Güvence ve güvence arasındaki fark nedir? Her birinin avantajları ve dezavantajları


Günümüzde değişik pazarlardaki ürün çeşitliliği o denli fazla ki kimi zaman alıcının kafası karışıyor. Bir alıcı olarak ilk olarak ürünün bir takım kriteri yada özelliği dikkate alınmalı; Bu sayede ürün seçimi daha kolay olacaktır. Mesela herhangi bir ürün alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan ve en mühim konulardan biri de ürünün garantisidir.

Düşünün, bir otomobil alırken, bir bayi otomobiline beş yıl, başka bir bayi aynı otomobile beş yıl güvence veriyor. Tüm şartlar aynı olsa ve bu iki otomobil arasındaki tek fark güvence olsa, hangi arabayı seçer ve satın alırdınız?

Güvence, çoğu zaman güvence kelimesiyle karıştırılan bir terimdir. Bu şekilde, herhangi bir yitik yaşamamak için çevrimiçi yada çevrimdışı satın alma işleminizi gerçekleştirmeden ilkin güvence ile güvence arasındaki farkı bilmelisiniz.

güvence anlamı

Güvence, mallar satıldıktan sonrasında bir ürün yada hizmetin performansını ifade eden bir taahhüttür; Öteki bir deyişle yapınak, ürünün standardını, performansını ve içeriğini güvence eder ve bu sözünün yerine getirilmemesi durumunda lüzumlu ürünü onarmak, değişiklik yapmak yada geri çekmekle yükümlüdür.

Güvence, tüketici hakları olarak bilinir ve yalnızca belirli bir süre için geçerlidir, kısaca ürünün performansı yada kalitesi belirtilen süre süresince ortalamanın altındaysa, bu üreticinin sorumluluğundadır.

güvence anlamı

Garanti ve garanti arasındaki fark

Güvence, üretici yada satıcı tarafınca alıcıya verilen, ürün hakkında belirtilen gerçeklerin doğruluğunu güvence eden bir güvence türüdür. Güvence, ürün standardını, lüzumlu standartlara uygunluğunu ve performansını tanımlayan bir standarttır. Ürün lüzumlu standartları karşılamıyorsa, üreticinin ürünü onarım etmesi yada değiştirmesi gerekir.

Garantinin avantajları ve dezavantajları

Hizmetleri, malları ve insanları kapsayabilen bir garantinin aksine, bir güvence yalnızca ürünleri (maddi şeyleri) kapsar.

Ürün garantisiyle ilgili akılda tutulması ihtiyaç duyulan ihtimaller içinde sorunlardan biri, bazı üreticilerin ürün garantisini yalnızca satın alan çekmek için vurgulaması, sadece ürün iadesi durumunda maliyeti azaltmak için garantiye alıcıyı tamamen bağlayıcı maddeler eklemesidir; Bu yüzden satın alırken güvence şartlarını dikkatlice okumalısınız.

Güvence ve güvence arasındaki fark

Güvence, bir ürünün durumuna ilişkin resmi bir garantidir ve bir arıza durumunda üreticinin ürünü onaracağını yada değiştireceğini güvence eder. Çoğu zaman güvence ve güvence karıştırılmaktadır, güvence ise satıcının müşteriye sağlamış olduğu ürünün kalitesine ilişkin bir garantidir.

Güvence hizmeti bir tür parça garantisidir, sözleşmeye gore, güvence süresi sona erdikten sonrasında, ekipmanda teknik bir arıza olması durumunda, ürünün ithalatçısı yada üreticisi, parçaları bir ücret karşılığında onarım edecektir.

Güvence, yazılı bir belgedir, sadece güvence, güvence ile güvence arasındaki en mühim farklardan kabul edilen zımni bir beyandır. Güvence ve güvence arasındaki öteki farklar şunlardır:

güvence

güvence

Tanılama

Güvence, belirli bir süre süresince kusursuz çalışacağına dair üretici tarafınca tüketiciye verilen bir taahhüttür ve herhangi bir kusuru, kusuru yada arızası olması durumunda, sipariş edilen ürünün tamiri, değiştirilmesi yada iade edilmesinden üretici mesuldür.

