Kir rendesi nedir ve kullanım alanları nedir? | Fimi Toprak Rendesi Tanıtımı


Eski zamanlarda tahıl makinesi olarak da adlandırılan bir planya, ahşabın kalınlığını yada tesviyesini değiştirebilmek için bir cihazdır. Imalathane oluşturmak için değişik aletlere gereksinim duyarsınız bu yüzden toprak satın alma bütçesini azaltabilir ve başka araçlar kullanarak istediğiniz sonuca ulaşmayı tercih edebilirsiniz. tank zımparası kirlerin yerini tutamaz Ahşabı inceltmek için kullanılamaz. Ek olarak manuel rende incelik ve kir etkisine haiz değildir.

Makine atık ahşabı ve pürüzlü ahşabı alır, bu tarz şeyleri belirtilen boyuta gore rendeler ve muntazam ve muntazam bir halde teslim eder. Kir, rendeleme esnasında ahşabı sallar ve operatör koluna asla gerek kalmamıştır.

Kir, aşağıdakileri yapmak için mükemmeldir, başka hiçbir aygıt yada alet bunu yapması imkansız:

  • Ahşabın pürüzlü yüzeyini düzleştirme
  • Ahşabın kalınlığını lüzumlu boyuta indirin
  • Ahşabın kenarlarını düzleştirme ve hizalama

Doğal ki testere makinesi çoğu zaman ahşabın ağaç işlerinde kullanılabilecek ahşaba dönüştürülmesi işleminin son aşamasında kullanılır.Atölyeye getirilen ağaç ilkin bir masa planyası ile kesilir ve hemen sonra bir kesme makinesi ile lüzumlu ebatta kesilir. şerit testere ve son olarak kir, makine tarafınca pürüzsüz ve benzeşik hale getirilir.

Çapak alma makineleri elek yönü ve ayarına gore otomatik ve manuel çapak alma makineleri olmak suretiyle iki gruba ayrılır. Başka bir halde bölme, perdenin genişliğine yada kir bıçağının uzunluğuna bağlıdır.

Mesela kir 40, kir tabakasının genişliğinin yada kir bıçağının uzunluğunun 40 santimetre olduğu anlamına gelir.

Çapak alma makinesi, yer rendeleme makinelerinden değişik olarak ahşabı öğütür.

Kir rendesinin değişik parçaları

omuz koruması

Bu hareketli metal tarak, ahşabın geri tepmesini, düğümlerin kırılmasını ve ahşabın kırılmasını önler. Şu sebeple bu parçalar tekrar fırlatılsa marangozun büyük zarar görmesine niçin olur.

rendeden geçirilmiş top

Ahşabın öğütülmesinden görevli makinenin en mühim parçalarından biridir. Aksın her iki yanında itkiyi dışa doğru yönlendiren pabuçlar vardır.

silindir

Merdane yivli ve düz olmak suretiyle iki gruba ayrılır. Omuz koruyucunun yanında çentikli bir silindir bulunur ve ahşabı ileri doğru yönlendirir. Bu silindir, ahşabın boyutuna ve ahşabın yüzeyinde bulunabilecek millere ve bağlara gore yüksekliği değişen, her iki taraftaki yaylara tutturulmuştur. Rahat silindir, ahşap dışa bakacak şekilde parlatılmış metaldir.

Yükseklik ayar kolu

Tüm cihazlarda cihazın önündeki kolu çeviren mobil ekran bulunmaktadır.Ekranın boyutunu ihtiyaçlarınıza gore değiştirebilecek ve tahtadan kaldırmak istediğiniz yük miktarını belirleyebileceksiniz.

Gösterge

Tüm cihazlarda plaka ile bıçak arasındaki mesafeyi gösteren bir gösterge bulunur. Kısaca makineyi çalıştırmadan ilkin kir perdesinin boyutunu ihtiyacınıza gore ayarlamalısınız.

Elektrik motoru

Bu cihazın en mühim parçalarından biridir, bu yüzden kaliteli motora haiz bir aygıt seçilmelidir. Unutulmamalıdır ki tek fazlı ve üç fazlı güç tüketimine de dikkat edilmelidir. Eğer atölyenizde trifaze elektrik kullanabiliyorsanız trifaze elektrik almanızı tavsiye ederiz bundan dolayı monofaze elektrikten oldukça daha kuvvetli çalışır.

Sayfa kilitleme kolu

Yükseklik ayar kolunu çevirmeden ilkin aygıt kilitleme kolunun açık olduğundan ve ekranın hareket edebildiğinden güvenli olmalısınız. Böylece yükseklik ayar vidasının sol tarafında bulunan kol bıçak ile plaka arasındaki mesafeyi durağan(durgun) tutmak için kullanılır. Şu sebeple makinenin titreşiminden dolayı yükseklik ayar vidasını döndürmek mümkündür. Bundan dolayı, istediğiniz yüksekliğe ulaştıysanız, bu kolu kullanarak ekranın durağan(durgun) olduğundan güvenli olun. Kolu sola çevirmek ekranın kilidini açar ve kolu sağa çevirmek ekranı kilitler.

