Her marangozun gerekseme duyduğu ağaç işleme bilgisi ve araçları


marangozluk nedir

İnşaatta en geleneksel mesleklerden biri, daima fanatikleri olan marangozluktur. Droodgari eski bir tekniktir, tarihsel kanıtların gösterdiği benzer biçimde, insanoğlu bu tekniği uygarlığın başlangıcından beri uyguluyorlar. Bir sanat ve zanaat mesleği olarak kabul edilen bu meslek, değişik ağaç türlerini kullanarak hareketli nesneler yapma tekniklerini ihtiva eder. Ağaç işleri ve marangozluk endüstrisi, öteki tüm endüstriler benzer biçimde, marangozluk işleri için hususi aletlere gerekseme duyar.

Çevremize şöyleki bir baktığımızda etrafımızdaki cihazların birçoğunun ahşap bulunduğunu fark ederiz. Ahşap mobilyaların popülaritesinin sebeplerinden biri de öteki ev takıları ile kolay uyum sağlaması ve hem çağıl hem de geleneksel dekora uygun olmasıdır. Bir marangoz, günlük kullanım için ahşap ürünler yada dekorasyon olarak dekoratif ahşap ürünler yapabilir. Feng Shui’de bahsedilen şeylerden biri, ahşap mobilyaların negatif çevresel enerjileri uzaklaştırabilmesidir.
Ahşap aksesuarların yapımında kullanılan ahşabın türü nihai fiyatı üstünde mühim bir etkiye haizdir. Ustalaşmış bir marangoz, her ağaç türü için ne tür bir çalışmanın uygun bulunduğunu bilir ve her birinin kendine özgü kullanımları vardır ve değişik parçalarda ve değişik aksesuarlar yapımında kullanılır.

İlk bakışta değişik marangozluk aletlerine, ahşap türlerine vb. tamamen aynı anlamda. , yeni şeyler öğrenmek ve kontrol etmek anlamına gelir! Sadece marangozluğun temel ilkeleri, güvenlik, aletlerle emek harcama, değişik ahşap türleri vb. benzer biçimde bazı durumlarda ilkin informasyon almanız gerekir. Temel ilkeleri ve bir marangozun adım atmak için gerekseme duyduğu her şeyi öğrenmek için bizimle kalınca.

Her marangozun bilmesi ihtiyaç duyulan temel güvenlik kuralları ve ilkeleri

El aletleri ve elektrikli aletlerle çalışmak oldukça tehlikeli olabilir, sadece bir takım temel kaide ve ilkeye uyarak ihtimaller içinde yaralanma riskini azaltabilirsiniz.

Marangozluk

Her marangozun gereksinim duyan 10 el aleti

El marangozluk aletleri, marangozlukta en mühim ve sık kullanılan aletlerden bazılarıdır ve size aşağıda en mühim aletleri vereceğiz:

 1. Çekiç
 2. Junya
 3. taşıyıcı
 4. mezura
 5. bıçak
 6. mağara
 7. düzey
 8. tornavida
 9. vida türleri
 10. El rendesi
Marangozluk

Her Marangozda Bulunması Ihtiyaç duyulan 7 Mühim Elektrikli Alet

Elektrikli aletlerin kullanım çağını marangozlukla karşılaştırmak istersek, bu aletin kullanımının son zamanlarda popüler bulunduğunu söylemeliyiz fakat gerçek şu ki marangozluğu elektriksiz düşlemek oldukça zor ve kim bilir olanaksız görünüyor. aletler.

Ek olarak Okuyun: Üflemeli Çalgılarınızın Bakımını Iyi mi Yapacağınız Hakkında Bilmeniz Ihtiyaç duyulan Her Şey!

Atölyeyi donatmak için pahalı elektrikli aletler almanıza gerek yok, yalnızca aşağıdaki 7 elektrikli alete haiz olarak atölyenizi tamamlayabilirsiniz:

 1. Dairesel testere
 2. testere
 3. matkaplar
 4. Zımpara kağıdı titreşimli
 5. Testere masası
 6. Farsça kombinasyon
 7. Orvers
Marangozluk

Ağaç işlemede yaygın olarak kullanılan makineler

Masa testere, şerit testere, radyal testere vb. hepsi sektörde yaygın olarak kullanılan makinelerdir sadece oldukça yer kapladıkları ve taşınabilir olmadıkları için birçok şahıs bu tarz şeyleri almamayı tercih etmektedir.

Marangozluk

Doğru ahşabı seçin

Marangozlukta en mühim şeylerden biri doğru ahşabı seçmektir; Bu yüzden her ahşabın özelliklerini ve özelliklerini doğru iş için kullanmak için oldukça iyi bilmelisiniz. Ek olarak seçeceğiniz ahşabın üstünde budak, kırık, ezik yada çapak bulunmamalıdır.

Marangozluk

Her marangoz için lüzumlu aksesuarlar

Manuel ve elektrikli marangozluk alet ve makinelerinin yanı sıra hususi aksesuarlar da hazırlanmalıdır. Ağaç işleme kelepçeleri, toz toplayıcılar vb. benzer biçimde bu aksesuarlar işi kolaylaştırır. Alet satın almak için ürünlerin kalitesine ve markasına dikkat edin.

Yapışkan kağıtSource bağlantı