Evinizi modernize etmek için kolay kendin yap ipuçları | bloga

Ev dekorunuzdan sıkıldınız mı? Değişiklik için çok istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Pekala, iç mekanlarınızı canlandırmanıza ve onlara çağıl bir dokunuş vermenize destek olabilecek bazı kolay kendin yap ipuçlarımız var.

Çağıl bir iç mekan yaratmak için oldukca fazla süre ve para harcamanıza gerek yok. Aslına bakarsak, birkaç minik değişim tüm farkı yaratabilir.

Bu gıpta ile bakılan temiz ve çağıl görünüme ulaşmak için kullanabileceğiniz oldukca sayıda kolay numara var. İç kapıların değiştirilmesinden süpürgeliklerin yenilenmesine kadar tüm seçenekleri gözden geçiriyoruz ve başlamanıza destek olacak bazı yararlı ipuçları veriyoruz.

Modası geçmiş ışıkları yeni ve şık olanlarla değiştirin

Evinize çağıl bir güncelleme yapmanın en süratli ve en kolay yollarından biri, aydınlatma armatürlerinizi değiştirmektir. Eski demirbaşlar ve armatürler, bilhassa mühim seviyede aşınma ve yoğun kullanım söz mevzusu olduğunda, bir odayı bitkin ve modası geçmiş hissettirebilir.

Talih eseri, alanınızı modernize etmek için eski aydınlatma armatürlerinizi yenileriyle kolayca değiştirebilirsiniz. Siyah ışıklar uygar bir görünüm yaratmak için harikadır, metalik yüzeyler ise bir odaya çekicilik katabilir.

Yeni armatürleri seçerken, odanın büyüklüğünü göz önünde bulundurduğunuzdan güvenli olun. Alan için oldukca büyük yada oldukca minik bir şey istemiyorsunuz. Yeni fikstür orantılı olmalı ve genel tasarıma uygun olmalıdır.

Duvarlarınızı yepyeni bir renge boyayın

Temiz, çağıl görünümlü bir ev yaratmanın ilk adımı, duvarlarınızı taze ve etkisiz bir renge boyamaktır. Bu, odayı yeni benzer biçimde hissettirebilir ve daha ilkin oldukca karanlık olan alanları açabilir.

Bazı insanoğlu oldukca mütevazı görünmüş olduğu için duvarlarını beyaza yada krem ​​rengine boyamaktan çekinirken, bu renkler aslına bakarsak dekorasyon için bir altlık görevi görüyor. Ek olarak, oldukca yönlü oldukları ve birçok zevke hitap ettikleri için, mülkünüzü ondan sonra kiralamayı planlıyorsanız, temiz ve etkisiz duvarlar idealdir.

Her odada ana renk paleti oluşturulduktan sonrasında, kilim, kırlent yada sanat eseri benzer biçimde aksesuarlarla renk patlaması ekleyebilirsiniz.

Duvarlarınızı boyarken doğru boya türünü seçmek de önemlidir. Çağıl bir görünüm için, pürüzsüz ve cilalı bir görünüm oluşturduklarından mat yada saten yüzeyleri tercih edin.

İç kapılarınızın değiştirilmesi

Çağıl bir iç mekan yaratmak söz mevzusu olduğunda akla gelen ilk şey iç kapılar olmasa da, tüm farkı yaratabilirler. İç kapılarınız eski ve modası geçmiş ise, evinizin genel görünümünü etkileyecektir.

İç kapı değişimi ile eskimiş görünen iç kapıları kolayca yeni ve şık olanlarla değiştirebilirsiniz. Netice olarak, eviniz bir tek görsel olarak zenginleşmekle kalmaz, bununla birlikte daha ferah olur.

İç kapıları değiştirirken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan birkaç şey vardır. Ilk olarak kapının tarzını düşünmelisin, geleneksel mi yoksa çağıl bir şey mi istiyorsun? İkinci olarak, malzemeye karar vermelisiniz. Ahşap kapılar zamansızdır ve her evde mükemmel görünürken, iç mekan cam kapılar alanın açılmasına destek olabilir.

Son olarak, mevcut dekorunuza uygun iç kapıları seçmek önemlidir, aksi takdirde yerlerinde görünmeyebilirler!

Süpürgeliklerinizi ve arşitravlarınızı güncelleyin

Gri boyalı duvar ve gri parke zeminli beyaz süpürgelik fotoğrafı

Süpürgeliklerinizi ve çerçevelerinizi değişiklik yapmak, alanlarınızı anında modernize etmenize destek olabilir. Mevcut süpürgelikleriniz eski ve hasarlıysa, evinizin genel görünümünü ciddi şekilde bozacaktır. Bu tarz şeyleri yeni süpürgeliklerle değişiklik yapmak, iç mekanlarınızı güncellemenin süratli ve kolay bir yoludur.

Yuvarlatılmış kenarlara haiz arşitravlar, herhangi bir uygar iç mekana kusursuz bir halde uyum elde eden temiz ve klasik bir görünüm sunar. Zamanı görünümün hayranıysanız, süslü, yontulmuş arşitravları da tercih edebilirsiniz.

Alanı aydınlatmak için bazı bitkiler yada çiçekler ilave edin

Bir odaya nebat yada çiçek eklemek, onu aydınlatmanın ve taze, çağıl bir his yaratmanın mükemmel bir yoludur. Yalnız güzel görünmekle kalmazlar, bununla birlikte havayı temizleme benzer biçimde ek yararları da vardır.

Bitkiler için fazla alanınız yoksa, bunun yerine birazcık sulu meyve eklemeyi deneyin. Bunlar azca bakım gerektirir ve çeşitli ortamlarda gelişebilir. Alternatif olarak, bir vazoya yada sürahiye birkaç çiçek koyup pencere pervazına yada şömine rafına koyabilirsiniz.

Duvarlara bazı sanat eserleri yada fotoğraflar asın

Duvarlarınıza canlı sanat eserleri yada fotoğraflar asarak evinize kişilik ve yoldam katın. İster sergilemek istediğiniz bir aile fotoğrafları koleksiyonunuz olsun, ister hususi bir anlamı olan belirli bir sanat eseriniz olsun, bu kendinizi ifade etmek için mükemmel bir fırsat olabilir!

Odalarınıza duvar kaplamaları ilave edin

İç duvar panelleri eklemek, bir odayı dakikalar içinde dönüştürmenize destek olabilir. Panelli bir duvar oluşturmak düşündüğünüzden daha kolaydır ve kısa sürede yapılabilir.

Bir inşaat planı oluşturmanız, istediğiniz ahşap çıtaları satın almanız, ahşabı kesmeniz ve sabitlemeniz gerekiyor. Evinizdeki kabloları, boruları ve öteki hoş olmayan öğeleri gizlemek için iç duvar panellerini de kullanabilirsiniz.

İster iç kapıları değişiklik yapmak ister duvarlarınızı boyamak isteyin, sizin için DIY çözümlerimiz var. DIY projeniz için gerekseme duyduğunuz ürünleri bulmak için buradan alışveriş yapın yada Bolton, Nelson, Sale yada Oldham’daki mağazalarımızdan birini ziyaret edin.

Bunları da sevebilirsiniz