Hız denetim kolu

Toprakta çoğu zaman yarım tur hareket eden başka bir kaldıraç vardır. Bu kol, toprak dişli kutusuna bağlıdır ve ön tahrik silindirinin dönüş hızını ayarlar. Bu hareket yavaş ve süratli olmak suretiyle iki şekilde yapılır.

parçayı ilerletmek için fren kolu

Daha ustalaşmış marangozların bazılarında fren görevi gören ve ahşabın ilerlemesini engellemiş olan bir kaldıraç bulunur ve bu kaldıraca parçanın ilerleme freni denir.

Kirle iyi mi çalışırsınız?

kir

Her biri kendi özelliklerine ve kabiliyetlerine haiz değişik kir türleri vardır. Çöp, iyi mi çalıştığına bağlı olarak otomatik ve manuel kategorilere ayrılır. Bu aygıt, her biri değişik motor gücüne haiz, tek fazlı ve üç fazlı olmak suretiyle iki tipte mevcuttur. Bu makinenin yapımında demir ve dökme demir kullanılmaktadır.

Bu aparatın testere sayısı, açık oturum genişliği ve yüksekliği farklıdır. Daha ilkin de söylediğimiz benzer biçimde makinenin değişik fonksiyonları var fakat bunların çoğunda yükseklik ayarlama özelliği, dijital gösterge, ilerleme hızını ayarlama özelliği, ön merdane, iş parçasının hareket kontrolü vb. .

Gabion makine bıçağı

En kolay kir rendesi 2 bıçaklıdır, sadece öteki kir rendeleme toplarının 2 yada 4 bıçağı yada vidalı bıçakları olabilir. Bu bıçakların her birinin değişik bir kalitesi ve uygulaması vardır, sadece bu, kir performansının kalitesinin yalnızca ızgaranın eksenine ve makine bıçaklarının tipine bağlı olduğu anlamına gelmez.

Rende ekseninin dönme hızı, toprak iş kalitesinde bir öteki mühim faktördür, bu yüzden rende ekseninin düz yada spiral bıçaklı seçimi makinenizin özelliklerine gore dikkate alınmalıdır.

Kir ile çalışırken dikkate alınması ihtiyaç duyulan bir öteki mühim unsur, işin türüne gore hızı ayarlamaktır. Kullanıcının data ve tecrübesine bağlı olarak ahşabın cinsine ve pürüzlülüğüne gore makinenin hızı ve kesim miktarı seçilmelidir.

Femi marka bilinirliği

Femi, faaliyetlerine 1976 senesinde İtalya’da başladı. Bu marka, aletlerin tasarımı ve üretiminde daima yenilik yaratmaya çabalamış ve şirketi geliştirmek ve daha büyük küreselleşme hedefine ulaşmak için oldukça çaba ve azim göstermiştir.

Femi, ahşap, alüminyum, demir ve demir dışı metaller ve plastikler benzer biçimde çeşitli malzemelerin kesilmesi alanında makine ve ekipmanlarını geliştirerek İtalyan endüstrisinde hususi bir yer bulmuştur. Ve teknoloji ve teknoloji geliştirmeye meydana getirilen yatırım, bu markayı günümüzün en büyük kesme makinesi üreticilerinden biri haline getirdi. Bu alandaki tüm sanayiciler, Fami’nin her türlü testere, demir testeresi, şerit testere ve metal kesicilerin üretiminde alanında önder markalardan biri olduğuna inanmaktadır.

Femi, daima müşterilerini memnun etme yolunda adımlar atmaya çalışmış; Böylece tecrübeli ve tecrübeli güçlerini birleştirerek dünyanın en iyi ekip imalat markalarından biri olmayı başarmıştır. Ek olarak Femi’nin yapmış olduğu çalışmalarda kaliteli üretim ve müşteriye minimum fiyat politikasını ön planda tutması insanları Femi ürünlerini almaya teşvik etmiştir.

Femi markası

yağlı hanım

Femi’nin faaliyetleri bir tek kesici ekip üretimi ile sınırı olan olmayıp bununla birlikte ağaç işleme, metal işleme ve frezeleme takımları alanında da etkinlik göstermektedir. Bu firmanın ürünlerinin en mühim özelliklerinden biri kalitesi, yüksek hassasiyeti, dayanıklılığı ve ergonomisidir. Femi marka ürünler İtalyan teknolojilerine haiz olup, ustalaşmış mühendislik ekibi ile yüksek kalitede kesim makinelerini piyasaya sunmuştur.

Femi Motorlu Testere, ağaç işleme sektörünün en popüler aletlerinden biridir ve bu ürünün oldukça uzun bir ömre haiz olduğu kolaylıkla söylenebilir. Ek olarak Femi ürünlerinin tutarları kalitesine gore oldukça uygundur.Source bağlantı