Kulaklar Iyi mi Çizilir – İnsan kulağının iyi mi çizileceğine dair takip etmesi kolay bir eğitim


Bu gönderi bağlı kurum bağlantıları içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Kulaklar, birçok sanatçının kaçındığı vücudun bir parçasıdır, portre çizerken çoğu zaman kulakları saçla kapatır. Sadece kulak çizmek son aşama karmaşık bir proje olmak zorunda değildir! Işık ve gölgenin genel kuralını öğrendikten sonrasında kulak çizme sanatı kolaylaşacak! İnsan kulağı çizme deneyimi, kulağın benzersiz katmanları ve karmaşık yapısı sebebiyle büyüleyici olabilir. Bu kulak çizimi öğreticisinde, insan kulağı çizimini tanımlamak ve hayata geçirmek için gölgeleri ve aydınlatmayı vurgulamak için gölgelendirme terimini öğreneceksiniz!

İnsan kulağı çizimleri için bir rehber

Kulakların iyi mi çizileceğiyle ilgili bu eğitime başlamadan ilkin, bu çizim için ne yapmanız gerektiğine dair daha iyi bir fikriniz olması için referans resmi incelemeye kıymet. Kaynak görüntüyü yazdırıp devamlı referans olması için yanınızda tutma seçeneğine sahipsiniz yada daha ince ayrıntıları yakınlaştırmak için bir iPad yada tablet kullanabilirsiniz.

kulak nasıl çizilir

Çizim ve kulak dersimizde ilerledikçe, arkasında saç tutamları olan kulağı odak noktası olarak meydana getirmeye odaklanalım. Bunun temel sebebi kulak taslağının gerçekçi ve anatomik olarak doğru görünmesini istemenizdir. Yan tarafınızda dolaşan bir kulak çizimi birazcık garip görünüyor, bundan dolayı arkaya sıkıştırılmış saç tutamları mükemmel bir ektir ve eskizinizin daha naturel görünmesine destek sağlar. Kulak çizmek, tüm sanatçılar için muhteşem bir uygulamadır ve kişinin gölgeler ve ışık hakkında garip bir halde informasyon edinmesini sağlar.

Kulak çizmeyi öğrenmeye başlamış olalım!

Bir kulağın iyi mi çizileceğine dair adım adım talimatlar

Bu kulak çizimi eğitimine başlamadan ilkin birkaç kolay araç-gereç toplamanız gerekecek. Siz çizerken hareket etmemesi için bir yüzeye bantlanmış kolay bir taslak defteri yada kağıt parçası tavsiye ederiz. Ek olarak bir kurşun kalem, silgi ve tükenmez kaleme ihtiyacınız olacak. Çalışmak için rahat bir yer bulun, referans resminizi hazır bulundurun ve isterseniz arka plan gürültüsü için birazcık müzik yada TV açın.

çizim kulakları 08

Adım 1: Kulak çiziminizin şeklini oluşturun

Bitmiş kulak çizimi nihayet bir barbunya benzer biçimde şekillenir. Sadece, taban çizgileriniz daha döngüsel olanla adım atar! Kaleminizle dikkatlice oval bir biçim çizin. Kaba oval şeklinizde gerçek bir insan kulağı geliştirmek için bu şekli referans olarak kullanacaksınız.

Referans resimde görebileceğiniz benzer biçimde, başlangıçta çizdiğiniz şeklin tanımlı değil, jestsel olması gerekir. Şu sebeple zaman içinde gelişecektir. Arkasından, alt ve üst alanları şekillendirirken oval şekli tekrardan tanımlamaya başlayabilirsiniz.

insan kulağı çizimi 02

Kulak şeklini geliştirmek için, kulak kıkırdak bölgesini kalem kullanarak ve nazikçe derinlik oluşturarak çizmeye başlayabilirsiniz. Dış şekli tanımlayın ve peşinden iç kıkırdak alanını gölgeleyin. Işığın kulak şekline iyi mi düştüğüne ve tarif için gölgelere dikkat edin.

İnsan kulağı çiziminizin, kaynak görüntünüzle benzer boyutta olduğundan güvenilir olun. Bu, bilhassa yeni süregelen biriyseniz, orantı mevzusunda size destek olacaktır. Arkasından, iç kulak yapısını meydana getirmeye devam edebilirsiniz. Kulağın katmanları vardır ve kulağın katlandığı belirli alanları vurgulamak için gölgeler kullanacaksınız.

insan kulağı çizimi 04

Kulak eskizinizin iç kısımlarına gölgeleme ekledikçe, üst kulağın derinleştiğini ve her bir kırışıklığın geliştiğini fark etmelisiniz. İç kulak kıvrımı kulağın dış kısmına kadar uzanır.

