Evinizi Kışa Iyi mi Hazırlarsınız | George Tepesi | bloga

Ağaçlardaki yapraklar turuncuya dönerek geceler çöktüğünde kışa hazırlanma vakti gelmiş anlamına gelir. Isıtma ve elektrik maliyetleri benzeri görülmemiş bir oranda arttığından, bir çok şahıs için bu kış bir çok kıştan daha pahalı olacak. Bu yüzden, bankayı bozmadan rahat etmenin ergonomik yollarını bulmak birçok insan için bir öncelik olacaktır. George Hill Timber’da bu kış satmaca stresini azaltmak için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz.

temizlik

Kış aylarında her zamankinden daha çok evde olmayı planlıyorsanız, evinizi kapsamlı bir halde temizlemenizde yarar var. Bu bir tek konaklamanızı daha konforlu hale getirmekle kalmaz, bununla birlikte lavabolarınızın altındaki U dirseklerdeki minik sızıntıları onarmak şeklinde yapılması ihtiyaç duyulan minik işleri belirlemenize de destek verir. Bunlar çoğu zaman, gözetimsiz bırakılırsa su ve para israfına niçin olacak, sadece daha büyük bir soruna da niçin olabilecek temizlik malzemelerinin arkasına gizlenebilir.

Radyatörlerin arkasını temizlemek, radyatörlerin daha verimli çalışmasına destek olabilirken, pencereleri temizlemek, evinizde rutubet birikmesini önlemek için havalandırmaların muntazam çalışıp çalışmadığını denetim etmenizi sağlar. Bu bununla birlikte size yeni contalara yada bir hava akımı önleyiciye gerekseme bulunduğunu gösteren hava akımlarını belirleme kabiliyeti de verir.

Kıştan ilkin mülkünüzün kapsamlı bir halde temizlenmesi, birçok yaygın alerjenin ortadan kaldırılmasına ve aksi takdirde ortaya çıkabilecek rutubet sorunlarının önlenmesine destek olacaktır.

Bakım

Bu kış ateş yakmayı planlıyorsanız, bacanızı yakmadan ilkin süpürdüğünüzden ve çalışır durumda, muntazam konumlandırılmış ve çalışır durumda bir karbon monoksit dedektörünüz olduğundan güvenli olun. Bu, güvenlik nedenleriyle önemlidir ve ek olarak ateşinizin daha verimli yanmasına destek olarak daha iyi ısı ve sessizlik sağlar.

“Kış öncesi” derinlemesine temizliğiniz esnasında minik bakım sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz ve bu, aşağıdakiler şeklinde lüzumlu herhangi bir Kendin Yap işlemi yapmak için mükemmel bir fırsattır: Pencereleri ve kapıları tekrardan mühürleyinÇatlakları doldurun ve boyayın ve borularda sızıntı yada hasar olmadığından güvenli olun.

Dıştan

Kışlık ev hazırlığınızın mühim bir parçası, mülkünüzün dışını toplamaktır. Karanlık bir akşama düşerseniz kendinize zarar vermek istemediğiniz için yolların ve otomobil yollarının dağınık olmadığından güvenli olun. Mülkünüzün oluklarını paklayın ve tahliye borularınızı bahçe hortumuyla özgür akış açısından kontrol edin. Hepsini değiştir kırık yada kırılgan bileşenler Kendi başınıza temizleyemeyeceğiniz bir tıkanıklık fark ederseniz, mülkünüze kazara zarar vermediğinizden güvenli olmak için bir uzman çağırmak zekice olacaktır.

Şiddetli yağmur yada kar esnasında açık alanınızın serbestçe akmasını sağlamak için oluklarınızda balçık ve yaprak şeklinde kalıntılardan arınmış olduğundan güvenli olun. Ahşap bir çitiniz, barakanız yada kapınız var ise, bunu onarım etmek için iyi bir süre. koruyucu boya fena havalarda tutmak için. Kulübenizin çatı malzemesini deneyin ve gerekirse değiştirin. keçeyi değiştir burada gizlenen alet ve ekipmanların önlenebilir su girişinden zarar görmemesini sağlamak.

Kışın kullanmadığınız dış mekan musluklarınız var ise, su kaynağını kapatın. Armatürlerinizi kışın kullanıyorsanız, donma ve sonrasında oluşabilecek hasarlardan korumak için iyi bir halde yalıtarak hazırlayın.

Bu kış buz yada karla karşı karşıya gelme olasılığınız var ise, en yakın kum kabının nerede bulunduğunu bilmek kötü bir düşünce değil. İhtiyacınız olan her yerde tuza kolay erişim için uygun bir kürek bulundurun yada yolunızdaki karı temizlemek için kullanın. Güvenlik sebebiyle, kürek yada öteki aletleri evinizin haricinde görünür bir yerde bırakmayın, bundan dolayı hırsızlar bu tarz şeyleri kullanarak içeri girmek için bir pencereyi kırabilir.

aydınlatma

Hem içeride hem de dışarıda tüm ışıklarınızın çalışıp çalışmadığını deneyin. Evden çıkma yada hava karardıktan sonrasında eve gelme olasılığınız var ise, çalışmanız gerekir. dış mekan ışıkları bir nimet olacak. Bu, yalnızca otomobilden kapıya güvenli bir halde gitmenize ve geri dönmenize destek olmakla kalmaz, bununla birlikte güvenlik nedenleriyle de destek verir. Hem enerji tasarruflu hem de kurulumu kolay, harekete duyarlı bir ışık takmayı düşünebilirsiniz.

İç mekanlarda ampulleri değiştirmeniz gerekiyorsa, artan elektrik faturalarından tutum etmenize destek olacak, enerji açısından verimli olanları arayın.

Son olarak, elektrik kesintisi durumunda ışığınız olması için kolayca erişilebilen bir yerde el feneri ve pil yada mum bulundurduğunuzdan güvenli olun.

Bunları da sevebilirsiniz