Güvence, belirtilen ürünle ilgili olarak belirtilen gerçeklerin ve özelliklerin doğru bulunduğunu, ürünün belirtilen standartlara haiz bulunduğunu, kalite ve performansının standartlara uygun bulunduğunu belirten yazılı bir garantidir.

Anlam

vazife

güvence

Güç

yazılı yada sözlü

yazılı

için kullanılabilir

Ürünler, hizmetler ve insanoğlu

yalnız ürünler

satış şartları

Satışın bir koşulu olabilir yada olmayabilir.

Açık yada zımni olabilen satın almanın ikincil bir koşuludur.

maliyeti

özgür

Alan kişi güvence için ödeme yapmalıdır.

belirli bir süre

Ürüne göre farklılık gösterir.

Uzun ömürlüdür.

İyileşmek

Evet

tamam

Güvence ve güvence arasındaki temel fark

Garanti ve garanti arasındaki fark

Güvence ve güvence arasındaki temel farklar şunlardır:

  • Güvence, kalite standardının altında ise ürünün onarım edilmesi, değiştirilmesi yada iade edilmesi gerektiğine dair satıcıdan alıcıya bir tür taahhüttür, sadece güvence, gerçek özelliklerini ifade eden yazılı bir garantidir ve eğer bunlar şeklinde değilse Bu durumda, ürün onarılmalı yada değiştirilmelidir.
  • Güvence, üreticiden alıcıya verilen bir taahhüt türü iken güvence, üretici tarafınca satıcıya verilen bir güvence türüdür.
  • Güvence ürünleri, insanları, hizmetleri ve hatta bazı durumlarda tüketici memnuniyetini kapsar, sadece güvence yalnızca ürünleri kapsar.
  • Güvence, garantiden daha azca resmidir.
  • Güvence süresi değişik şeylerle ilgilidir, sadece güvence süresi uzundur.
  • Güvence durumunda parayı geri vermek mümkündür, sadece güvence durumunda mümkün değildir.

Güvence ve satış sonrası servis arasındaki fark

Satış sonrası hizmet, küresel pazarda rekabet edebilmek için en etkili faktörlerden biridir. Bu hizmetler, nakliye, kurulum, bakım, yedek parça temini ve dağıtımı, dokümantasyon, eğitim, güvence vb. hizmetleri ihtiva eder, sadece güvence söz mevzusu olduğunda, yalnızca ürünün lüzumlu kaliteye haiz olmadığı durumlarda kullanılabilirler. Şu demek oluyor ki satış sonrası hizmet, ürünü satın almadan ilkin, satın alma esnasında ve hatta satın aldıktan sonrasında müşterinin yanındadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ürün garantisi nedir?

Güvence, belirtilen ürünle ilgili olarak belirtilen gerçeklerin ve özelliklerin doğru bulunduğunu, ürünün belirtilen standartlara haiz bulunduğunu, kalite ve performansının standartlara uygun bulunduğunu belirten yazılı bir garantidir.

Güvence mi daha iyi yoksa güvence mi?

Genel olarak güvence yalnız belirli bir süre ile sınırlıdır ve bu süreden sonrasında satıcı satılan ürüne karşı herhangi bir yükümlülük altına girmez.

Güvence ve güvence arasındaki fark nedir?

Bir güvence hizmetleri, malları ve insanları içerebilir, sadece bir güvence yalnızca ürünleri (somut şeyleri) kapsar. Ek olarak süre, anlam, kredi, itfa, maliyet ve satış koşulları açısından farklılık gösterirler.

Umarız bu makaleyi okuyarak güvence, güvence ve aralarındaki farklar hakkında yararlı bilgiler edinmişsinizdir. Ürünlerimiz Sazokar online mağazasında resmi güvence ile satılmaktadır. Ek olarak alet, demirbaş ve makine satın alma alanında rehberliğe ihtiyacınız var ise uzmanlarımızla iletişime geçebilir yada yorum bölümünden görüş ya da sorunuzu sorabilirsiniz.Source bağlantı