Kireç Yeşili Rengi – Kireç yeşilinin değişik tonlarını keşfedin


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Bu rengin ismini almış olduğu meyveye oldukça benzer biçimde, kireç yeşili tonu, bir tek pozitifliği yürüyerek canlı ve canlandırıcı bir enerji alır. Hemen hemen her alana ya da tasarıma tazelik ve canlılık katmak için muhteşem bir renk olarak kabul edildi. Yeşillerin ve sarıların eşi olmayan karışımı, çoğu zaman gelişme, yenilenme ve yeni başlangıçlar duygularıyla ilişkilendirilen uyumlu bir ısı ve sakinlik dengesi yaratır. Bu gölgenin değişik yönlerine ve birçok çeşidine, ek olarak limon yeşili renginin anlamına ve onu kendi kıyafetleriniz ya da tasarımlarınız için iyi mi karıştırıp eşleştirebileceğinize daldığımızda bizlere katılın!

Lime Green’in Hikayesi

Kireç yeşili rengi Kireç yeşili hex kodu RGB CMYK renk kodu (%) limon yeşili tonları
Limon yeşili #c7ea46 199, 234, 70 15, 0, 70, 8

Yüzyıllar süresince sayısız kültüre yayılan bir seyahat olan limon yeşili renginin zamanı, sembolizm ve anlamlarla doludur. Antik çağlardan günümüze limon yeşili sanat, moda, tasavvur ve mimaride büyüleyici bir rol oynamıştır. Göreceğiniz şeklinde, yenilenme, ümit, itikat ve başkaldırı duygu ve kavramlarıyla kuvvetli bir halde ilişkilendirilir, kuvvetli duygular uyandırır ve gözlemledikçe hayal enerjisini yakalar. Kireç yeşilinin gücünün ve güzelliğinin bir kanıtı olan bu bir dayanıklılık, ahenk sağlama ve kalıcı cazibe hikayesidir.

Toplumumuzun erken evrelerinde bu kadar renkli bir pigmentin bu kadar yaygın olarak kullanılmasını beklemeseniz de, limon yeşili erişilebilir bir çalgı halini aldı ve ilk defa antik çağlarda ortaya çıktı. Mısırlılar mezarlarını ve tapınaklarını süslerken, eski Yunanlılar ve Romalılar sanat ve mimarilerinde onu tekrar doğuş ve naturel dünya kavramlarıyla ilişkilendirdiler. Hatta bu renk, bu kültürlerin her birinden bir allah ile ilişkilendirilmiştir, Mısırlılar onu doğurganlık tanrısı Osiris ile, Yunanlılar avcılık ve tabiat tanrıları Artemis ve Dionysos ile ve Romalılar allah Ceres ile ilişkilendirmiştir. tabiat ananın, Allah’nın tarımla alakalı.

limon yeşili tonları

Bununla beraber, Orta Yüzyıl süresince, kireç yeşili-sarısının muhtelif tonları ümit ve inançla yakından ilişkilendirildi ve bu, ışıklı el yazmaları ve vitray pencereler için son aşama popüler bir seçim bulunmasına yol açtı. Renk, tanrısal gücün ve varlığın bir hatırlatıcısı olarak kullanıldığından, çağrışımları da Mukaddes Üçlü ve Mukaddes Ruh ile yakından ilişkili hale geldi.

20. yüzyılda, kireç yeşilinin Art Nouveau hareketinde baskın kullanması, onun karşı kültür hareketinin bir sembolü olarak kullanılmasının yanı sıra geleneksel sosyal normlara karşı bir başkaldırı olarak kullanılmasına yol açtı. Renk, 1960’lardan 1980’lere kadar, limon yeşilinin sembolizminin uygunsuzluk ve inkilap ile çağrışımları tanıtmak için geliştiği gençlik kültürü tarafınca benimsendi. Bu zaman zarfında, halkın ve medyanın dikkatini çekecek kuvvetli ve alımlı görseller kurmak için limon yeşilinin parlak görünümü kullanıldı.

Bu renk tonu ilk başlarda 60’ların harp karşıtı hareketlerinde kullanılırken, 70’ler ve 80’lerde etraf ve hanımefendi hakları protesto hareketlerinde geri döndü.

Kireç yeşili renk anlamı

Sarı ve yeşilin eşi olmayan karışımıyla limon yeşili, ısı ve sakinliğin uyumlu dengesini yakalarken bir tek enerji, pozitiflik ve oyunbazlık yürüyerek bir renktir. Daha ilkin bahsedilen gelişme, yenilenme ve yeni başlangıç ​​çağrışımlarıyla limon yeşili ümit, iyimserlik ve canlılık duygularını uyandırabilir.

