Granit Görünümlü Zemin Kaplama – Epoksi Zemin Kaplama

Granit görünümlü zemin kaplamasına haiz bir mekan oluşturmak istiyorsanız granit taş kaplamanın haricinde alternatiflerinizin de bulunduğunu bildirmek adına size bu yazıyı hazırladık. Organik taşlar ile meydana getirilen kaplamalar gerek görünümlerindeki güzel duyu, gerekse de uzun seneler aşınma olmaksızın kullanılabilmesi sebebiyle oldukca tercih edilen inşaat yöntemleridir. Sadece organik taş kaplaması olan bir zemin istiyorsanız yüksek işçilik ve araç-gereç maliyetlerine katlanmanız gerekecektir. Günümüzde gelişen kimya teknolojileri sizi bu maliyetlerden tamamen kurtararak sıvı geçirmeyen, tozuma yapmayan ve hızla uygulanabilen çözümler sunmaktadır.

Granit görünümünü epoksi denilen reçine bazlı boyalar ile zeminlerde oluşturmak artık mümkün. Epoksi iki bileşenli bir reçine bazlı boya malzemesi ve çoğu zaman rula bezneri materyaller ile uygulanmaktadır. Uygulama adımları oldukça kolay şeklinde görünse de uzman olmayan kişiler tarafınca yapılacak başarısız denemeler yüksek maliyetlere sebep olabilir. Bundan dolayı zemin hazırlıklarının oldukça titiz şekilde hazırlanması ve lüzumlu analizlerin yapılması uygulamanın standardını etkileyen mühim unsurlardır.

Granit Görünümü Iyi mi Sağlanır

Epoksi uygulaması Ral kalaterasında bulunan onlarca renkte uygulanabilen bir malzemedir. Bundan dolayı siyahtan beyaza, kırmızıdan maviye onlarca renk kombinasyonu üretilebilmektedir. Sadece bilhassa simli olarak malum metalik görünümlü epoksi uygulaması ile inanılmaz bir görüntü elde edilebilmektedir. Metalik epoksi malzemesi yardımıyla yüzeyde bir derinlik hissi ve ihtişamlı bir parlaklık elde edilebilmektedir. Bu sayede isterseniz mermer görünümlü isterseniz, organik granit görünümlü yada istediğiniz zemin baskısı yardımıyla 3 boyutlu görünümlü zemini olan mekanlar yaratılabilir.

Granit görünümü yakalamak için siyah mat epoksi içine hususi karışımlar ile parlak taş kaplama görünümü elde edilmektedir. Zeminden averaj 3-5 mm kalınlıkta oldukca katmanlı olarak meydana getirilen uygulama ve son olarak cila kullanılarak meydana getirilen uygulama sonucunda hakkaten granit görünümüne haiz mekanlar elde edilebilmektedir.

Granit Görünümlü Metalik Epoksi Iyi mi Elde Edilir?

Metalik görünümlü pigment boya kullanılan epoksi kaplamaları genel olarak hep aynı yöntemler ile yapılmaktadır. Aşağıdaki videoyu izleyerek metalik görünümlü epoksi uygulamamız hakkında düşünce sahibi olabilirsiniz.

Granit Kaplama Fiyatlarına Bakılırsa Epoksi Pozitif yanları

Granit kaplamanın en büyük maliyeti organik granit taş kaplama malzemelerinin temin edilmesidir. Epoksi zemin kaplamasında sıvı olarak zemine yayılan bir materyal kullanıldığından fire oluşturmamakta, derz ve ek yüzeyler oluşturmamakta ve mekanik dayanımı yüksek sıvı geçirmeyen yüzeyler elde edilebilmektedir. Ek olarak uygulama esnasında tüm yüzeye hızla yayılabilen bu sıvı kaplama sistemi yardımıyla son aşama süratli işçilik elde edilebilmektedir.

Epoksi zemin kaplamaları mevzusunda senelerdir binlerce metrekare alan kaplaması yapmış olan firmamız Türkiye’ye mermer desenli ve granit görünümlü epoksi çalışmalarını getiren firmadır. Bu mevzuda en cazip teklifleri almak için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Granit Görünümlü Zemin Kaplama Teklifi
granit gorunum epoksi
Granit Görünümlü Metalik Epoksi

Bunları da sevebilirsiniz