Koltuk bazası çeşitleri ve en uygun malzemeleri


Mobilyaların rengini, üstünü yada örtüsünü değiştirerek evin genel görünümünü değiştirebilirsiniz sadece dikkat etmelisiniz ki koltuk altı mobilyaların görünümünü tamamen değiştirebilir! Koltuğunuz eski, modası geçmiş yada oldukça kısa ise kolayca ayak değiştirerek mobilyalarınıza daha çağıl bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Ayakların şekli, şekli ve malzemesi, kanepenizin görünümü üstünde büyük bir etkiye haizdir. Ahşap, metal, konik, uzun, kısa, büyük, minik, geniş ve dar taban seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. altın, gümüş, ahşap rengi, beyaz, kahverengi vb. Koltuk bazası piyasada mevcuttur sadece koltuk altı rengi dekorasyonun rengine ve tarzına nazaran seçilmelidir.

Koltuk baza çeşitleri ve mobilyalarınızın görünümünü değiştiren benzersiz aksesuarlar hakkında birazcık daha data edinmek için takip edin.

Koltuk baza çeşitleri

kanepe tabanı

Konik koltuk tabanı

Bu temel model oldukça yaygındır ve gündelik, geleneksel ve çağıl ev mobilyaları için kullanılır.

kanepe tabanı

Çağıl kanepe tabanı

Minimalist tarzdaki net çizgiler, yarım çağ ilkin popüler olan ve son zamanlarda tekrardan popüler hale gelen mobilyaların bir özelliğidir ve bu özellik de normlara ulaşmıştır. Tasarımların özellikleri mütevazı olup, ayaklar mobilyanın ana gövdesine açılı olarak bağlanmıştır. At nalı tabanı harp esnasında buluş edildi ve demir şeklinde o dönemde mevcut olan malzemelerle yapılmış oldu, sadece modeli hayatta kaldı. Bu temel çoğu zaman çağıl, endüstriden esin alan evlerde bulunabilir.

kanepe tabanı

Kare kanepe tabanı

Oldukca geleneksel olmayan yada altmışların tarzında bir süpürgelik arıyorsanız, o vakit kare süpürgelikleri seçin. Bu tabanlar çeşitli şekillerde gelir ve eski ve yeni tüm tasarım stilleriyle kullanılabilir. Kare koltuk ayakları rahat bir görünüme haizdir; Bu yüzden daha resmi bir mekan döşemek istiyorsanız kare tabanları kavisli yada kanatlı bazalar ile kombinlemelisiniz.

kanepe tabanı

Koni kanepe tabanı

Bu kanepe tabanı, torna ve oyma makinesi ile yapılmıştır; Bu yüzden konik koltuk tabanı olarak adlandırılır. Bu tür bir taban oldukça çeşitli, renkli ve çoğu zaman uzun ve kabarıktır. Eski yada antika evlerde yada plajda kullanılan özenle hazırlanmış mobilyalar için bu kuralı kullanın.

kanepe tabanı

Ahşap kanepe tabanı

Ahşap koltuk altlığı değişik yoldam ve tiplerde üretilmekte olup, kanepe olarak kullanmak isterseniz oldukça çeşitli seçenekleriniz bulunmaktadır. Bazalı/finişsiz yada renkli/renkli olmayan tabanları seçebilirsiniz. Ahşabın türü, kanepe tabanının kalitesi ve görünümü üstünde büyük bir etkiye haizdir. Ahşap koltuk altlığı yapımında çoğu zaman kızılağaç, kiraz, akçaağaç, ceviz, ladin ve kızıl meşe kullanılır.

kanepe tabanı

Metal kanepe tabanı

Metal koltuk tabanı, ahşap koltuk tabanına nazaran daha çok oldukça yönlülüğe haizdir. Paslanmaz çelik tabanlar yada krom tabanlar çoğu zaman iyi bir seçimdir ve bu tabanlar değişik boyutlarda ve fiyatlarda mevcuttur. Taban boyutları ve tutarları markaya, tasarım tipine, uygulamaya ve mobilya tipine göre farklılık gösterir. Kullanım amacınıza, markanıza, maliyetinize, boyut ve ölçülerinize nazaran seçebileceğiniz çeşitli fiyat aralıkları ve kaliteleri de bulunmaktadır.

