Komşularınızı Kıskandıracak 7 Zemin Kaplama Fikri | bloga

Zemin kaplaması, dış mekan alanınızı geliştirmek ve yaz bahçenizden en iyi şekilde yararlanmanıza destek olmak için mükemmel bir seçenektir. Çocuklarınızın bahçede oynamasını seyretmek, eski arkadaşlarla anmak ve fazlaca daha fazlasını yapmak için size alan sunar! İşte komşularınızı gıpta ile yeşertecek yedi bahçe terası fikri.

1. Bahçenizin belirli alanlarını bölgelere ayırın

Tıpkı evlerimizde yaptığımız benzer biçimde, bahçenizin alanlarını ve kullanım amaçlarını işaretlemek için ahşap zemin kaplaması kullanın. Bahçenizin bir bölümünde kapalı yiyecek alanı, öteki bölümünde kapalı dinlenme alanı oluşturun. Bu alanlar için kontrast zemin kaplaması kullanmak isteyebilirsiniz. Mesela, Kompozit Deck yiyecek alanı için temizlemesi kolay bir seçenekken, oturma alanınız için daha rustik bir ahşap güverte ideal olabilir. Kim bilir daha minik bir dış mekanda iki bölge oluşturmak istersiniz – evlatların oynaması için bir çimenlik ile oturup dinlenmek için kattan oluşan bir alan, doğrusu dinlenmek için daha çok zamanınız olur ve bunu kim istemez ki?

2. Kişilik eklemek için rengi kullanın

Niçin alımlı bir ifade oluşturmak için renkleri kullanarak verandanızı kişiselleştirmeyesiniz?

Çağdaş bir dokunuş için yürekli blok renkleri yada ince bir şey için nefes pastel kullanarak tamamen benzersiz bir şey yaratın. Daha koyu zemin kaplaması ek olarak çimlerinize ve çiçeklerinize canlılık katmaya destek sağlar, bu yüzden fazlaca sayıda güzel çiçek bulunan bahçelerde zekice bir seçim olabilir. Bir ihtimal siz ve aileniz verandanızda bu şekilde mükemmel tasarımlar yaratmak için bir araya gelebilirsiniz, inanırım bundan on yıl sonrasında ona güzel anılarla bakacaksınız.

3. Eğimli bir bahçede katmanlı zemin kaplaması kullanın

Eğimli Bahçeler etkili bir halde yönetmek kimi zaman zor olabilir. Katmanlı zemin kaplaması oluşturarak alanınızdan tam olarak yararlanın. Daha kuvvetli eğimler için, gene ahşap döşemelerden yapılmış, aralarında basamaklar bulunan değişik sazdan platformları tercih edin. Bu, eğimli bahçenizi daha erişilebilir ve işlevsel hale getirecektir.

4. Verandanıza oturma bölgeleri ve ekiciler ilave edin

Kesintisiz ve ultra çağdaş bir görünüm için ahşap güvertenize uyan yerleşik oturma alanı ilave edin. Yerleşik banklar fazlaca yönlü ve davetkar olabilir. Hoş bir renk patlaması elde eden çiçekler ve bitkilerle uyumlu ahşaptan yapılmış gömme saksılar da ekleyebilirsiniz. Yaz ayları için mükemmel bir düşünce! Uzun bir emek verme gününün arkasından terasınızda oturup güneşin tadını çıkarabilir, mangal yakabilirsiniz.

5. İç kısımların akışına izin verin

Evinizin bahçenize akmasına izin vermek için zemin kaplamasını kullanın. Bilhassa iç mekan zemininizle aynı gölgede olan kapalı bir veranda, iç mekan alanlarını dışarıya çıkarmaya ve sorunsuz bir halde akmalarına destek olabilir. Bilhassa verandanız yada Fransız kapılarınız var ise, verandanızı iç alanınıza uyacak şekilde yükseltmek isteyebilirsiniz. Böyle bir durum yapmış olursanız, komşularınızı kesinlikle bahçenizi ve terasınızı kıskandıracaksınız! İç mekanı akıcı hale getirerek evinizin daha çağdaş görünmesini sağlarsınız.

6. Bir ateş çukuru oluşturun

Şömine, çağdaş bahçelerin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Ateş çukurunuz için hususi bir yer oluşturarak verandanızda çalışın. Taşlarla terasınıza entegre edin ve akşamları terasınızda size de keyif verecek alımlı bir tesir yaratın. Gene, bu yaz ayları için mükemmel. Tüm arkadaşlarınızla bir yada iki içkinin tadını çıkarırken ve çocukluğunuza ilişik hikayeleri ve anıları paylaşırken şöminenin yanında oturduğunuzu hayal edin.

7. Değişik desenler yerleştirin

Verandanızı değişik bir konfigürasyonda döşeyerek bahçenizi daha garip hale getirin. Yatay, çapraz yada şerit stilinde emek harcamayı seçebilirsiniz – seçim sizin. Bahçenizi kalabalıktan ayırabilecek bir şey seçin ve en önemlisi, tüm doğru nedenlerle komşularınızı konuşturacak bir şey yapın.

Hangi bahçe güvertesi fikrini seçerseniz seçin, George Tepesi ahşabı ve yapı malzemeleri tedarikçinizdir Premium zemin kaplaması, döşeme ve aksesuarlar. Zemin kaplaması hakkında herhangi bir sorunuz var ise, güler yüzlü ve bilgili ekibimizle iletişime geçin ve hayalinizdeki bahçeyi gerçeğe dönüştürün.

Bunları da sevebilirsiniz