fraktal dendritler iyi mi oluşturulur


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Size Fraktal Dendrit Tekniği’ni tanıtacağım. Bu kırılgan tekniği iyi mi kullanacağınızı ve nelere dikkat etmeniz icap ettiğini adım adım göstereceğim. İşleri birazcık daha net hale getirmek için bir video eğitimi de yaptım.

Fraktal Dendrit Tekniği Nelerdir?

Fraktal dendritler/fraktal çiçekler, çiçeğe benzeyen yapılardır. Bu benzersiz fraktal tabloları kurmak için renkli alkol karışımından daha minik damlalar yeniden yeniden uygulanır.

Alkol, boya filminin üstünden akar ve bir kar tanesinden de tanıdığınız minik çıkıntılar oluşturur. Stilin boyutuna ve renk/alkol karışımının miktarına bağlı olarak çiçeklerin boyutunu oldukça iyi etkileyebilirsiniz. Bu blog yazısı ile size iyi mi oldukça eğleneceğinizi ve fizik ve kimyanın harikalarını iyi mi deneyimleyeceğinizi göstereceğim.

fraktal çiçekler öğretici

Fraktal Dendritler için bu malzemelere ihtiyacınız var

fraktal çiçek malzemesi

Dendrit fraktal tekniği için hazırlık

Emek harcama alanınızı hazırlayın ve arkasından beyaz akrilik boyayı Floetrol ile 1 ila 2 kısım boyaya 4 kısım Floetrol oranında karıştırın. Kullandığınız markaya bakılırsa birazcık daha su eklemeniz gerekebilir. Sadece, emek vermesi için lütfen %50’den fazla su içermediğinden güvenli olun. Fraktalları “bulanıklaştırdığı” için su olmadan yapmak daha iyidir. Hangi marka olduğuna bağlı akrilik boya tesviye ve kuruma davranışını değerlendirebilmek için ilkin minik bir kontrol yapmalısınız.

Fraktal dendritler kurmak için adım adım rehber

fraktal çiçekler adımlar 1

  • Beyaz komplike boyayı yüzeyime uyguluyorum ve arkasından tarağı kullanarak yüzeye oldukça eşit bir halde yayıyorum. Bir spatula yahut spatula ile hala kalınca ve ince noktalara haiz olacaksınız. Dentritlerin güzel olması için her şeyin oldukça düz olması oldukça önemlidir, aksi takdirde bunu hemen sonra görmüş olacaksınız ve dendritler yuvarlak ve eşit halde dağılmayacaktır. Tarak, bir silecek şeklinde davranır ve arka plan rengini oldukça fazla renk kaybetmeden muhteşem bir halde yayar.

fraktal çiçekler adımlar 2

  • Doğal ki, boyayı dağıtmak için arzu ettiğiniz şeklinde döküm malzemesi yahut başka araçlar olarak da kullanabilirsiniz.
  • Daha geniş alanlar için kısmen çalışılması öneri edilir, aksi takdirde beyaz boya kurur.

Ihtar: yangın tehlikesi!

Yalnızca görüntünüzde HİÇ dendrit yoksa parlama yapın. Yüksek dayanımlı alkol ile çalıştığınız için gazlı brülörü bir tek boyamadan ilkin kullanabilirsiniz, aksi şekilde yangın riski vardır! Sıcak hava tabancası da bir tek başlarda uygundur. Dendritler son aşama kırılgandır ve sıcak hava akımına maruz kaldığında kırılabilir.

fraktal çiçekler 4. adımlar

  • Şimdi, kabartma kaleminize devamlı birazcık renk karışımı alın ve yüzeye hafif vurun. Kalemin boyutuna bakılırsa irili ufaklı dendritler oluşturabilirsiniz. Daima ortasına vurmaya çalışın, alkol otomatikman çekilecektir.
  • Hazır olana kadar bir dendrite tutun yahut birden oldukça dendrit üstünde süratle çalışın. Deneyimler, bir süredir düşmeyen dendrit hikayesinde yapılabilecek fazla bir şey olmadığını göstermiştir. Mükemmel efektler kurmak için renkleri de karıştırabilirsiniz.

fraktal çiçekler adımlar 3

  • Kalan yarım kalan kısım zaman içinde organik olarak kuruduğundan, tarağı yahut kabartma kalemini devamlı bir sonraki bölümde çalıştırmanız ve böylece bu yüzey filmini çözmeniz önemlidir. Bu önemlidir, bu sebeple kurutma işlemi fraktal oluşumunu engellemiş olan ince bir katman oluşturur, şu demek oluyor ki alkol “akamaz” ve tesir korunur.

fraktal çiçekler öğreticiBurada ilkin çiçek güzel ve iri olana kadar kırmızı ile çalıştım, sonrasında 2-3 damla sarı ve en son 1-2 damla kırmızı.Sarının dışa doğru çekmiş olduğu büyüleyici tesir tek kelimeyle olağanüstü ve her sanatçının kalbinin daha süratli atmasını sağlıyor.

fraktal çiçekler adımlar 5

  • Bir vuruşta arka arkaya birkaç damla yerleştirmeniz de oldukça ilgi çekici. Bu nedenle mor lavantayı fraktal çiçeklerden/dentritlerden yarattım. Yalnızca bir kere renk alırsınız ve arkasından bütün satırı yazarsınız. “Lavantayı” ne kadar büyük istediğinize bağlı olarak her şeyi 2 ila 6 kere yapabilirsiniz.

fraktal çiçek lavantaKuruduktan sonrasında çiçek saplarını mürekkeple çizebilir ve keyfinize bakılırsa daha çok süsleyebilirsiniz.

Video eğitimi fraktal dendritler / çiçekler

Aşağıdaki YouTube videosunda fraktal dendritlerin iyi mi oluştuğunu ve ne kadar değişik geliştiklerini görebilirsiniz.

Netice olarak

Bu teknikle, devamlı benzersiz resimler yaratılır ve oldukça eğlencelidir! Çiçeklerin/dentritlerin ne kadar değişik bulunduğunu görmek devamlı büyüleyicidir. Hakkaten mükemmel efektler elde etmek için değişik renkler de kullanılabilir. Bu öğreticiden esin alın ve kendiniz kontrol edin. Minik bir alanda çalışabileceğiniz için, çalışmak yahut kurulamak için oldukça fazla alana ihtiyacınız yoktur. Şaşırtmaktan hiç vazgeçmeyen ve çocuklar, ergenler ve yetişkinler için oldukça müsait olan meditatif olarak sakinleştirici bir aktivite.

fraktal çiçek tekniği

Düşünce: Dendritleri pürüzsüz bir karo üstünde oluşturabilir ve arkasından kuruduklarında nazikçe sıyırabilirsiniz. Ondan sonra bu “dış manzara” ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Fraktal dendritler kesildiğinde, sözgelişi peçete tekniği kullanılarak öteki yüzeylere uygulanabilir. Tekrar, hayal gücünüzün sınırı yok ve burada Julia Knoll’un “Akrilik Cilt Çıkartmaları Eğitimi” blog yazısı ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu mükemmel teknikle eğlenin!

fraktal çiçekler videosu

başka tecrübe etmek talep eder misin akrilik dökme tekniği? O zaman “Akrilik Dökme Teknikleri – Akışkan Boya Öğrenin” yazımıza göz atmalısınız.

Karin Zimmer'in Portresi

Karen Zimmer

Karin Zimmer, kocası ve dört çocuğuyla beraber Baden-Württemberg’in Waiblingen bölgesinde yaşıyor. Çocukluğundan beri el sanatları, sanat ve tabiat ile iç içe ve hala değişik fotoğraf ve yaratıcı teknikler denemeyi seviyor. Karin Zimmer, BT alanında bir bankada ortalama 20 sene yazman ve koç olarak çalıştı. Kasım 2018’den beri kendini tamamen yabani ot pedagojisi ve fotoğraf çalışmalarına adadı. Ormandan ve meditasyondan esin alıyor. 2016’nın nihayetinde YouTube’da Caren Goodrich ve Nicki James Burch ile Akrilik Dökme’yi keşfetti ve derhal heyecanlandı. O zamandan beri aşırı istekli bir sanatçı oldu (yalnızca akrilik dökün) ve görüntülerinin her birinin sezgisel ve romantik olarak akmasına izin veriyor. Görevini, seyircide renkler ve yapılarda saf neşeyi tetiklemek ve onu içsel bir hayal gücü ve derin manevi sıhhat yolculuğuna çıkarmak olarak görüyor. Olası olmasıyla birlikte oldukça ferdin bu sanat formuna erişmesini sağlamak için bireysel koçluk ve son zamanlarda YouTube’daki bilgilerini aktarmayı seviyor.

https://www.instagram.com/art4youkarin

https://www.feysbuk.com/karin.zimmer.9041

https://www.art4youkarin.de

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz