Froud markasının tarihçesi En büyük kesici ekip üreticisi


İniş

Elektrikli aletlerin, daire testere bıçaklarının ve delikli bıçakların birinci derslik üretimi ve tedarikinde 50 yılı aşkın deneyime haiz olan Froud Production Group, yenilikçi bir kobalt ve titanyum karışımı ile kendi taneli karbürünü başarıyla üreten tek ağaç işleme aletleri üreticisidir. Esnafın iniş ihtiyacı ve talebi önceliklidir. Bu firmanın ürünü uygulamasına uyarlamadaki benzersiz kabiliyeti, kesici takımların ömrünü uzatmış ve bu markanın üretim aletlerinin verimliliğini arttırmıştır. Bu firmanın yüksek kaliteli geniş ürün yelpazesi, Farood markasını elektrikli el aletleri alanında dünyanın en önde gelen markalarından biri haline getirmiştir.


Udine, İtalya

Udine, İtalya

Froud, 1962’de İtalya’nın Udine şehrinde kuruldu. Udine, kuzeydoğu İtalya’da, Slovenya ile sınırları paylaşan bir şehirdir. Bu şehrin nüfusu ortalama 99.000 kişidir ve birçok zamanı esere haizdir. Sadece Udine bir endüstri şehridir ve ekonomisi metal ve mobilya endüstrisi çevresinde döner. Bu şehrin stratejik konumu ve firmanın son kullanıcılara yakınlığı, Froud üretim grubunun, gerçek dünyada ve üniversiteler ve fabrikalarla direkt ortaklaşa iş içinde yeni yenilikleri uygulamada tecrübe etme yanılma yöntemiyle kesme bıçakları alanında devamlı yeni ve etkili çözümler aramasını elde etmiştir. Bugün Udine şehrinin dört noktası Frode Production Group’un etkinlik merkezi olup, genel merkezi kesici takımlar alanında en çağıl ürün geliştirme araştırma merkezlerinden biri olarak hizmet vermektedir.

Niçin “iniş”?

Freud adı, dünyadaki birçok meşhur marka benzer biçimde, kurucusunun yada belirli bir kişinin adından türetilmemiştir. Kesici ekip üretim grubunun adını bilmek garip İniş Aslına bakarsak İtalyancada bıçak anlamına gelen “fresa”dan kısaltılmış iki kelimenin “fre” ile İtalya’da Udine’nin kısaltılmış hali olan “Ud” kelimelerinin birleşimidir. Bu şehrin adı İtalyanca (Ovo di Ni) olarak söyleniş edilir.

Ek olarak okuyun: Femi marka geçmişi

Froude ve Bush

Froud devamlı gelişmek için çabalıyor. Bu şirket 2007 senesinde elektrikli alet takıları sektöründeki cirosu 100 milyon Euro’yu kabul eden Bosch benzer biçimde büyük markaların da ilgisini çekmeyi başardı. Öte taraftan 2008, Bosch için büyük satın almaların yılı oldu ve sonunda Froud, Bosch’un elektrikli el aletleri sektörünü canlandırmak için beşinci stratejik satın alımı olarak seçildi. Bu ortaklaşa iş hem Froud hem de Bush için karlı oldu. Bosch, otomotiv, sanayi ve inşaat teknolojisinde 125 yılı aşkın deneyimiyle, bu ortaklaşa iş kapsamında küresel pazarda daire testere bıçakları ve taşlama makinelerinin en kuvvetli tedarikçisi olmayı başardı. Bosch’un bu iş birliği için bir sonraki planı, dünyanın en büyük üç endüstriyel kesme aleti üreticisinden biri olmak. Öte taraftan, Armaghan Bosch yeni pazarlama fırsatları aradı. Bu şekilde bir altın fırsat, Bosch’un küresel dağıtım ağına erişimdi. Bu sayede 2010 senesinde dairesel testere bıçakları, üst kalıplar ve kesici takımların küresel satışı 3,1 milyar avroya ulaştı. Bosch’un çeşitli markalarla satın alma ve ortaklaşa iş geçmişi olmasına karşın, Bosch ve Freud’un birbirlerinin en iyi ortaklaşa iş tercihi olduğu söyleniyor.

İnovasyon ve iniş teknolojisi

İnovasyon inişte ilkin gelir. İtalya’daki tüm tesislerde ve çıkarma üslerindeki tüm üretim süreci, kalitenin kıyaslanamayacak kadar yüksek bir seviyede olması için direkt ve sıkı denetim altındadır. Besin Üretim Grubu, araştırma ve geliştirmeye yatırım yapılması gerektiğine inanmaktadır. Bu pozitif yanları ustalaşmış mühendislik ve ileri teknoloji ile birleştirmenin sonucu, günlük zorluklar karşısında müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için yüksek emek harcama doğruluğu ve uzun ömürlü ürünler üretmede yeniliktir.

Perma Kalkanı ve Gümüş Buz

Yeni Perma-shield ve ICE Silver kaplamalar ısıya, sürtünmeye ve korozyona karşı dayanıklıdır ve netice olarak bıçağınız daha iyi performansa ve daha uzun ömre haiz olacaktır. Ek olarak iniş bıçağı üstündeki parçalar, sesi ve esnekliği emme özelliğine haiz olan ve bu sayede gürültü ve titreşimi azaltarak emek harcama esnasında kanadın dengede kalmasına destek olan termoplastik poliüretan ile doldurulmuştur. Bu bıçaklar MDF, mutfak ahşabı ve fazlaca katmanlı ahşabı kesmek için kullanılır.

TiCo™ Yüksek Yoğunluklu Karbür

karbür

Froud Üretim Grubu, yerli harcanmış karbür üretimi ile kesici ekip sektöründe büyük bir adım atmayı başarmıştır. Daire testere bıçaklarının imalatında kullanılan marka adı (TiCo) ile titanyum ve kobalt kombinasyonu, kesme bıçaklarının doğruluk ve keskinlik derecesini arttırır, böylece en iyi neticeleri elde etmek için kullanılan tungsten karbür derecesi uygulama türüne göre farklılık gösterir.

Yüksek süratli ISO profili

Froud’un bir öteki yeniliği de pencere endüstrisinde kullanılan erişim teknolojisidir (Yüksek Süratli ISOprofil). HSI, bir CNC makinesinde altı kata kadar keskinleştirilebilen izoprofil bıçakların kullanıldığı bir teknolojidir. Bu teknoloji, işin hızını ve verimliliğini artırarak ve maliyeti düşürerek kapı ve pencere endüstrisinde devrim yarattı.

Geri tepme önleyici tasarım

Bu şirket için tüketicinin sağlığı ve güvenliği fazlaca önemlidir, bu yüzden bu şirkette üretilen tüm tıraş bıçakları iyi malum geri tepme önleyici sistemle donatılmıştır. Doğal ki, bu sistemi kullanmak Overferz tıraş makinesinin hızı ve verimliliği ile ilgili bir problem yaratmaz, sadece güvenliğinizi güvence eder. Bu sisteme haiz olmayan testere bıçakları ile çalışmak kişiye zarar verdiği benzer biçimde testerenin kendisine ve ahşap işçiliğine de zarar verir.

üç metal kaynak

Üçlü metal lehimleme sistemi, kanat üstündeki ince taneli karbürün kanat gövdesine kaynaklanmasına destek verir ve bunun sonucunda bağlantı mukavemeti artar. Bu sistemde çoğu zaman gümüş, bakır, nikel benzer biçimde metaller kullanılır, şu demek oluyor ki iki katman gümüşten orta katman bakırdan yapılır. Yapışma miktarını çoğaltmak için gümüş kullanılır ve ortadaki bakır tabakası kesim esnasında bıçak üstündeki karbürü esneklik ve yumuşaklıkla korur.

Quadra-Cut™ 4 kesici tasarımı

Dört bıçaklı tıraş bıçağı

Çift kenarlı tıraş bıçaklarından değişik olarak, bu tıraş bıçaklarının 4 bıçağı vardır. 4 bıçağın varlığı kesme hızını birazcık azaltsa da kesme hassasiyetini ve doğruluğunu büyük seviyede artırır ve 4 bıçağın aynı anda emek harcaması sebebiyle bıçaklar daha yavaş keser. Bu yeni nesil bıçaklar, her tür uzunlamasına, enine ve enine kesim için uygundur.

Froud markasını rakiplerinden ayıran bu firmanın öteki şirket içi ürünleri içinde poliüretan titreşim önleyici bıçak ve oluk üretimi alanında ileri teknolojiye erişim yer almıştır. Froude, paketleme alanında da kendi kendine yeterliliğe ulaştı. Ürün hattına yönelik bu kapsamlı yaklaşım, Froud’un üretimin her aşamasında ürünlerin standardını denetim ederek yüksek düzeyde satın alan memnuniyetini sürdürmesini elde etmiştir.

Mekanizmadan bir testere bıçağı satın alın

Fde Group tarafınca üretilen ürünler

Furd üretim araçları en iyi ve en kaliteli hammaddelerden üretilmekte olup, büyük bir çeşitliliğe haizdir. Aletler, parçalar ve aksesuarlar dahil olmak suretiyle üretilen ürünler ve her uygulama aşağıdaki beş ana kategoriye ayrılır:

  • Kusursuz kesimler için daire testere bıçağı
  • Çeşitli makinelere uyumlu CNC delme, frezeleme ve denetim araçları
  • Enerji tüketimini optimize etmek için son olarak teknolojiye uyumlu kapı ve pencere donanım altyapısı
  • Dilme, bantlama, planya vb. makinelerin verimliliğini çoğaltmak için bıçak, yedek parça ve aksesuarların kullanılması.
  • Kaynak eksenleri ve değiştirilebilir bıçaklar

Yapışkan kağıtSource bağlantı