Kendin Yap İçin Rendeden geçirilmiş Kereste Iyi mi Kullanılır | bloga

Rendeden geçirilmiş kereste, muntazam bir halde rendeden geçirilmiş ve görünür yerlerde kullanılması amaçlanan biçilmiş kerestedir. Naturel parlaklığı, yumuşak ahşap ve sert ahşap seçenekleri ve oldukça çeşitli kaplama alternatifleriyle, pek oldukça kişinin ergonomik Kendin Yap projeleri için rendeden geçirilmiş ahşabı seçmesine şaşmamalı. Mesela bir bahçe kulübesi için evvelinde paketlenmiş, evvelinde ölçülmüş kereste satın alırsanız, kerestenin kendisi dikkate kıymet olmadan bazı enine kesitler almanız muhtemeldir. Rendeden geçirilmiş ahşap ise pürüzsüz bir halde işlendiği ve kalitesi her yönden görülebildiği için varlıklı olanaklar sunar.

Rendeden geçirilmiş ahşap için popüler iç mekan uygulamaları:

sürgülü pencere: Kanatlı pencereler için rendeden geçirilmiş ahşap kullanmak, bir eve hakkaten geleneksel bir görünüm verir ve plastikten daha dayanıklıdır ve daha iyi bir yalıtkandır.

raflar: Her tarafı kesilip planyalandığında, ahşap raflar yapmak oldukça kolay bir kendin yap işidir. Bazı rendeden geçirilmiş ahşapların işlenmesi ve lekelenmesi daha kolaydır, bu da otantik ve geleneksel bir görünüm verir.

Ev yapımı mobilyalar: Bitmiş ürünün çok eski şık bir stili tamamlamasını yada oldukça parlak bir halde cilalanmasını istiyorsanız, gitmenin yolu hususi rendeden geçirilmiş ahşaptır. Rendeden geçirilmiş ahşabı seçerseniz, renk yapısı, şekli ve kararlılığı ile deneyler yapabilirsiniz.

Döşeme: Rendeden geçirilmiş ahşap, her bir parçayı benzersiz kılan bir renk derinliği, dayanıklılık ve doku sunar. Fazlaca çeşitli stiller rendeden geçirilmiş ahşabı yenileme sahnesinde bir favori haline getirir.

Bunları da sevebilirsiniz