HC54DC hava kompresörünün tanıtılması ve bununla iyi mi başa çıkılacağı


kompresör iyi mi çalışır

Normalde bir kompresör yada hava pompasının emek verme şekli, havayı bir pistona çekmesi ve lüzumlu kuvveti sağlamak için sıkıştırmasıdır. Endüstriyel olmayan hava kompresörleri, şişirme topları, hava yatakları, lastikler vb. benzer biçimde evsel amaçlar için kullanılır. Endüstriyel kompresörler fabrikalarda ve endüstriyel makinelerde mekanik bileşenleri hareket ettirmek için kullanılır.

Hava aletinin tipine gore bir hava kompresörü seçilmeli ve satın alınmalıdır. Lüzumlu olan hava basıncı ve hacmi miktarı üflemeli çalgılara göre farklılık gösterir. Hava araçlarındaki hava basıncı bar ve psi cinsinden ölçülür ve rüzgar hacmi cfm cinsinden ölçülür. Hava kompresörü almayı planlıyorsanız ilk olarak hava araçlarının hava basıncını ve hacmini denetim etmelisiniz. Genel olarak, aleti daha verimli hale getirmek için cfm değerinin ihtiyaç duyulan hacimden %30 daha çok olması önerilir. Kompresör tipleri, bağlantıları ve kompresör satın alırken dikkate alınması ihtiyaç duyulan mühim özellikler hakkında daha çok data için aşağıdaki makaleyi okuyun.

Doğru kompresörü seçin

Kompresör, rüzgar hacmine ve motor gücüne gore sınıflandırılan, üretim ve endüstriyel ünitelerde kullanılan bir rüzgar enerjisi besleme cihazıdır. Marangoz atölyesinin yanı sıra imalat, endüstriyel birimler, inşaat, marangozluk, tıp ve daha birçok durumda kullanılan bu ekipmanlar, pnömatik aletlerin basıncına ve boyutuna gore seçilmektedir. Kompresör, birden fazla tank boyutunda ve motor gücünde üretilen, yaygın olarak kullanılan bir cihazdır ve HC54DC kompresör serisi, Alman Shepakh tarafınca tedarik edilen bir yağ kompresörü ailesidir. Öteki kompresörlere gore daha dayanıklı olan yağ kompresörleri; Daha çok güç ve rüzgar hacmi salar ve büyük inşaat projeleri için uygundur. 50 litrelik deposu, dakikada 322 litre üfleme hızı ve 10 bar emek verme basıncı ile bu makine, ağaç işleme ve öteki endüstriler için olmazsa olmaz bir ekipmandır. Bu kompresörün motoru 1800W olup kuvvetli bir alet olarak değerlendirilebilir. Aşağıda, ürünü inceleyeceğiz.

Shepakh HC54DC Taşınabilir Hava Kompresörü Kiti 71,5 x 41,5 x 66,5 santimetre ebatlarında ve 38,8 kilogram ağırlığındadır.Kullanıcının kolayca hareket ettirmesini elde eden iki tekerleği vardır. Bu kompresörün gövdesi üstünde hava çıkış bağlantısı ve güvenlik valfi takılmış olup bu durum kullanım kolaylığı ve güvenliğin artmasında büyük etkiye haizdir. HC54DC hava kompresörü, cihazın hava basıncını gösteren beden üstüne monte edilmiş bir rüzgar göstergesi ile donatılmıştır. Standart tekerleklere ek olarak bu kompresörün taşınabilirliği üstünde mühim bir etkiye haiz olan bir özellik de tamamen ergonomik kulptur. Genel olarak bu aygıt standart boyutlara ve ağırlığa haizdir, tamamen ergonomik bir halde tasarlanmıştır ve yeni başlayanlar ve hatta profesyoneller için kullanımı kolaydır.

