Kobe ampulü nedir ve ampul iyi mi takılır?


lamba nedir?

Lembe adını duymamış olabilirsiniz fakat tavan içinde görmüşsünüzdür. Lambeh daha oldukca ana güvertede, balkon altlarında ve merdiven altlarında kullanılan bir açık oturum türüdür. Lambayı yapmak için elyaf, çimento, maceo ahşap, kontrplak, alüminyum ve çelik şeklinde çeşitli malzemeler kullanılır.

Kuzu İran’da nadiren kullanılır ve fiyatı oldukca yüksektir, bu yüzden öteki malzemelerle karıştırmamak için bunu aklınızda bulundurmalısınız. Ardoaz ise en oldukca İran’da kullanılıyor. Arduvaz, Fransızca kökenli bir kelimedir ve ufak taneli yada dönüştürülmüş taş anlamına gelir. Arduvaz, yanmaz pamuk, bileşik lifler, çimento, asbest ve kimyasallar şeklinde mineral liflerle su karışımıdır ve bir binanın çatısını yada cephesini kaplamak için bir tür yapı malzemesidir. Bu malzemenin en yaygın kullanımı, eğimli çatıları örtmek için beşik çatıdadır.

Ustalaşmış ampul takma kılavuzu

ahşap lamba

Evinizdeki ampul eski yada çürümüşse, yeni bir ampul takmak muhtemelen bu soruna en iyi çözümdür; Bu sayede eski lambayı onarım etmek ve boyamak için oldukca fazla süre ve enerji harcamanıza gerek kalmaz. Ev tadilatındaki en mühim adımlardan biri, lambaların dayanıklılığını ve son halini de etkileyen yeni malzemelerin montaj yöntemi ve kalitesidir. İlk adım ampul tipini seçmektir; Ne tür lambalar kullanmak istiyorsunuz ve iyi mi monte edilmelidir sorusuna en iyi şekilde yanıt vermelisiniz ki sonucun kusursuz olması için.

alenen

başlamadan ilkin

ahşap lamba

Tavan ve cephe ışıklıklarının montajına başlanmadan ilkin temelin muntazam ve doğru bir halde atılması gerekmektedir. Buz barajları, sarkan kiremitler ve çatlak kiremitler ilk olarak ele alınması ihtiyaç duyulan yaygın sorunlardır. Mesela, yeni bir ampul taktıktan sonrasında ileride mesele yaşamamak için tüm borularda su kaçağı olup olmadığını denetim etmelisiniz. Bir öteki dayanıklı lamba türü de alüminyum lambadır. Bu tür lambalar, suyun zararı dokunan etkilerine karşı daha azca hassastır, sadece ahşap lambalar su hasarına karşı hassastır.

lamba malzemesi

ahşap lamba

Bir lambayı değiştirmenin ilk adımı, doğru olanı seçmektir ve bir sonraki adımda, lambanın takılacağı alanın bir tahminine haiz olmanız gerekir. Emek harcama tahtalarının bir çok 30 santimetre uzunluk ve genişlikte ve değişik malzemelerden üretilmektedir. Lambayı monte etmek için uygun alt katman sağlam olmalı ve kafi havalandırmaya haiz olmalıdır; Aslen lambaya vururken zarf cümlesi vardır. Lambe Kobi’de %80 altyapı ve %20 havalandırmayı düşünmelisiniz. Alüminyum lambalar çoğu zaman ön kaplamalıdır ve ahşap lambalar piyasada hem ham hem de cilalı formda bulunur. Cilalı ve boyalı ahşap lamba seçimi yaparken mevcut görünüme oldukca yakışan bir renk seçmelisiniz. Kurulum ve kurulum ipuçları için bizi izlemeye devam edin.

