Köşe taşı nedir ve kullanım alanları nedir? | Bush Köşe Taşına Giriş


Köşe taşı nedir ve kullanım alanları nedir?

Taş sektöründe en oldukça kullanılan aletlerden biri de çeşitli işlerde kullanılan kilit taşıdır. Bu kuvvetli alet, sert malzemeler üstünde çalışmak için uygundur ve onunla ağır ve ciddi endüstriyel projeleri kolayca halledebilirsiniz, sadece akılda tutulması ihtiyaç duyulan nokta, taşlama taşının oldukça tehlikeli olduğu ve onunla iyi mi muntazam çalışılacağını bilmeniz gerektiğidir. Tüm güvenlik ipuçlarını biliyordu ve takip etti.

Kilit taşı çoğu zaman demircilik ve kaynak atölyelerinde kullanılır; Ek olarak, bu vasıta inşaat atölyelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Köşe taşının değişik uygulamaları ve onunla iyi mi çalışılacağı hakkında daha çok informasyon edinmek için bizimle kalınca.


köşe taşı iyi mi yapılır

Kim bilir ilk bakışta tüm yakınlaştırma türleri aynıdır, bundan dolayı ucuz bir model satın alıp işinizi onunla yapmak isteyebilirsiniz. Değişik markalar arasındaki tüm benzerliklerin yanı sıra, frezlerle çalışmanın çoğu zaman oldukça vakit alıcı bulunduğunu unutmamalısınız. Yalnızca delik delmek ve vidaları sıkmak için kullanılan matkabın aksine, freze kullanırken iş parçasını birkaç adımda işlemeniz gerekir, bu da projenin oldukça vakit alıcı olduğu ve netice olarak aletin uzun süre kullanılabilir. Bir bıçak seçerken dayanıklılık oldukça önemlidir, bundan dolayı, yapmasını istediğiniz şeyi meydana getirecek kadar kuvvetli bir bıçak seçmeniz gerekir. İşin türüne nazaran seçebileceğiniz çeşitli tiplerde elektrikli, akülü (şarjlı) ve pnömatik (pnömatik) freze bıçakları bulunmaktadır.

Adından da anlaşılacağı benzer biçimde elektrikli matkap, elektrik prizine bir kablo ile bağlanan bir cihazdır. Bu cihazın gücü, onu istediğiniz kadar sık ​​ve uzun süre kullanabilmeniz ve bitmiş pil mevzusunda endişelenmenize gerek kalmamasıdır. Elektrikli freze bıçağı, şarj edilebilir freze bıçağına kıyasla daha ucuz ve daha hafiftir. Elektrikli taşlama makinesiyle çalışırken dikkate alınması ihtiyaç duyulan mühim bir husus, güç kaynağına erişimdir. Öte taraftan, matkapla çalışırken elektrik kablosuna dolanmaması için dikkat etmelisiniz.

Köşetaşı

Akülü yada şarj edilebilir bir matkap, pille çalışmak için güç sağlar ve elektriğe erişiminizin olmadığı yada bir merdiven yada iskele üstünde durmanız ihtiyaç duyulan durumlarda oldukça yararlıdır. Kömürsüz elektrik motorları ve lityum piller, aygıt için lüzumlu şarjı iyi ve uzun süre sağlar. Öteki tüm şarj edilebilir cihazlar benzer biçimde, bu da süratli şarj teknolojisine haizdir; Pili şarj etmek için ihtiyaç duyulan süreyi azaltması anlamında. Bir çok kullanıcının düşündüğünün aksine süratli şarj, pile zarar vermez, aksine ömrünü uzatır; Bu sebeple pil daha azca süre şarj olmak için bağlı kalır. Süratli şarjda daha çok ısı var fakat gene de pilin ısıyı görmesi için daha azca vakit var ve netice olarak kullanım ömrü uzar. 6 Ah aküyü şarj etmek için ihtiyaç duyulan minimum süre yarım saattir. Kim bilir akülü matkabın ağırlığı insanların almak zorunda olduğu bir başka mevzudur sadece bilmelisiniz ki akülü matkabın ağırlığı, elektrikli matkabın cinsine nazaran minimum 900 gram daha fazladır.

Hava yada pnömatik öğütme, çalışmak için bir hava kompresörüne gereksinim duyar. Pnömatik freze bıçağı, en hafifçe freze bıçaklarından biridir ve emek harcaması için pil yada elektrik motoru gerektirmez. Bu alet için tek güç deposu hava basıncıdır. Bunun için bir hava kompresörü için para ödemeniz gerekmesine karşın, yel değirmeninin kendisi öteki tiplere nazaran ucuzdur.

Yüzyılı aşkın bir geçmişe haiz Bush

Müşterinin bizlere verdiği itimatı kaybetmektense paramızı yitirmek daha iyidir! Bosch logosu, ilk kez 1886 senesinde Almanya’nın Stuttgart kentinde Robert Bosch tarafınca kurulan, dünyada bir asırdan fazla geçmişe haiz tanınmış ve tanınmış bir markadır. Robert Bosch, Alman imalat sektörünün liderlerinden biri ve dünyanın en büyük elektrikli ev aletleri ve ev aletleri tedarikçisidir. Bosch, ilk 10 Alman şirketinden biridir ve itibarı ağırlıklı olarak otomobil parçaları tedariğindedir.

