Karanlıkta Parlayan Epoksi – Reçine içinde parlayan toz


Bu gönderi bağlı kurum bağlantıları içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Sürprizler ve parlak olan her şey beraber yaşamak için mükemmel şeylerdir. Hayata inanılmaz bir serüven katarsınız ve karanlıkta parlayan epoksi bunu yapmanın yollarından biridir. Masalara, zemine yada öteki yüzeylere fırlatarak belirli bir yerin deneyimini değiştirebilirsiniz. Formüle edilmesi son aşama kolaydır, bilhassa de iyi bir kızdırma tozu ve epoksi kombinasyonu seçerseniz. Netice sizi kendinden geçirebilir ve bu keşifle çalışmanızın bakış açısını değiştirebilir. Karanlıkta parlayan epoksi yapma sanatını öğrenirken kemerlerinizi bağlayın.

karışımın hazırlanması

Hazırlık, istenen sonucu elde etmenize destek olabilecek silikon yada plastik kalıpları bulmak yada oluşturmakla adım atar. Malzemeniz için muhteşem bir tabana haiz olduğunuzda, kalıbın hacmini, güvenilir olduğunuz bir ölçüye dökülebilecek suyla çözümleme edin. Bu ölçümün mümkün olduğunca doğru olduğundan güvenilir olun. Reçineyi dökmeden ilkin kalıbın ne kadar hacim tutabileceğinden güvenilir olmalısınız. Bu, karışımı kolayca karıştırmanıza destek olacaktır. Şekliniz aslına bakarsan hacmini gösteriyorsa bu adımı atlayabilirsiniz.

Ölçünün gerektirdiği oranda karışımı dökün ve eşit şekilde X ve Y olarak işaretlenmiş iki bölüme bölün. Üreticinin talimatları farklıysa miktarı değiştirebilir ve buna bakılırsa işlem yapabilirsiniz. birini kullan kalıp bırakma Kalıp astarını sabitlemek için üstüne püskürtün ve talimatlara bakılırsa kurumaya bırakın. Bu adım, işlem sonunda şeklin ve sonucun muhteşem olmasını sağlamak için önemlidir.

Parıltı için renklere karar verin. Elde etmek istediğiniz etkiye bağlı olarak bir yada daha çok olabilir. Minimum iki renk kullanmak, yumuşak noktalardaki görüş açısı ve ek olarak parçanıza katabileceği extra lezzet sebebiyle iyi bir seçenek olacaktır.

Epoksi kullanımı söz mevzusu olduğunda vakit hakkaten mühim bir unsur olduğundan, her şeyin yerinde olması için tüm malzemelerinizle kendinizi hazırlayın. Bu, süratli olmanıza destek olacaktır.

parlayan pigmentler
Fotoğraf: © Stüdyo Gri / www.instagram.com/studiogreypk

İhtiyac duyulan malzemeler

 • İki plastik ölçü kabı
 • Karıştırma kabı (renk sayısına bağlı olarak)
 • Tahta karıştırma çubukları
 • Kağıt karıştırma kabı
 • Uygun epoksi reçine
 • Lüminesan toz / pigmentler
 • zımpara kağıdı
 • kürdan

Lüminesan toz / lüminesan pigmentler

Minik parlak pigmentlere haiz dökme reçineden meydana getirilen sanat eserleri hakkaten göz alıcıdır. Burada, UV ışığı tarafınca “yüklenen” flüoresan ışık parçacıkları ve arkasından karanlıkta parlıyoryada siyah ışık altında parlamaya süregelen pigmentler.

LET'S RESIN 12 Renk Karanlıkta Parlayan Pigment Tozu
 • Uzun süre parıldayan ve yüksek parlaklığa haiz yüksek kaliteli malzemeden yapılmıştır
 • 10 yıldan fazla uzun hizmet ömrü
 • Toksik olmayan, radyoaktif olmayan, kullanımı güvenli

Amazon’da görüntüle

Karanlık nesnelerde parlama için en iyi epoksi

Karanlıkta parlayan toz ve epoksi reçine kombinasyonu söz mevzusu olduğunda, Incredible Solutions her türlü proje için fazlaca uygundur.

İNANILMAZ ÇÖZÜMLER Masa tablaları için epoksi reçine
 • Kristal berraklığında, çizilmeye karşı dayanıklı bir yüzey elde edin
 • Oldukça iyi hava tahliyesi ve yüksek UV direnci
 • Her tür kaplama için uygundur (masalar, reçineli boyalar, vb.)

Amazon’da görüntüle

parlayan toz
Fotoğraf: © Stüdyo Gri / www.instagram.com/studiogreypk

Karanlık epoksi dökümlerde parıltı iyi mi oluşturulur?

Kullanılacak oranda epoksiyi ölçü kaplarına, arkasından karton bardaklara dökerek kutunun üstündeki talimatlara bakılırsa iyice karıştırın. Karışım hazır olduğunda, renk sayısına ve lüzumlu orantıya bakılırsa fincan sayısına bölün.

Bu, oyuncu ekibini iyi mi şekillendirmek istediğinize bağlıdır. Mesela, karanlıkta bir parıltı yaparsınız. epoksi masa Dökün ve sırasıyla ¾ ve ¼ oranlarında turuncu ve kırmızı olmasını istiyorsanız, reçineyi bölerken aynı oranı izleyin.

Her bardağın ağırlığını deneyin ve epoksinin tam ağırlığını tahmin edin. Hacim temiz olduğunda, eklenmesi ihtiyaç duyulan kızdırma tozu miktarının bilincinde olmanız gerektiğinden, bu adım için de kullanılabilir. Genel olarak, bir kısım kızdırma tozu ve beş kısım epoksi ile muhteşem oran 1:5’tir. Burada orantı birazcık değişebilir, sadece bu size herhangi bir israf olmadan muhteşem sonuçlar verir.

Kullanılacak tozun ağırlığını yada hacmini hesaplamak için 5’e bölmeniz yeterlidir. Ölçmek için kullanılan birimlere dikkat etmeniz yeterlidir. Mesela, epoksinin ağırlığı 20 gram ise, kullanılacak kızdırma tozu 20 bölü 5, şu demek oluyor ki 4 gram olacaktır.

Bu süreci atlatmak için kafi zamana haiz olduğunuzdan güvenilir olmanın en iyi yolu, bu süreci tamamlamanız için size minimum 30 dakika verecek bir reçine kullanmaktır. Daha azca zamanınız var ise, reçine ve kızdırma tozu miktarını ölçerek hesaplayın ve ölçülen birimleri kullanıma hazır hale getirin.

Karanlıkta parlayan reçine tozu

Her renk için oluşan karışımları karıştırın ve fazlaca telaşlı olmaktan kaçının. Yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım sizi hava kabarcıklarından kurtaracak ve ek olarak karışımın iyice karışmasını elde edecektir. Bu durumda öngörülemeyen sonuçlar yalnızca büyük kazaların sonucu olabileceğinden, kızdırma tozunu karıştırırken birazcık özgür olunabilir.

Karışımlar hazırlandıktan sonrasında kalıba dökülebilir. Bu süreçte epoksi viskoz hale geldiyse, bu sizi bekleyen ışıltının iyi bir işaretidir, şundan dolayı bu şekilde kızdırma tozu dibe çökmeden kalıp süresince asılı kalacaktır.

Bundan sonrasında kalıbı ortalama 15 dakika beklemeye alın ve yüzeyde beliren baloncukları açmak için bir kürdan kullanın. Toz ve böcek benzer biçimde istenmeyen katkı maddelerinden korumak için kalıpların üzerini kapatın ve minimum 24 saat kürleşmeye bırakın. Her şeyin kapsandığından güvenilir olmak için talimatları yeniden okuyun Tam kürlenme süresi. Parçalar kalıba yapışırsa, bir süre dondurucuya koymayı deneyin.

koyu ahşap reçinede parla

Hava kabarcıklarını önlemenin çözümü

Karışımın kenarlarında ve üstünde hava kabarcıkları görünebilir. Sadece endişelenmeyin, bunun sebebi epoksi reçine karışımının kimyasal reaksiyonudur. Reçine sertleşirken saç kurutma makinesi, çakmak yada başka bir ısı deposu kullanmak, kimyasal denkleme karbondioksit ilave ederek sizi bu sorundan kurtarabilir. Bu size karanlık epoksi zeminde pürüzsüz ve eşit bir parlaklık verir.