Lambayı oluşturmak ve çalıştırmak için ipuçları

ahşap lamba
 • Kobi ampulünüzden en iyi sonucu alabilmeniz için montaj talimatlarını oldukca iyi ve dikkatli bir halde uygulamanız gerekmektedir. Ilk olarak lambayı aşağıdaki katman ile hizalayarak çalışmanıza başlayın. Havalandırmalı ampuller takıyorsanız, daha iyi hava akışı sağlamak için bu bölümdeki kapakları çıkarın.
 • İşi yapmak için uygun çiviyi kullanın. Bu tırnaklar minimum 3 santimetre uzunluğunda olmalıdır.
 • İlk tahtaları hizalamak için bir marangoz dübeli kullanın. Açık oturum eve dik olarak monte edilmeli ve oluk tarafı montaj yönüne bakmalıdır.
 • Kaideyi tahtanın altında kullanıyorsanız, üstünde alın kaplamaları kullanın. Alüminyum lamba olması durumunda, lambanın ön panonun altındaki yüzeyle hizalanabilmesi için sınır plakasıyla bir Z-kıvrımı yapın. Peşinden J kanalını tabana takının.
 • Lambayı ve ön panoyu takmak için projeye hazırlıklı ve planlı olmanız gerekir. Uygun araç-gereç ve araçları kullanın ve mümkünse lambayı takmak için başka bir kişiden yardım alın.

Ahşap lamba yada ahşap lamba takmak için ihtiyaç duyulan aletler

 • mezura
 • 0,6 santimetre genişliğinde ahşap yada kontrplak
 • tebeşir çizgisi
 • Dairesel testere
 • lateks boya
 • Boya rulosu
 • çivi, iğne
 • boyayabilir
 • Mo kalem

Ahşap ışıkların uygulanması ve montajı

1. Lamba plakalarının hazırlanması

birinci aşama

Bir mezura ile duvardan ön panonun arkasına olan mesafeyi ölçün. Bir tebeşir çizgisi kullanarak, panoları lüzumlu boyutlarda işaretleyin, böylece lambaların kenarları yada kirişlerin altını tam olarak kaplayabilirsiniz.

ikinci aşama

Testereyi kullanın ve tahtaları harç hatları süresince ve süresince kati. Kesme derinliğini ortalama 1/2 inç olarak ayarlayın ve en iyi sonuçlar için tırtıklı bir bıçak kullanın. Yüzey pürüzlülüğünü düzeltmek için kenarları 100-zımpara kağıdı ile zımparalayın.

üçüncü düzey

Her kartı bir boya rulosu kullanarak iki kat lateks boya ile kaplayın. Bir W şekli üstünde çalışın ve kafi kapsama alanı elde etmek için tahtayı üst üste bindirin. İki kat içinde boyanın kuruması için bir saat bekleyin. Boyanın kuruduğundan güvenilir olmak için uygulamadan ilkin yüzeyi deneyin.

2. Ahşap lamba panellerinin montajı

birinci aşama

İlk boyalı shingle’ı, ön panonun arkasında uzun shingle’lar bulunan ön ızgaranın iç yüzüne ve duvara karşı dar uçlu olarak takının. Alt kenardan 5 santimetre zımba teli kullanarak ampulü her 20 santimetre’de bir üst kirişlere sabitleyin.

ikinci aşama

Lambanın bir sonraki yaprağını takmak için aynısını yapın ve uygun yere takının. Tavan arasının çatısını tam çarşaflarla doldurana kadar devam edin. Son levhanın ucundan ızgaranın arkasının iç yüzeyine olan mesafeyi ölçün.

Aşama 3

Bir daire testere kullanarak, lamba levhasını kalan boşluğa uyacak şekilde kati ve uygun yere bantlayın. Lamba kanatlarının ek yerlerini ve tüm kenarlarını lateks macunla kapatın. Islak macunun kenarını elinizle düzleştirin. Kuruması için bir saat bekleyin. Peşinden, sızdırmazlığı tamamlamak için harç dikişlerine lateks boya uygulayın.

Sıkça Sorulan Sorular

odun ampulü nedir

Çatı keresteleri ve duvar kaplamalarına Lambeh denir ve işi örtmek için cepheye ve çatıya çivilenmiş ahşap yada lifli çimento şeklinde parçalardır.

Lamba seçimini etkileyen faktörler nedir?

Araç-gereç, renk, yoldam ve nefes alabilirlikSource bağlantı