Kireç yeşili renk anlamı

Kireç yeşili sarı, sanat ve tasavvur endüstrilerinde projelere oldukça gereksinim duyulan tazelik ve canlılığı getirmek için kullanılmıştır. Bununla beraber, moda ve mimaride renk, değişik görünümler ve estetikler yaratacak kadar oldukça yönlüdür, şu sebeple onu etkisiz tonlarla eşleştirmek çağıl bir manzara yaratırken, yürekli kombinasyonlar daha eklektik bir manzara yaratır.

İster bayağı bir vurgu rengi olarak talep eder odak noktası olarak kullanılsın, kireç yeşili herhangi bir tasarımı bir sonraki seviyeye yükseltir.

limon yeşili tonları

Ağaçların tepesindeki yemyeşil yapraklardan canlı bir ıhlamur meyvesinin parlak ve leziz kabuğuna kadar her şeyde doğada bulunan bir renk olan limon yeşili-sarısının hemen hemen sayısız değişik ton ve tonda görünmesi şaşırtıcı değildir. Bu varyasyonlar oldukça değişik olabilir ve her birinin kendine özgü çekiciliği ve karakteri vardır. Aşağıda, aleni yeşil onaltılık kodu ve bütün dijital sanatçılarımız için öteki faydalı ayrıntıları da bulabileceğiniz en sevdiğimiz yeşil limonlardan bir demet bıraktık!

Kireç yeşili rengi Kireç yeşili hex kodu RGB CMYK renk kodu (%) limon yeşili tonları
Limon yeşili #c7ea46 199, 234, 70 15, 0, 70, 8
gümrük solucanı #b2ec5d 178, 236, 93 25, 0, 61, 7
deniz yeşili #2e8b57 46, 139, 87 67, 0, 37, 45
Neon yeşili #39ff14 57, 255, 20 78, 0, 92, 0
Chartreuse #7ffff00 127, 255, 0 50, 0, 100, 0
yonca #009e60 0, 158, 96 100, 0, 39, 38
malakit #0bda51 11, 218, 81 95, 0, 63, 15
Armut #d1e231 209, 226, 49 8, 0, 78, 11
nane #98fb98 152, 251, 152 39, 0, 39, 2
zeytin #708238 112, 130, 56 14, 0, 57, 49

Kireç Yeşili Altıgen

Kireç yeşili renk tayfının daha aleni ucunda, narin ve eterik bir nitelik yürüyerek nefes, hemen hemen cetvel benzeri bir ton aralığı vardır. Bazıları için, geçen kışın soğuk topraklarından çıkan ilk bahar tomurcuklarını hatırlatabilir. Yumuşak ve yatıştırıcı bir gölge, öteki pastel renklerle iyi eşleşir.

Bununla beraber, spektrumun en karanlık ucunda, tümü derinlik açısından varlıklı ve hemen hemen esrarengiz bir kaliteye haiz, kireç yeşilinin hemen hemen zeytin tonlarıyla tanışıyoruz. Tropikal ormanın derinlikleriyle yakından ilişkili olan bu kireç yeşili tonları, serüven ve bulgu duygularını andırır ve entrika ve gizem duygusu aşılamak için mükemmeldir.

Sonunda limon yeşili, şaşırtıcı derecede derinlik sunan, görünüşte bayağı bir renktir ve kullanıcılarına enerjik olmasıyla birlikte narin olarak tanımlanabilecek muhtelif tonlar sunar. Kendine özgü çekiciliği ve özellikleriyle, hayal gücünüze müsait bir limon yeşili tonu kesinlikle vardır.

Hangi renkler limon yeşili yapar?

İster şahsi talep eder ustalaşmış nedenlerle kendi sanat eserinizi yaratmakla ilgileniyorsanız, hangi renklerin kireç yeşili yaptığını ne olursa olsun bilmek isteyeceksiniz. Kendi limon yeşili renginizi karıştırmak, her hareketin muhteşem gölgeye bir adım daha yaklaştığı bir sanat formu olabilir. Bu hem teknik aynı zamanda yaratıcı bir süreçtir ve dikkatli bir duyarlılık ve sezgi dengesi gerektirir.