Ufak ve kısa kalem darbeleri kullanarak, dikkatlice iç kulağın gölgesini meydana getirmeye başlayın. Gerçekçi bir insan kulağı çizimi meydana getirmeye devam etmek için, gölgelerin kulağa iyi mi düştüğünü ve bunun bir tüm olarak kulak çizimini iyi mi etkilediğini düşünmeniz gerekir.

Başka bir deyişle, bazı gölgeli alanlar öbürlerinden daha koyudur.

2. Adım: İnsan kulağı çiziminize gölge eklemek için bir kalem kullanın

Şimdi kulak çiziminiz tatminkar görünmeli ve kulak çiziminizi tanımlamak için birazcık kalem eklemeye hazır olmalısınız. Tükenmez kaleminiz ile kulağınızın en karanlık bölgelerini gölgelendirmeye başlayabilirsiniz. İç kulağa odaklanın. Bu noktadan çiziminizin en üzerine geçebilir ve kalem çizgileri eklemeye devam edebilirsiniz.

Kulakları çizin 10

İç ve üst kulağın gölge alanlarını katmanlamak için tükenmez kaleminizi kullanın. Gölgeleri oluşturmak ve kulak taslağınıza vurgular eklemek için yavaş ve kademeli olarak çalışmak istiyorsunuz. Ek olarak eğri çizgiler kullanmayı ve dikkatli emek vermeyi ihmal etmeyin. Devamlı katmanları oluşturmak istersiniz şu sebeple bir kalem çizgisini silemezsiniz.

kulak çizimi 12

Referans görselinizi kulak çizimi eğitiminizde size rehberlik etmesi için kullanırken, iç kulaktan kulağın ortasına odaklanarak karartılmış alanları tükenmez kalemle gölgelendirmeye devam edin. İç kulak kıvrımlarına konsantre olun ve derin iç kıvrımları daha koyu gölgeleme ile renklendirin. Kulak kırışıklıkları daha azca belirgin hale geldiğinden, gölgeyi daha açık tutun ve dışa doğru çalışın.

Bu gölgelendirme tekniğine devam ederek, iç kulak ve kulak kıkırdağının gölgesinin yerleşimine referans vermek için kaynak görüntüyü kullanın. Üst kulağın iç kıvrımı daha koyu bir alana haiz olacaktır. Çiziminize dikkatlice katmanlar ilave edin.

3. Adım: Kulağınıza Saç Ekleme Taslak

Üçüncü adımda, insan kulağı çiziminize saç eklemeye başlayacaksınız. Saç eklersiniz şu sebeple kulağınızı kendiniz tanımlamanız ve tek başına yanınızda yüzüyormuş benzer biçimde göstermemeniz gerekir. Saç, bir araya toplanmış çizgiler karmaşası benzer biçimde görünebilir, sadece saç çizmek birazcık beceri gerektirir! Kaleminizle yukarıdan aşağıya doğru akan saçları çizmeye başlayın.

Kulak çizimi 13

Saç çizgilerini kulak çiziminize eklerken, kulak çizgisinin etrafındaki saç gölgelerini ve koyu alanları dikkate almak önemlidir. Saç kulağın alt kısmına düştüğünde, kulak memesinin altındaki gölgenin koyulaştığını görmüş olacaksınız. Size yol göstermesi için kaynak görselinizi kullanmaya devam edin.

Adım 4: Kalemle kulak çiziminizi tamamlayın

Çiziminizin bu noktasında kurşun kalemle çizdiğiniz saç çizgilerini takip edin ve tükenmez kalemle kulak çizimini tanımlayın. Saç çizgisindeki favorilerden başlayın ve yerçekimi akışını yavaşça takip edin. Otantik derinliği göstermek için kalınca ve ince çizgilerin bir karışımını yapmayı ihmal etmeyin.

Referans görüntünüzde, saç çizgisinin daha açık ve daha koyu bölgelerinin iyi mi bulunduğunu görebilirsiniz. Tükenmez kaleminizi kullanarak kulak çevresindeki alanı koyulaştırmak için ufak çizgiler çizmeye devam edin. Bunu yavaş yavaş yapın ve acil etmeyin!

kulak çizimleri 16

Kulağın saçın önünde ve öne doğru çekilmiş benzer biçimde görünmesi için saç bölümünün üst kısmına hafifçe bir kıvrım eklemeniz gerekir. Kulağın arkasına sıkıştırılmış saçı hayal edin. Saçları kulağımızın üstüne düşen hepimiz, saçlarını toplamayı iyi biliriz! Saç gölgesini bitirdiğinizde, gölgelendirmenizi kulakta ensedeki gölge gölgesine değiştirebilirsiniz.

