Işıklık iyi mi seçilir | bloga

Bir çatı penceresi iyi mi seçilir

Ev geliştirme projeleri, bir evin yararını iyileştirmenin ve alanı artırmanın mükemmel bir yoludur. Çatı katı, çatı katı ve ahır dönüşümleri oldukca popüler olduğundan, ışıklık pazarı da oldukça rekabetçidir. Pek oldukca değişik üreticiden büyük bir seçim var. Velux en tanınmış marka olmasına karşın, Roto benzer biçimde ötekiler benzersiz alternatifler sunmuş olduğu için tek seçenek değiller. George Hill Timber, tüm inşaat projeleri için mahalli seçimdir ve işi tamamlamak için nerede ise her tür pencere açıklığını sağlayabilir. İşte çatı pencerelerini seçmek için süratli kılavuzumuz.

Çatı penceresi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Roto Designo R7 üst üçte birlik açılır tavan penceresinin dönme ekseni, pencerenin üst üçte birlik bölümündedir.  Minimal göze çarpan kanat.  Tavan penceresi, daha iyi erişilebilirlik için altta konumlandırılan tek kolla kolayca çalıştırılır.
Roto Designo R7 üst üçte birlik açılır tavan penceresinin dönme ekseni, pencerenin üst üçte birlik bölümündedir. Minimal göze çarpan kanat. Tavan penceresi, daha iyi erişilebilirlik için altta konumlandırılan tek kolla kolayca çalıştırılır.

  • açılış tipi,
  • iç ve dış boya,
  • manuel yada elektrikli,
  • göz kırpma kiti,
  • Güvence,
  • Maliyetler.

açılış tipi

Değişik açılma mekanizmalarına haiz birçok ışıklık türü vardır. Merkez pivot, yukarıdan asılı ve tepeden üçüncü pivot, Birleşik Krallık’ta en yaygın olanlardır. Odanın tipi ve düzeni kimi zaman bir pencereden neyin lüzumlu bulunduğunu belirleyebilir. Bir “kaçış yolu” gerektiğinde, üstten asılı yada üstten üçüncü bir pivot naturel seçimdir. Taraftan asılı açıcılar bir alternatiftir sadece daha azca yaygındır. Binaların üst katlarını tamamen değiştirebilen çatı balkonları ve teraslar benzer biçimde daha çok ısmarlama seçenek de vardır.

Son

Geleneksel oda pencerelerinde olduğu benzer biçimde birçok tasarım vardır. Çeşitli uPVC kaplamaların yanı sıra, çam tipik olarak en popüler iç kaplamadır. Bununla beraber, masif meşe çatı pencereleri için giderek daha popüler hale geliyor. Dışarıdan, isteğe bağlı renkler ve kaplamalar görsel perspektifi değiştirebilir ve “Koruma” aralıkları daha geleneksel binalar için mükemmeldir.

Manuel yada elektrikli

Elektrikli açılır pencere, mesela, ulaşılamayan durumlar için ideal çözümdür. B. açık kat planları yada yüksek tavanlar.

yanıp sönen

Çerçeve, bir dereceye kadar, hava koşullarına dayanıklılık elde eden ışıklık için bağlantı parçaları setidir. Ustalaşmış ve kusursuz bir yüzey için, kaplamanın çatıyla uyumlu hale getirilmesi oldukca önemlidir. Çatı eğimi ile beraber arduvaz yada kiremit türü, hangi kenarın lüzumlu bulunduğunu belirleyecektir. NOT: Seçtiğiniz kaplamanın çatınızın eğimiyle eşleştiğinden güvenli olun. Mahalli planlama yetkilileri de dahil olmak suretiyle birçok şahıs, pencerenin belirtilen minimum 15 derecelik açısına baktıklarında şaşırıyorlar. Bununla beraber, yanıp sönme kitinin de bir minimum açısı vardır.

güvence

15 yıla kadar garantiler günün emridir, bu yüzden daha çok gönül rahatlığı için satın almadan ilkin her üreticinin kendi garantisini denetim ettiğinizden güvenli olun.

Maliyetler

Çatı penceresinin ilk maliyeti normal olarak dikkate alınmalıdır, sadece kararınızda kalite, satın alan hizmetleri ve uzun vadeli performans da bir öncelik olmalıdır. Başlangıçta ucuz bir pencere, ileride potansiyel olarak maliyetli bir baş ağrısına yol açabilir. George Hill’in çatı kaplama ürünleri yelpazesini görmek isterseniz, daha çok informasyon için bizi arayın yada bizimle iletişime geçin.

Bunları da sevebilirsiniz