Kireç Yeşili Sarı

Adım atmak için ilkin ana renklerinizden oluşan bir palet oluşturmalısınız; Kırmızı, mavi ve sarı, aleni yeşil tonunuzun yapı taşları. Sarı ana renginiz olacağından, kaliteli ve canlı bir sarı renk kullanmanız önemlidir.

renk ismi onaltılık kod RGB CMYK renk kodu (%) renk tonu
Kırmızı #ff0000 255, 0, 0 0, 100, 100, 0
Mavi #0000ff 0, 0, 255 96, 91, 0 60
Sarı #ffff00 255, 255, 0 100, 100, 0, 0

Paletinizde azca oranda sarı renkle başlayın, azca oranda mavi ile karıştırın ve pürüzsüz ve eşit bir renk elde edene kadar her şeyi karıştırın. Bu, limon yeşili renginize yeşil bir alt ton verecek ve nihai sonucunuzun ne kadar derin olacağını belirleyecektir. En son, karışıma azca oranda kırmızı boya ilave edin, bu da boyanıza kireçli bir ton vermenize destek olacaktır. Sadece, parlaklığı ve canlılığı ayarlarken genel rengi büyük seviyede değiştirebileceğinden, eklediğiniz miktara dikkat edin.

Renginizi kağıda dökmeden ilkin, boş bir kağıt parçası üstünde kontrol edin ve kontrol edin. Burada projeniz için muhteşem gölgeyi elde etmek için karışımınızı ayarlayabilirsiniz. Unutma, sabırlı ol ve çabuk etme!

Kireç yeşilinin yanına hangi renkler masraf?

Kireç yeşili sarı ile hangi renklerin ahenkli olacağı mevzubahis olduğunda, olasılıklar hemen hemen sonsuzdur, sadece bu canlı tonun benzersiz niteliklerini tamamlayan ve geliştiren renkleri kura çekmek önemlidir. bir klasik renk kombinasyonu Kireç yeşili ile iyi eşleşen turkuaz, serin ve sakinleştirici güzel ve ahenkli bir renk düzeni oluşturabilir. Bu efektler limon yeşilinin canlı ve enerjik doğasıyla güzel bir halde eşleşir.

renk ismi onaltılık kod RGB CMYK renk kodu (%) renk tonu
Limon yeşili #c7ea46 199, 234, 70 15, 0, 70, 8
Turkuaz #40e0d0 64, 224, 208 71, 0, 7, 12

Kireç Yeşili ile hangi renkler gider?

Alternatif olarak, kireç yeşilini ten rengi ya da terakota şeklinde toprak tonlarıyla birleştirmek kolayca naturel ve naturel bir his yaratabilir. Bu kombinasyon, herhangi bir ortama yaşam vermek için kullanabileceğiniz dış mekanlar ya da doğadan esin alan alanlar için harikadır.

renk ismi onaltılık kod RGB CMYK renk kodu (%) renk tonu
Limon yeşili #c7ea46 199, 234, 70 15, 0, 70, 8
Bronzlaşmak #d2b48c 210, 180, 140 0, 14, 33, 18
pişmiş toprak #e3735e 227, 115, 94 0, 44, 59, 11

Özetle, bu, duyuları büyüleyen ve ruhu yükselten, tazelik ve canlılık hissi uyandıran bir gölgedir. İster sanatta, talep eder tasarımda kullanılsın, talep eder doğada naturel olarak bulunsun, limon yeşili her mekana canlılık ve hayat katacak bir renktir. Narin nefes tonlarından daha yürekli ve daha alımlı benzerlerine kadar bu, herhangi bir alanı dönüştürebilen ve birkaç katmandan fazlasını ekleyebilen bir palettir. Kireç yeşilini gerçekleştiren tonlara bu yakından bakışımızda bizlere katıldığınız için teşekkür eder, gölgeyi en yakın zamanda tekrar görmeyi diliyoruz.

sıkça Sorulan Sorular

Ev dekorumda limon yeşili kullanabilir miyim?

Ev dekorunda kireç yeşili duvarlarda, mobilyalarda ya da bayağı aksesuarlarda vurgu rengi olarak kullanılabilir. Alternatif olarak daha çarpıcı bir manzara için ana renk olarak da kullanılabilir. Kireç yeşili, yenilenme ve tazelik duygularını teşvik etmiş olduğu için dış mekanlar için de iyidir.

Kireç yeşilinin gerisinde bir sembolizm var mı?

Kireç yeşili, tazelik, yenilenme ve gelişme ile yakından ilişkili bir tondur. Bununla beraber tabiat ananın, sağlığın ve genel esenliğin sembolü olarak kabul edilir. Pek oldukça kültürde kireç yeşili rahatlık ve zenginlik ile yakından ilişkilendirilir ve sunmuş olduğu canlılık ve enerji yardımıyla çağıl dünyamızda moda ve tasarımda popüler bir seçim haline gelmiştir.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz