Hela kapısını takma ve değişiklik yapma kılavuzu


Kim bilir değişik wc kapıları ile yeni bir wc kapısı seçmek kolay bir iş değildir, sadece onu takmak yeni bir tane seçmekten daha zor olsa gerek!

Hela kapısı seçimi

Son olarak bir klozet kapısı satın aldığınızdan bu yana uzun bir vakit geçtiyse, yeni bir kapı seçmek ve satın almak için keskin kenarların olmamasının iyi bir kriter olmadığını bilseniz iyi olur. Piyasada bulunan yeni modelleri göz önünde bulundurarak, onun yardımıyla doğru modeli seçebilmeniz için aşağıdaki makaleyi okumak için vakit ayırmanızda yarar var.

alenen

kapı kapatıcı: Yüksek sesle çarpan banyo kapılarını kullanmanın zamanı geldi. Yeni kapı menteşe tasarımı yavaş yavaş kapanıyor. Menteşeli kapıları seçmek için idealdir.

şok geçirmezAmortisör ani darbeleri önleyerek kapının kırılmasını engeller ve bu sayede kapıyı daha dayanıklı hale getirir.

renkGünümüzde banyo kapıları değişik renklerde mevcuttur. Banyo yada tuvaletinizin rengine nazaran rengini seçmenizde yarar var.

temizlikEn iyi wc kapısı tipi, temizlik için kolayca açılabilen kapıdır. Kolayca ve yalnız bir tornavida ile açılabilen birini seçmek en iyisidir.

Tamamlamak: Kapılar nemli bir ortamın yakınında bulunduğundan, paslanmaz çelik menteşeli yada paslanmaması için çinko kaplamalı klozet tiplerini seçmek en iyisidir.

türlüAna wc kapısına yerleştirilmiş bebek eğitim tuvaletlerinden örnekler bulunmaktadır. Bazı klozetlerin yanında kaydırmaz kulplar da bulunur, bu da çocuklar yada yaşlılar için oldukça kullanışlı ve destek olabilir.

lüzumlu malzemeler

Hela kapısını değiştir

Değişik kapıların değişik kurulum şekilleri vardır. Kurulum kılavuzunu okumanız ve kurulum adımlarını buna nazaran uygulamanız daha iyi olur.

Eski wc kapısını çıkarın

banyo

Yenisini takmak için eski kapıyı açma sorunuyla karşılaşabilirsiniz; Yeni bir kapı takmak, eski kapıları açmaktan oldukça daha kolaydır. Eski kapı wcye metal cıvatalarla tutturulmuşsa rutubet paslanmaya niçin olabilir. Vidaları gevşetmeyi deneyin, sadece bu işe yaramazsa üstlerine birazcık nüfuz edici yağ dökün ve 10 dakika sonrasında yine deneyin.

Yeni wc kapısı takıldı

banyo

Eski kapıyı açtıktan sonrasında sıra yeni kapıyı takmaya gelir. Yeni bir kapı takmak için oldukça fazla araca ihtiyacınız yok; Şu sebeple cıvata ve somun takma yöntemi oldukça kolaydır. Vidayı klozet kısmındaki yerine oturtup sonrasında somunu bir Fransız anahtarı yardımıyla sıkmanız yeterlidir. Boncuk ne kadar büyük olursa, işiniz o denli kolay olacaktır. Bazı kapı türleri, dar alanlara girmeyi kolaylaştıran hususi montaj donanımı gerektirir.

Sıkça Sorulan Sorular

Paslı wc kapı mandalını açmak için ne yapılmalı?

Üstüne birazcık delici yağ dökün ve 10 dakika sonrasında yine deneyin.

Hela kapısı seçerken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar nedir?

Rahatlama, şok emilimi, renk, oldukça yönlülük, dayanıklılık ve iyi mi temizlenirSource bağlantı