kanepe tabanı

Plastik kanepe tabanı

Plastik koltuk tabanı fazla yük taşımaz sadece masif ahşap koltuk tabanı daha dayanıklı ve kalitelidir. Bununla beraber, bu kurumların aşağıdakileri içeren kendi avantajları da vardır:

  • Islanmaz ve çürümez
  • O ucuz
  • Aşınmaya karşı daha dayanıklıdırlar
  • Zeminde kaymaz ve zemine zarar vermez.
kanepe tabanı

kanepe tabanı

Kanepelerde çoğu zaman ahşap yada çelik ayaklar kullanılır. Ahşap kanepe ayakları, paslanmaz çelik ayaklardan daha azca sağlamdır. Doğal ki, yüksek kaliteli ahşaptan yapılmış tabanlar oldukça dayanıklıdır; Sadece hem de daha pahalıdır. Paslanmaz çelik tabanlar ucuz, ekonomik ve kullanımı kolaydır. Bu temeller mantar ve küften muzdarip değildir. Nemli ortamlarda ahşap tabanlar paslanmaz çelik tabanlara nazaran daha kısa ömürlüdür.

Kanepe için tekerlekli yada tekerleksiz ahşap ayaklar kullanabilirsiniz. Tekerlekli tekerlekler. Temellerin tasarımı çeşitlidir. Rahat bir kanepe için her türlü bombeli, spiral, konik, köşeli ve bombeli kullanabilirsiniz. Kanepe tabanı metal ve ahşap olmak suretiyle iki tipte mevcuttur. Kanepeniz için üçgen, yuvarlak yada kare ayakları kullanabilir yada istediğiniz tasarımı seçebilirsiniz.

kanepe tabanı

Koltuk tabanı için en iyi araç-gereç

Metal ve ahşap koltuk bazaları, mobilya sektöründe en oldukça kullanılan baza çeşitleri içinde yer alır ve her birinin kendine nazaran avantaj ve dezavantajları vardır, bundan dolayı koltuk yada baza seçmeden ilkin aşağıdaki dört noktaya dikkat etmek gerekir:

maliyeti

Maliyet, müşterilerin mobilya satın alırken dikkat ettikleri bir numaralı faktördür. Sadece koltuk altlığının parçaları arasındaki fiyat farkı, koltuğun kendi fiyatına kıyasla oldukça küçüktür; Bu yüzden koltuk altlığının fiyatı merak mevzusu değildir.

Tamamlamak

Çelik parçaların ahşap muadillerine nazaran daha dayanıklı bulunduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Sadece koltuk tabanının malzemesi ne olursa olsun, koltuğunuzu özenle kullanır ve en önemlisi taşırken dikkat ederseniz, oldukça iyi dayanacaktır. Mobilyanın malzemesi muhteşem olsa bile ayaklar gene de kanepenin kendisinden daha dayanıklıdır.

Evinizin zemini ahşap ise kanepe için ahşap kanepe tabanı kullanın, aksi takdirde kanepeyi taşırken zemine zarar verebilirsiniz.

yoldam

Koltuk bazaları içinde seçim yapmak keyfinize bağlıdır.

Bir kanepe tabanı nereden alınır?

kanepe tabanı

Bir ihtimal koltuk tabanı kırılmıştır ve değiştirilmesi gerekmektedir. Kim bilir tabanı değiştirerek kanepenizin görünümünü ve verdiği hissi değişiklik yapmak istiyorsunuz. Koltuk altlığı ve takıları satın almak için online mağazaları yada mobilya mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu ne tür bir kanepe tabanı?

L kanepeler için ahşap, metal, konik, kare ya da …

Hangi kanepe tabanı daha ucuz?

Plastik kanepe tabanıSource bağlantı