Karanlıkta parlayan projenizin tamamlanması

İstediğiniz pürüzsüz yüzey için, kusurları düzeltmek için zımpara kağıdı ile devam edebilirsiniz. Bir miktar suya batırdıktan sonrasında su geçirmez zımpara kağıdı kullanmak, karanlıkta parlayan epoksi cilayı zımparalarken size büyülü sonuçlar verebilir. 8 rakamının kalıbını takip ederseniz mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Su, tozun çökmesine destek verir ve deseni ovalamak, zımparalamanın eşit olmasını sağlar.

Zımpara kağıdının kumunu değiştirerek sonunda 120’den 400’e yükseltebilirsiniz. Bu, elleriniz şekillendirirken zahmetsiz yuvarlak kenarlar sağlar. Muntazam bir halde zımparalanmış bir yüzey elde etmek için uygulanan basıncın eşit olması gerektiğinden, bu birazcık zor olabilir.

Eğer istersen reçineyi cilalayın, bir tek taşlama tamamlandıktan sonrasında yapın. Karanlık epoksideki ışıltınız reçine dökümİster karanlık epoksi masada bir ışıltı, ister karanlık epoksi zeminde bir parıltı olsun, hangi yüzeye uygulanırsa uygulansın, güneş yada öteki ışıklar tarafınca şarj edildikten sonrasında size mükemmel bir tesir verecektir.

Karanlıkta parlayan epoksi reçine
Fotoğraf: © Stüdyo Gri / www.instagram.com/studiogreypk

sıkça Sorulan Sorular

Kızdırma tozu ve reçinenin ideal karışım oranı nedir?

En iyi oran, ağırlık yada hacim olarak ölçülen bir kısım kızdırma tozuna beş kısım epoksi karışımıdır. Reçinenin iki parçası karıştırılmadan ilkin de karıştırılabilir, sadece bu, ölçüm yaparken kafa karıştırıcı olabilir. Bundan dolayı reçine-sertleştirici kombinasyonuna eklenmesi tavsiye edilir. Bunun reçine kurumadan ilkin yapılması gerekir ve bu süre kullandığınız türe bağlı olacaktır.

Kızdırma tozu epoksiye serpilebilir mi?

Evet. Epoksi kalıplarda kürlenmeye hazır olduktan sonrasında, tozun batmaması için reçinenin jelleştiğinden güvenilir olmanız gerekir. Tozun kenarda olmasını isterseniz, reçine dökülmeden kalıba da serpilebilir.

Kızdırma tozu kalıbın altına çökerse mesele olur mu?

Pigmentin ağırlığı, reçinenin altına çökmesine niçin olur, bu, amaç karanlıkta parlamaksa mesele değildir. epoksi tezgah yada kiriş üstü, şundan dolayı bu durumda reçine zımparalanabilir ve azaltılabilir. Sadece, amacınız pigmentin reçine karışımında askıda kalmasını gerektiriyorsa, 15 mikron altı bir pigment seçmelisiniz. Ek olarak, yeşil benzer biçimde renkler ve mavi daha büyük parçacıklara haizdir ve bu yüzden daha çok ışık emebildikleri için daha parlak bir halde parlar.

Reçine boya ve kızdırma tozunu karıştırmak gece ve gündüz değişik renkler elde etmeye destek verir mu?

Bu deneye bağlıdır. Opaklık ve renk kararlılığı için inci tozu kullanmanızı tavsiye ederiz, sadece karışımın şeffaflığı daha iyi şarj olmasına ve karanlıkta parlamasına destek olduğundan daha azca ilave edin.

Karanlıkta parlayan epoksi masa
Fotoğraf: © Stüdyo Gri / www.instagram.com/studiogreypk

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz