Home Feng Shui’de Bagua Haritası nedir?


Bagua bir feng shui enerji haritasıdır. Bu harita, Feng Shui’deki önemli ilke ve araçlardan biridir. Power, yaşam veya çalışma ortamınızdaki enerji alanını değerlendirmek için sistematik bir yöntem sağlar. Bagua, Çince’de “sekiz bölge” anlamına gelir. Bu sekiz bölge merkezin çevresinde yer almaktadır. Bu alanların her biri, insan yaşamının farklı yönleriyle ilişkilidir. Bu haritadaki her ‘goa’nın (bölge veya bölge) özel bir anlamı vardır ve farklı renkler, öğeler ve şekillerle ilişkilendirilir. Evin iç kısımlarını sağlamlık ilkelerine göre tasarlamak ve bu alanlara göre düzenlemek insan yaşamında pozitif enerji akışını sağlar. Aşağıda feng shui evi bagua haritasının yerini açıklayacağız ve nasıl çizileceğini öğreteceğiz.


Güç haritası nedir?

Güç haritası

Diğer birçok felsefi kavram gibi Bagua’nın da kökleri antik Çin’e dayanmaktadır. Bagua’nın temelini oluşturmak için “Yin ve Yang”, “Yi Ching” ve “Beş Element” gibi kadim ilke ve kavramlar birleştirildi. Genel olarak, tüm bu Asya ideolojileri doğadan ilham alır ve insan yaşamında denge ve uyum yaratmaya çalışır. Belirtildiği gibi, Kuvvet haritası merkezi bir alan etrafında sekiz bölgeden oluşur. Bu sekiz bölge bazen sekizgen bazen de kare olarak karşımıza çıkar. Bagua’nın pusula gibi bir işlevi vardır ve sekiz bölgesinin her birinin kendi enerjisi, elementi ve rengi vardır.

Evin içini Feng Shui ilkelerine göre tasarlamak için Bagua haritası 3×3 tablo şeklinde çizilir. Ev haritası ile Bagwa haritası eşleştirilirken, farklı ev dekorasyon bileşenlerinin düzenlenme ve tasarlanma tarzı haritadaki alanlarına göre olmalıdır. Ancak, güç haritası uygulamaları genel ev haritası ile sınırlı değildir. Yatak odası, oturma odası veya mutfak gibi evin diğer bölümlerinin dekorasyonu da Bagua haritasına göre tasarlanıp uygulanabilir. Hatta evin alanını geçersiz kılmak ve mahalleleri ve şehirleri bu haritanın ilkelerine göre tasarlamak bile mümkün. Aslında bu haritanın boyutlarını büyütürken küçültmek de mümkün ama şekil hep eşit oranlarda üç boyutlu bir tablo olarak kalıyor.

Bir kuvvet haritasının nasıl çizileceğini öğretin

Güç haritası

Eviniz için bir feng shui haritası çizebilirsiniz. Bu sayede evinizdeki enerji merkezlerinin yerini ve yerini bilebilirsiniz. Bunu yapmak zor değil. Yalnızca bir sayacınız (harita ölçeğinde daha kesin olmak için) ve bir parça çizim kağıdınız olması gerekir. Bu haritayı çizmek için duvarlara, kapılara, çevrenizin şekline ve alanına dikkat etmelisiniz. Evin detaylarını ve nesnelerini bu haritaya çizmek gerekli değildir. Ev düzeninizin iyi bir resmini elde etmek için haritayı evinizin gerçek boyutuna mümkün olduğunca yaklaştırın. Bagwa Haritasının yardımıyla, evinizdeki mobilyaların, çiçeklerin, bitkilerin, sanat eserlerinin ve diğer şeylerin doğru yerleşimini daha iyi anlayacaksınız. Böylece pozitif enerjiler hayatınıza akar. Aşağıda, güç haritalaması hakkında daha fazla noktayı tartışacağız.

  • Ayrıca eve bağlı kapalı otopark veya veranda da ekleyin (eve bağlı veya üstü kapalı değilse dikkate almayın).
  • Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, ekli bir sundurma veya üstü kapalı veranda da dahil olmak üzere kişisel alanınızın sınırlarını girmeniz yeterlidir.
  • Kiralık bir odada veya ailenizin evinde yaşıyorsanız, odanıza yalnız gidin.

Şimdi ana haritanıza bir loshu karesi (üçe üç sihirli kareler) çizmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için Sonraki adımları izleyin:

1- Ev planınız tam kare veya dikdörtgen değilse kenarlarını genişleterek tam kare veya dikdörtgen yapın.

2- Evin girişine veya ana girişine bir ok çizin.

3- Gerekirse kağıdı ok yukarı gelecek şekilde çevirin.

4- Temel kare veya dikdörtgen üzerine 3×3’lük bir tablo çizin ve ev haritasını 9 eşit parçaya bölün.

5- Bagua haritasındaki alanların isimlerini tablonun farklı yerlerine yazınız. Aşağıda bu bölgelerin isimlerini ve özelliklerini belirtiyoruz.

Güç haritası alanları

Güç haritası

Yukarıdaki resimde güç haritasının alanlarını görebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda bu bölgelerin özelliklerini daha detaylı olarak açıklıyoruz.

İsim ve özellik yön Bir öğe renk
Zen: sağlık ve aile doğu odun yeşil, mavi, turkuaz
Sean: Zenginlik ve başarı güneydoğu odun mor
Ben: şöhret ve itibar güney ateş kırmızı
Kun: Duygular ve duygular güneybatı Dünya pembe
Dui: Çocuklar ve Yaratıcılık Batı Metal beyaz
Qian: ortak çalışanlar ve seyahat Kuzey Batı Metal kül rengi
Kan: Yaşam Yolu ve Kariyer kuzey su siyah
Genel: bilgelik ve bilgi kuzeydoğu Dünya koyu mavi

En iyi feng shui ev planı

Güç haritası

Eviniz mükemmel bir dikdörtgen veya kare değilse, muhtemelen ev planınızı bagua haritasıyla eşleştirmenin pek işe yaramadığını göreceksiniz. Planınızda çok güçlü olduğunuz bir alan yoksa, o zaman bölgenizde deyim yerindeyse eksik bir alan vardır. Evinizin bir bölgesinin ekstra alan olarak adlandırılan güç haritasının dışında var olması da mümkündür.

Ev alanınızı en iyi şekilde kullanmak için, evinizin eksik ve fazla alanlarına özellikle dikkat etmek en iyisidir. Sapmaları düzeltmek için genellikle bu alanlara ayna veya çeşitli bitkiler yerleştirebilirsiniz. Genellikle ek alanların etkisi olumludur ve içlerinde daha fazla enerji vardır; Tabii ki, tüm harita ile dengede oldukları sürece. Feng Shui açısından en iyi ev planını tasarlamak için tüm bu noktalara dikkat etmelisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tibet feng shui haritası neye benziyor?

Tibet feng shui, feng shui’nin ortak ilkelerini takip eder, ancak Tibet kaseleri gibi nesnelerin birçok kullanımı vardır.

Feng shui’de kaybolmak ne anlama geliyor?

Bagway haritasındaki sekiz ana bölgeden birinde ev yoksa, o bölgede kaybolmak olarak bilinir.

Feng shui’de nasıl merkezleniyorsunuz?

Ev haritasına 3×3 feng shui tablosu çizdikten sonra tablonun orta kısmındaki alan feng shui merkezi olarak kabul edilir.Source link