Bosch, çeşitli elektrikli alet ve ev aletlerinin imalatıyla uğraşan, dünyanın en meşhur endüstriyel markalarından biridir.

Kilit taşı, endüstride en yaygın kullanılan araçlardan biridir. Demircilik endüstrisinde kilit taşı, demirci ustalarının hususi bir yardımcısı ve devamlı arkadaşı olarak kabul edilebilir. Bosch taşlama taşı, her türlü metali kesmek için kompakt, hafifçe ve kuvvetli bir alettir. Güvenilir ve ustalaşmış bir taşlama taşı almayı düşünüyorsanız Bosch markası önünüzdeki güvenilir seçeneklerden biri olacaktır. Aletlerini uzun soluklu ve endüstriyel olarak kullanan sanayiciler için bu ürün uygun sayılabilir.

Kuvvetli Bosch kilit taşı motoru, metal profillerin süratli ve kesintisiz kesilmesi için idealdir. Bazı Bosch taşlama taşlarında, demir talaşlarının makineye gelen hava akışına girmesi sebebiyle, komütatör ve kömürler bu parçacıklardan korunur. Rulmanlar ek olarak tozun onlara zarar vermemesi için iki kat koruma ile kaplanmıştır.

Arka rondela ve kilit somunu kullanılarak makineye bir taş plaka takılır. Aygıt, somunu sıkmak için hususi bir çift kenarlı anahtar ihtiva eder. Bosch kilit taşı gövdesinin ergonomik yapısı, operatörün makine ve kesim alanı üstünde kafi kontrole ve görüşe haiz olacağı şekilde tasarlanmıştır. Bosch bileme taşının üç tarafına destek tutamak takılabilmesi, değişik açılarda kolay ve güvenli kesim için koşullar yaratır. Bu makinenin yüksek hızı ve gücü sebebiyle destek kolun kullanılması gerekmektedir.

Bush kilit taşı, güvenli vasıta

Köşetaşı

Bir koşu bandı kullanıcısıysanız, sizi bekleyen tehlikelerin kesinlikle farkındasınızdır. Bosch, yeni nesil mihenk taşı makinelerinde operatör için daha çok güvenlik elde eden özellikleri dikkate almıştır. Mesela Bosch delikli taşın çift yalıtımlı yapısı elektrikli aksamların beden bağlantısından doğabilecek elektrik çarpması riskinden korunmanızı sağlar. Ek olarak destek sap oldukça ergonomik tasarlanmış olup, sapın dış ve iç kısmında bulunan çıkıntılar kesim esnasında elin kaymasını önlemektedir.

Cihazın koruyucu çerçevesi kolay ve süratli bir halde açılıp kapanır ve hareket etmesi yada yön değiştirmesi için uzun zamana gereksinim duymazsınız. Bu koruyucu çerçeve, bıçağın üst kısmından kırılması durumunda parçaların operatöre doğru fırlamasını engeller. Elbet eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir.

Bosch öğütücünün benzersiz özelliklerinden biri, bir akıllı anahtarın (tekrardan başlatma koruması) varlığıdır. Priz prizden çekildiğinde ve cihazın fişi prize takılıyken Bosch öğütücü anahtarına enerji verilirse koruyucu aksam olduğundan cihazın ansızın açılması benzer biçimde bir endişeniz olmaz. Port taktıktan sonrasında cihazın ansızın açılması kesinlikle cihaza zarar verir.

Cihazın anahtarı toza karşı oldukça dayanıklıdır ve bu dış etkenler anahtar mekanizmasına zarar vermez. Değirmen taşlarıyla ilgili yaygın sorunlardan biri, burcun erken arızalanması yada cihazın anahtarlanmasıdır.

Bosch taşlama taşlarında kullanılan bir öteki teknoloji ise Soft Start teknolojisinin kullanılmasıdır. Bu özellik yardımıyla cihazın baş parmağına bastıktan sonrasında motor yavaş hareket etmeye adım atar ve maksimum hıza ulaşır. Bu teknoloji, motor çalıştırma torkundan meydana gelen ani darbeleri önler.

Köşetaşı

Bosch taşlama taşının avantajları

  • Kuvvetli motor ile süratli kesim
  • Yüksek kaliteli parça kullanımı ve cihazın uzun ve kullanışlı bir kullanım ömrü
  • Ağır ve devamlı emek harcama koşullarında kullanıma uygun
  • Akıllı güvenlik anahtarıyla daha çok güvenlik
  • Bosch standartlarına nazaran güvenilir kalite
  • Motoru toz ve kıvılcımlardan korumak için motor koruması
  • Çift katmanlı koruyucu yatak ve kuvvetli dişli kutusu, uzun soluklu emek harcamayı güvence eder
  • Yumuşak başlangıç ​​kiti ile donatılmıştırSource bağlantı