Koyu renkli alanın saç çevresinde ve kulağın üst kısmında olması ihtiyaç duyulan yeri görmek için referans resme bakın. Saçlar sıkıca bir araya toplanır. Kulak çiziminize derinlik katarken bu akılda tutulmalıdır. Gene acil etmeyin ve çizerken yavaşça hareket edin. Kulak taslağınız üstünde pozitif yönde bir tesiri olacak!

kulak eskizleri 20

İnsan kulağı çiziminiz oldukça gerçekçi ve tam olarak referans görseliniz benzer biçimde görünmelidir! Kulak çizimi öğreticinizin son adımına ulaştınız ve bu son aşamayı yarım kalmış işleri toparlamak ve saç ve kulak üstündeki gölgeye dikkat etmek için kullanmalısınız.

Bitmiş üründen memnun kalana kadar devam edin.

Kulak çizmek için yararlı ipuçları

Kulaklar, neredeyse parmak izi benzer biçimde her insana özeldir! Bu, her kulağın değişik olacağı ve kendine özgü zorlukları olacağı anlamına gelir. Kulak çizmeyi öğrenirken aklınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan bazı mühim ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

  • Işığın nesneye iyi mi düştüğünü belirleyin ve gölgeleme için bir kılavuz olarak bu tarz şeyleri izleyin.
  • İlk ilkin bir kalem kullanın. Güvenli olduğunuzda, insan kulağı çiziminizi bitirmek için bir kalem kullanmaya devam edebilirsiniz.

kulakları çiz 06

  • Kalem çizgilerini silemezsiniz! Bu yüzden gölgeleme ve gölgelendirme için kalem kullanırken yavaş ve istikrarlı bir halde yapılmalıdır.
  • Kulağın arkasına saç çizerken ayrıntılara odaklanınve saçın gerçekçi görünmesi için kalınca ve ince çizgilerden oluşan bir karışım meydana getirmeye çalışın.

Tebrikler! İnsan kulağı çiziminizi tamamladınız! Kolay takip edilen, adım adım öğreticimizin yardımıyla, kulak çizmenin temel adımlarını öğrendiniz. Kulak çizimlerinin aldatıcı olabileceğini öğrendiğinizden eminiz. Ümit ederim insan vücudunun değişik bölgelerini çizmeye devam edersiniz. Bir çizim ne kadar zor görünürse görünsün, asla olanaksız değildir! Başarıya ulaşmış bir görüntünün anahtarı, insan kulağının benzersiz yapısına ve katmanlarına odaklanmaktır. Kulak çizmeyi öğrenmek, birazcık yardımınız olduğunda görünüşte kolay bir iştir! Mutlu çizim!

sıkça Sorulan Sorular

Kulak çizmenin en kolay yolu nedir?

Kulak eskizleri kolay yada zor olabilir, hepsi kulak taslağının orijinal taslağını iyi mi yapılandırdığınıza bağlıdır. Her çizimin temelleri fazlaca önemlidir! Eğitimimizde, dairesel bir taban çizgisi oluşturmayı ve peşinden insan kulağı yapısını öykünmek etmek için bazı son ana hatlar oluşturmayı öğreneceksiniz. Sonrasında insan kulağının köşe bucaklarını iyi mi gölgeleyeceğimizi açıklayacağız.

Bir kulağı bir açıdan çizmenin en iyi yolu nedir?

Kulağın iyi mi çizileceğine ilişkin bu öğretici için, kulağın şeklini bütünüyle ve en detaylı şekilde gösterdiği için taraftan bir görünüm kullanmak en iyisidir. Gölge oluşturmak için gölgelendirmeyi kullanarak kulak çiziminize derinlik katabilir ve fazlaca daha gerçekçi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gerçekçi bir insan kulağı çizimi yapabilir miyim?

Herhangi bir gerçekçi çizim projesinin anahtarı gölgelemedir! Nesnenizdeki ışığı ve gölgeyi iyi mi tanıyacağınızı öğrenmek, gerçekçi çiziminizi meydana getiren yada bozan şeydir. Bu kulak çizimi kılavuzunda, gölge ve ışığın kurallarını öğrenmeniz istenecek.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz