fraktal dendritler iyi mi oluşturulur


Bu gönderi bağlı kurum bağlantıları içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Size Fraktal Dendrit Tekniği’ni tanıtacağım. Bu kırılgan tekniği iyi mi kullanacağınızı ve nelere dikkat etmeniz icap ettiğini adım adım göstereceğim. İşleri birazcık daha net hale getirmek için bir video eğitimi de yaptım.

Fraktal Dendrit Tekniği Nedir?

Fraktal dendritler/fraktal çiçekler, çiçeğe benzeyen yapılardır. Bu benzersiz fraktal tabloları oluşturmak için renkli alkol karışımından daha ufak damlalar yine yine uygulanır.

Alkol, boya filminin üstünden akar ve bir kar tanesinden de tanıdığınız ufak çıkıntılar oluşturur. Stilin boyutuna ve renk/alkol karışımının miktarına bağlı olarak çiçeklerin boyutunu oldukça iyi etkileyebilirsiniz. Bu blog yazısı ile size iyi mi oldukça eğleneceğinizi ve fizik ve kimyanın harikalarını iyi mi deneyimleyeceğinizi göstereceğim.

fraktal çiçekler öğretici

Fraktal Dendritler için bu malzemelere ihtiyacınız var

fraktal çiçek malzemesi

Dendrit fraktal tekniği için hazırlık

Emek harcama alanınızı hazırlayın ve peşinden beyaz akrilik boyayı Floetrol ile 1 ila 2 kısım boyaya 4 kısım Floetrol oranında karıştırın. Kullandığınız markaya nazaran birazcık daha su eklemeniz gerekebilir. Sadece, emek harcaması için lütfen %50’den fazla su içermediğinden güvenilir olun. Fraktalları “bulanıklaştırdığı” için su olmadan yapmak daha iyidir. Hangi marka olduğuna bağlı akrilik boya tesviye ve kuruma davranışını değerlendirebilmek için ilkin ufak bir kontrol yapmalısınız.

Fraktal dendritler oluşturmak için adım adım kılavuz

fraktal çiçekler adımlar 1

  • Beyaz karışık boyayı yüzeyime uyguluyorum ve peşinden tarağı kullanarak yüzeye oldukça eşit bir halde yayıyorum. Bir spatula yada spatula ile hala kalınca ve ince noktalara haiz olacaksınız. Dentritlerin güzel olması için her şeyin oldukça düz olması oldukça önemlidir, aksi takdirde bunu ondan sonra görmüş olacaksınız ve dendritler yuvarlak ve eşit şekilde dağılmayacaktır. Tarak, bir silecek benzer biçimde davranır ve arka plan rengini oldukça fazla renk kaybetmeden muhteşem bir halde yayar.

fraktal çiçekler adımlar 2

  • Doğal ki, boyayı dağıtmak için istediğiniz benzer biçimde döküm malzemesi yada başka araçlar olarak da kullanabilirsiniz.
  • Daha geniş alanlar için kısmen çalışılması tavsiye edilir, aksi takdirde beyaz boya kurur.

Uyarı: yangın tehlikesi!

Yalnızca görüntünüzde HİÇ dendrit yoksa parlama yapın. Yüksek dayanımlı alkol ile çalıştığınız için gazlı brülörü bir tek boyamadan ilkin kullanabilirsiniz, aksi halde yangın riski vardır! Sıcak hava tabancası da bir tek başlangıçta uygundur. Dendritler son aşama kırılgandır ve sıcak hava akımına maruz kaldığında kırılabilir.

fraktal çiçekler 4. adımlar

  • Şimdi, kabartma kaleminize devamlı birazcık renk karışımı alın ve yüzeye hafifçe vurun. Kalemin boyutuna nazaran irili ufaklı dendritler oluşturabilirsiniz. Devamlı ortasına vurmaya çalışın, alkol otomatikman çekilecektir.
  • Hazır olana kadar bir dendrite tutun yada birden oldukça dendrit üstünde hızlıca çalışın. Deneyimler, bir süredir düşmeyen dendrit mevzusunda yapılabilecek fazla bir şey olmadığını göstermiştir. Mükemmel efektler oluşturmak için renkleri de karıştırabilirsiniz.

fraktal çiçekler adımlar 3

  • Kalan yarım kalan kısım zaman içinde naturel olarak kuruduğundan, tarağı yada kabartma kalemini devamlı bir sonraki bölümde çalıştırmanız ve böylece bu yüzey filmini çözmeniz önemlidir. Bu önemlidir, şu sebeple kurutma işlemi fraktal oluşumunu engellemiş olan ince bir katman oluşturur, şu demek oluyor ki alkol “akamaz” ve tesir korunur.

