölümüne hafifçe bir kıvrım eklemeniz icap eder. Kulağın arkasına sıkıştırılmış saçı hayal edin. Saçları kulağımızın üstüne düşen biz, saçlarını toplamayı iyi biliriz! Saç gölgesini bitirdiğinizde, gölgelendirmenizi kulakta ensedeki gölge gölgesine değiştirebilirsiniz.

Koyu renkli alanın saç etrafında ve kulağın üst kısmında olması ihtiyaç duyulan yeri görmek için referans resme bakın. Saçlar sıkıca bir araya toplanır. Kulak çiziminize derinlik katarken bu akılda tutulmalıdır. Yeniden çabuk etmeyin ve çizerken yavaşça hareket edin. Kulak taslağınız üstünde pozitif yönde bir tesiri olacak!

kulak eskizleri 20

İnsan kulağı çiziminiz oldukca realist ve tam olarak referans görseliniz şeklinde görünmelidir! Kulak çizimi öğreticinizin son adımına ulaştınız ve bu son aşamayı yarım kalmış işleri toparlamak ve saç ve kulak üstündeki gölgeye dikkat çekmek için kullanmalısınız.

Sonlanmış üründen memnun kalana kadar devam edin.

Kulak çizmek için yararlı ipuçları

Kulaklar, nerede ise parmak izi şeklinde her insana özeldir! Bu, her kulağın değişik olacağı ve kendine has zorlukları olacağı anlama gelir. Kulak çizmeyi öğrenirken aklınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan birtakım mühim ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

  • Işığın nesneye iyi mi düştüğünü belirleyin ve gölgeleme için bir klavuz olarak bu tarz şeyleri izleyin.
  • İlk ilkin bir kalem kullanın. Güvenli olduğunuzda, insan kulağı çiziminizi bitirmek için bir kalem kullanmaya devam edebilirsiniz.

kulakları çiz 06

  • Kalem çizgilerini silemezsiniz! Bu nedenle gölgeleme ve gölgelendirme için kalem kullanırken yavaş ve istikrarlı bir halde yapılmalıdır.
  • Kulağın arkasına saç çizerken ayrıntılara odaklanınve saçın realist görünmesi için kalınca ve ince çizgilerden oluşan bir karışım meydana getirmeye çalışın.

Tebrikler! İnsan kulağı çiziminizi tamamladınız! Basit takip edilen, adım adım öğreticimizin yardımı ile, kulak çizmenin temel adımlarını öğrendiniz. Kulak çizimlerinin aldatıcı olabileceğini öğrendiğinizden eminiz. Ümit ederim insan vücudunun değişik bölgelerini çizmeye devam edersiniz. Bir çizim ne kadar zor görünürse görünsün, hiç olanaksız değildir! Başarıya ulaşmış bir görüntünün anahtarı, insan kulağının benzersiz yapısına ve katmanlarına odaklanmaktır. Kulak çizmeyi öğrenmek, birazcık yardımınız olduğunda görünüşte rahat bir iştir! Sevinçli çizim!

sıkça Sorulan Sorular

Kulak çizmenin en rahat yolu nelerdir?

Kulak eskizleri rahat yahut zor olabilir, tamamı kulak taslağının özgün taslağını iyi mi yapılandırdığınıza bağlıdır. Her çizimin temelleri oldukca önemlidir! Eğitimimizde, dairesel bir taban çizgisi kurmayı ve arkasından insan kulağı yapısını öykünmek etmek için birtakım son ana hatlar kurmayı öğreneceksiniz. Sonrasında insan kulağının köşe bucaklarını iyi mi gölgeleyeceğimizi açıklayacağız.

Bir kulağı bir açıdan çizmenin en iyi yolu nelerdir?

Kulağın iyi mi çizileceğine ilişik bu öğretici için, kulağın şeklini bütünüyle ve en detaylı halde gösterdiği için taraftan bir manzara kullanmak en iyisidir. Gölge kurmak için gölgelendirmeyi kullanarak kulak çiziminize derinlik katabilir ve oldukca daha realist görünmesini sağlayabilirsiniz.

Realist bir insan kulağı çizimi yapabilir miyim?

Herhangi bir realist çizim projesinin anahtarı gölgelemedir! Nesnenizdeki ışığı ve gölgeyi iyi mi tanıyacağınızı öğrenmek, realist çiziminizi icra eden yahut bozan şeydir. Bu kulak çizimi kılavuzunda, gölge ve ışığın kurallarını öğrenmeniz istenecek.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz