Fotoğraf çerçevelerini beton tuğla duvarlara asmanın 7 yolu


Duvar resimleri ve fotoğraf çerçeveleri her evde görülebilen dekorasyonlar arasındadır. Bildiğiniz benzer biçimde, poster yüklemek kolay bir iştir; Fakat onu beton bir duvara asmak istediğinizde zorlaşıyor. Beton duvarlar sert ve gözeneklidir. Bu yüzden fotoğraf çerçevesi çivi, yapıştırıcı benzer biçimde aletlerle asılamaz. Bu aletler, levhaları alçı duvarlara monte etmek için idealdir. Sadece endişelenmeyin, bir fotoğraf çerçevesini yada hatta bir rafı sonsuza kadar beton bir duvara çivilemenin yada asmanın yolları vardır. Gelecekte bizimle kalınca.

Fotoğraf çerçevelerini ve öteki dekoratif öğeleri beton duvara asmak zor bir iş benzer biçimde görünebilir, sadece bu amaç için hususi aletler kullandığınızda o şekilde değil!

1. Çift taraflı macun tutkalı

Bir fotoğraf çerçevesi asmak için kullanabileceğiniz ilk yapıştırıcı çift taraflı banttır. Bu yapıştırıcı, elle açılabilen ve prina yerine kullanılabilen, yapışkan, kile benzer bir maddedir. Bu araç-gereç esnek ve dövülebilir. Bu yüzden madeni para yada anahtar benzer biçimde hafifçe dekoratif objeler de içerebilir.

Bu yapışkan macun duvardan kolayca çıkarılabilir ve yağlı kalıntı bırakmaz. Onu daha uygun fiyatlı yapıştırıcılar grubuna sokan bu yapışkan yapıştırıcının kuvvetli yönlerinden biri, birden fazlaca kez kullanılabilmesidir.

2. Sağlam duvar askısı

Duvar askısı, beton bir duvara fotoğraf çerçeveleri ve dekoratif öğeler asmak için birkaç metal iğneye haiz sağlam, yapay plastik bir malzemedir. Bu askının pimleri duvara çakılabilir. Masif duvar askısının ağırlık taşıma kapasitesi 2 ila 11 kilogram içinde değişmiş olur ve palto, şemsiye, ayna ve büyük fotoğraf çerçeveleri benzer biçimde eşyaları tutmak için uygundur. Bu kancalar duvara montaj için değil, eşya asmak için uygundur.

Bu askıyı duvardan ayırmak için çekiç kullanmalısınız. Plastik kanca duvardan kolayca çıkarılabilir; Sadece metal çivilerin zincirleri olmadığı için onları duvardan çıkarmak zor olsa gerek. İşi tamamladıktan sonrasında kalan delikleri doldurun.

3. Termal yapıştırıcı

Sıcak tutkal tabanca ile ısıtılır ve yüzeye yapıştırılır. Bu yapıştırıcı, şeyleri beton duvara yapıştırmak için kullanılabilir. sıcak tutkal sıcaktır ve kağıdın yanmasına niçin olur; Bu yüzden, fotoğraf çerçeveleri ve işaretler asmak için kullanmamak en iyisidir.

Isı tutkalının kuruma süresi fazlaca kısadır ve birkaç dakika içinde kurur. Bu yapıştırıcı yüksek bir taşıma kapasitesine haiz değildir, sadece ağır nesneler için endüstriyel termoplastik yapıştırıcılar kullanılabilir.

4. Yapışkan bağlama

Yapışkanlı askıların arkası süngerden üretilmiş olup, üstünde koruyucu film bulunmakta olup, koruyucu film çıkarılarak duvara sabitlenebilmektedir. Bu kancalar piyasada değişik tasarım ve şekillerde mevcuttur ve arkalarındaki köpük tabakası beton duvara kolayca yapışır. Yapışkanlı kancalar yüksek ağırlık taşıma kapasitesine haiz değildir; Sadece bazıları daha güçlüdür ve iki kilograma kadar olan fotoğraf çerçeveleri ve tabloları asmak için uygundur. Bu kancaları takmadan ilkin, daha çok yapışkan tesir için beton duvarı birazcık alkolle temizlemeniz gerekir.

çimento bloğu

5. Yapı taşları ve yapıştırıcı arabirimi

Yapıştırıcılar çoğu zaman çimento benzer biçimde gözenekli yüzeylerden ayrılır. Sadece cephe yapı bloklarının hususi yapıştırıcısı bloğa yapışır ve yapışkan tesiri uzun süre devam eder. Bu yapıştırıcılar macun kıvamındadır ve istinat duvarı bloklarını yapıştırmak için kullanılır. Beton duvarlar için kuvvetli ve güvenilir bir yapıştırıcıya ihtiyacınız olduğunda bu yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz.

22 kilogram’dan daha ağır olmayan raflar benzer biçimde dekorasyonları yapıştırmak için cephe yapı taşı yapıştırıcısı kullanın. Bu yapıştırıcının pozitif yanları, duvardan çıkarılmasının zor olmasıdır.

çimento bloğu

6. Beton çiviler

Beton vidası, çimento bloklarda ve öteki duvarcılık malzemelerinde oluklar oluşturan keski benzeri bir kenara haiz kuvvetli, plastik kaplı bir vidadır. Bu vidaları takmadan ilkin matkap, akülü matkap yada darbeli matkap kullanılarak 6 mm derinliğinde bir delik açılmalıdır. Hafifçe beton cıvataların çapı 4 mm ve direnci 326 lbs’dir. Muntazam takılırsa, bu çiviler bir rafı ve hatta minik bir masayı kaldırabilir.

7. Cıvatayı vidalayın

Cıvatanın deliğe sığması için sıkıştıran yay yüklü bir kanadı vardır. Yuva, oyun yuvasına girmelidir ve yay kanadı tamamen yuvanın içine girdiğinde, yay açılacak ve vida yerine kilitlenecektir.

Beton blokların içi boş olduğundan bu tip bloklar için cıvata kullanmak en iyi seçenektir. Bu vidaların dış tabakadan geçerek bloğun içi boş kısmına girebilmesi için minimum 5 santimetre yüksekliğinde olması gerekir.

Kurulumdan sonrasında, bu vidalar bir fotoğraf çerçevesi asmak, ağır süslemeli bir rafı tutmak vb. için yeterince güçlüdür.Source bağlantı