fraktal çiçekler öğreticiBurada ilkin çiçek güzel ve iri olana kadar kırmızı ile çalıştım, sonrasında 2-3 damla sarı ve son olarak 1-2 damla kırmızı.Sarının dışa doğru çekmiş olduğu büyüleyici tesir tek kelimeyle görkemli ve her sanatçının kalbinin daha süratli atmasını sağlıyor.

fraktal çiçekler adımlar 5

  • Bir vuruşta arka arkaya birkaç damla yerleştirmeniz de oldukça garip. Bu yüzden mor lavantayı fraktal çiçeklerden/dentritlerden yarattım. Yalnızca bir kez renk alırsınız ve peşinden tüm satırı yazarsınız. “Lavantayı” ne kadar büyük istediğinize bağlı olarak her şeyi 2 ila 6 kez yapabilirsiniz.

fraktal çiçek lavantaKuruduktan sonrasında çiçek saplarını mürekkeple çizebilir ve keyfinize nazaran daha çok süsleyebilirsiniz.

Video eğitimi fraktal dendritler / çiçekler

Aşağıdaki YouTube videosunda fraktal dendritlerin iyi mi oluştuğunu ve ne kadar değişik geliştiklerini görebilirsiniz.

Netice olarak

Bu teknikle, devamlı benzersiz resimler yaratılır ve oldukça eğlencelidir! Çiçeklerin/dentritlerin ne kadar değişik bulunduğunu görmek devamlı büyüleyicidir. Hakkaten mükemmel efektler elde etmek için değişik renkler de kullanılabilir. Bu öğreticiden esin alın ve kendiniz deneyin. Ufak bir alanda çalışabileceğiniz için, çalışmak yada kurulamak için oldukça fazla alana ihtiyacınız yoktur. Şaşırtmaktan asla vazgeçmeyen ve çocuklar, gençler ve yetişkinler için oldukça uygun olan meditatif olarak sakinleştirici bir aktivite.

fraktal çiçek tekniği

Düşünce: Dendritleri pürüzsüz bir karo üstünde oluşturabilir ve peşinden kuruduklarında nazikçe sıyırabilirsiniz. Ondan sonra bu “dış görünüm” ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Fraktal dendritler kesildiğinde, mesela peçete tekniği kullanılarak öteki yüzeylere uygulanabilir. Gene, hayal gücünüzün sınırı yok ve burada Julia Knoll’un “Akrilik Cilt Çıkartmaları Eğitimi” blog yazısı ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu mükemmel teknikle eğlenin!

fraktal çiçekler videosu

başka tecrübe etmek ister misin akrilik dökme tekniği? O halde “Akrilik Dökme Teknikleri – Akışkan Boya Öğrenin” yazımıza göz atmalısınız.

Karin Zimmer'in Portresi

Karen Zimmer

Karin Zimmer, kocası ve dört çocuğuyla beraber Baden-Württemberg’in Waiblingen bölgesinde yaşıyor. Çocukluğundan beri el sanatları, sanat ve tabiat ile iç içe ve hala değişik fotoğraf ve yaratıcı teknikler denemeyi seviyor. Karin Zimmer, BT alanında bir bankada ortalama 20 yıl yazman ve koç olarak çalıştı. Kasım 2018’den beri kendini tamamen yabani ot pedagojisi ve fotoğraf çalışmalarına adadı. Ormandan ve meditasyondan esin alıyor. 2016’nın sonunda YouTube’da Caren Goodrich ve Nicki James Burch ile Akrilik Dökme’yi keşfetti ve derhal heyecanlandı. O zamandan beri tutkulu bir sanatçı oldu (yalnızca akrilik dökün) ve görüntülerinin her birinin sezgisel ve duygusal olarak akmasına izin veriyor. Görevini, seyircide renkler ve yapılarda saf neşeyi tetiklemek ve onu içsel bir hayal gücü ve derin içsel esenlik yolculuğuna çıkarmak olarak görüyor. Mümkün olmasıyla birlikte oldukça kişinin bu sanat formuna erişmesini sağlamak için bireysel koçluk ve son zamanlarda YouTube’daki bilgilerini aktarmayı seviyor.

https://www.instagram.com/art4youkarin

https://www.feysbuk.com/karin.zimmer.9041

https://www.art4youkarin.de

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz