Karartıcıyı taşlama taşına monte etme eğitimi


Dimmer, giriş voltajını elektrikli bir cihaza değiştiren bir cihazdır. Çeşitli elektrikli cihazların devresine seri olarak bir dimmer yerleştirilir ve ortamın parlaklığını ve elektrik motorlarının dönüş hızını denetim eder. Evsel ve endüstriyel kullanımlarda lambalardan ve ışık kaynaklarından gelen ışık miktarını ayarlamak için çoğu zaman bir dimmer kullanılır; Sadece her türlü elektrikli el aletine dimmer takmak da mümkündür. Ek olarak matkaplar, şarjlı tornavidalar ve mini taşlama makineleri şeklinde birçok yeni elektrikli el aleti modeli kısıcılarla donatılmıştır. Karartıcılarla donatılmış minyatür freze modelleri, makinenin motorunun dönüş hızını değişiklik yapma olanağı sağlar. Bir mini değirmenin varsayılan hızı tüm amaçlar için uygun değildir ve daha çok el becerisi gerektiren bazı görevler için motor hızını azaltmak daha iyidir. Aşağıda, taşlama için bir dimmerin iyi mi kurulacağını size öğreteceğiz.


Frezeleme için loş kurulum

Ilk olarak bu yöntemi yalnız lüzumlu olduğunda ve geçici olarak kullanmanızı tavsiye ederiz; Şu sebeple ufak freze makinesinin optimum ve uygun motor hızı, üretici tarafınca varsayılan olarak ayarlanmıştır. Kırıntıların devamlı kullanımı ve değişen motor devri, kollektör ve kömür değirmeninde ciddi hasarlara niçin olabilir. Bundan dolayı taşlama taşları satın alırken herhangi bir hususi sorunla karşılaşmamanız için baştan itibaren dim aparatı ile donatılmış olmasına dikkat etmeniz tercih sebebidir. Birçok yeni mini koşu bandı modeli karartıcılarla donatılmıştır. Koşu bandı kısma anahtarı, koşu bandı motorunun dönüş hızını kolayca ayarlamanıza olanak tanır. Diyotları frezelemede kullanmanın birkaç değişik yolu vardır ve kullanımınıza gore en uygun seçeneği seçmelisiniz. Aşağıda bu şekilleri inceleyeceğiz.

Endüstriyel dimmer kullanın

Taşlama taşı üzerine dimmer montajı

En kolay yol, hazır endüstriyel karartıcılar satın almak ve ufak freze makinesini kendi elektrik prizine takmaktır. Bu cihazın ayarları karmaşık değildir ve aleti bir dimmer soketine taktıktan sonrasında giriş voltajı artırılabilir yada azaltılabilir.

Taşlama için donuk bir daire yapın

Taşlama taşı üzerine dimmer montajı

Dönem yapmakla ilgileniyorsanız ve yönlendiricinize bir karartıcı takmanın uygun maliyetli bir yolunu arıyorsanız, kendi karartma devrenizi yapmanızı tavsiye ederiz. Kolayca alabileceğiniz değişik dimmer devrelerinin şeması. Dimmer devresi yapmak için triyak, potansiyometre, direnç, kondansatör ve diak şeklinde parçalara ihtiyacınız var.

Dimmer ünitesi satın alın

Taşlama taşı üzerine dimmer montajı

Dimmer, lambalar ve aydınlatma sistemleri için dimmer, fan hızı kontrolörü, gaz sobası ısı kontrolörü ve elektrikli alet motoru hız kontrolörü olarak kullanılabilen hazır bir parçadır. Bu ünitenin giriş voltajı 220V olup, birim denetim düğmesini çalıştırarak elektrikli cihazların giriş voltajını azaltabiliriz. Bu üniteyi aşağıda gösterildiği şeklinde direkt değirmeninize kurabilirsiniz; Sadece daha iyi kullanım için karartıcı için bir çerçeve yapmak daha iyidir. Bu çerçeve bir elektrik prizi ve bir alçak gerilim denetim düğmesi içerecektir.

Taşlama taşı üzerine dimmer montajı
Ek olarak şunu okuyun: Havalandırma cihazlarının kurulumuna yönelik kapsamlı bir kılavuz

Kısma anahtarı kullanın

Taşlama taşı üzerine dimmer montajı

Halihazırda bir kısma anahtarınız var ise, kısma kısmını çıkarabilir ve bir elektrik prizi ilave ederek çerçeveleyebilirsiniz. Bu çerçeveyi oluşturmak için yalnızca ufak bir MDF yada suntaya ihtiyacınız var. Kısma denetim anahtarı ve elektrik prizi için bu MDF tabakasına bir delik açmanız gerekir; Peşinden prizi ve kısıcıyı MDF kartına vidalayın ve kablolarını aşağıda gösterildiği şeklinde bağlayın.

Taşlama taşı üzerine dimmer montajı

Sıkça Sorulan Sorular

Dimmer taşlama taşı nedir??

Koşu bandı karartıcısı, giriş voltajını denetim ederek koşu bandı motorunun dönüş hızını değiştirir.

Taşlama için bir dimmer iyi mi kurulur?

Karartıcı dönem yapmak, endüstriyel karartıcı satın almak, karartıcı kullanmak vb. şeklinde yönlendiriciye karartıcı monte etmenin değişik yolları vardır.

Yapışkan kağıtSource bağlantı