HC54DC hava kompresörü

Shepkh Taşınabilir Kompresör Modeli HC54DC, bir yağlı kompresör ailesidir ve yağsız kompresörlere kıyasla daha yüksek dayanıklılığa haizdir. Bu kompresör basınçlı havayı 50 litrelik deposunda depolayarak gerekseme duyduğu havayı 8 bar basınçta ve dakikada 322 litre üfleme hızında üretir. Gövdesine takılan güvenlik valfi, tazyik yükseldiğinde ve kompresör kesme anahtarı çalışmadığında çıkış devresini açarak tank içindeki fazla havayı dışarı atar. Pnömatik cihazlar için bir güç deposu seçerken mühim olan motorun gücüdür ve bu cihazın çoğu zaman motorun gücüne gore derecelendirildiğini söylemek daha iyidir. Bu kompresörün motoru 1800W güce haizdir ve kuvvetli bir kompresör sayılabilir.

standart rüzgar basıncı

Kompresör alırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlardan biri de hava basıncıdır. Kompresörlerde hava basıncı değişkenlik gösterir ve kullanılan pnömatik aletlere gore seçim yapmak en doğrusudur. Bu aygıt, hava basıncı çoğu zaman 90 psi olan DIY aletleri için ideal olan 10 barlık bir hava basıncına haizdir.

HC54DC hava kompresörü

Tank hacmi

Tank hacmi kompresörler için mühim noktalardan biridir ve pnömatik aletlerin tüketimine gore seçilmelidir. Bu kompresörün deposu 50 litre hacme haiz olup irili ufaklı her atölyenin gereksinimlerinden biri olarak kabul edilebilir.

marka

Shabach Company, 1927 senesinde faaliyete süregelen ve fazlaca çeşitli elektrikli aletlerin tanınmış bir tedarikçisi haline gelen alet tedariği alanında başarı göstermiş şirketlerden biridir. Büyümeyi, yeniliği ve kaliteyi devamlı işlerinin ön saflarına koyan bu şirket, pazardaki süratli büyümesini sağlamlaştırmaya ve genişletmeye iş yapmaktadır. Ağaç işleme makinelerine ek olarak Shapekh, DIY araçları, bahçecilik, inşaat ve yenileme araçları ve takıları benzer biçimde bir takım başka ürün sağlayarak sanayicileri, inşaatçıları, bahçıvanları, zanaat meraklılarını ve minik ve büyük proje sahiplerini destek sunar.

sümüklü böcek afişi

HC54DC hava kompresörünün avantajları

  • Kuvvetli motor
  • taşınabilirlik
  • Yüksek dayanıklılık
  • Yağlanmış piston yardımıyla daha azca gürültü
  • Ağır pnömatik aletler için uygun

HC54DC hava kompresörü satın alın

Yağ kompresörleri, yağsız kompresörlere gore daha devamlı bakım ve denetim gerektirir, sadece yağlanmış bir pistonun varlığı yardımıyla daha uzun ömürlü ve dayanıklıdırlar ve nispeten daha düşük onarım maliyetleri gerektirirler. Shepakh HC54DC hava kompresörü bununla beraber bir yağ kompresörü ailesidir ve minik ve büyük endüstriyel atölyelerde fazlaca mühim bir rol oynar. Kuvvetli ve dayanıklı bir hava pompası arıyorsanız, HC54DC kompresör sizin için rekabetçi bir düşük fiyat teklifi olacaktır. Taşınabilirlik, kuvvetli motor, yağ sistemi, yüksek dayanıklılık ve standart hava basıncı benzer biçimde özellikleri bir araya getiren bu alet, pazara kuvvetli bir seri getirmiştir.

Yukarıdaki makaleyi okuyarak rüzgar pompası ve onunla iyi mi başa çıkılacağı hakkında genel ve yararlı bilgiler edindiğinizi umuyoruz. Sazokar internet sayfasını ziyaret ederek istediğiniz ürünlere resmi Sazokar garantisi ile kolayca haiz olabilirsiniz. Alet satın alma alanında rehberliğe ve tavsiyeye ihtiyacınız var ise uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Ek olarak, bu alanda herhangi bir deneyiminiz yada sorunuz var ise, yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.Source bağlantı