Evde kullanım için doğru matkabı seçmeye yönelik kapsamlı bir rehber


Matkap, endüstriyel kullanımın yanı sıra ev kullanımı için de lüzumlu olan araçlardan biridir. Bu vasıta bir tek profesyoneller için değildir ve yeni başlayanlar, uygun bir tatbikatla çeşitli görevleri kolayca halledebilir. Ev tipi sondaj makinesi alırken aşağıda değineceğimiz çeşitli noktalara dikkat etmelisiniz.

Ana Sayfa Matkap Satın Alma Rehberi

Herhangi bir vasıta satın almadan ilkin proje ve uygulama türünü göz önünde bulundurmalı ve birkaç mühim suali yanıtlamalısınız:

  • Matkabı hangi yüzeylerde kullanacaksınız?
  • Bir ev matkabı hangi özelliklere haiz olmalıdır?
  • Matkabın güç deposu nerede? elektrigin var mi
  • Matkabı ne kadar ve ne kadar süreyle kullanmalıyım?

Bu soruları cevapladıktan ve lüzumlu özellikleri belirledikten sonrasında size en uygun ev matkabı modelini seçebilirsiniz.

matkap ucu satın al

Ev kazma özellikleri

Doğru ev tipi matkabı satın almak için, ihtiyacınız olan şeyleri tam olarak karşılayabilmesi için özelliklerine dikkat etmelisiniz. Bir ev matkabı seçerken dikkate alınması ihtiyaç duyulan ilk şey, tipidir. Matkap türleri içinde direkli matkaplar, darbeli matkaplar, beton mikserleri, numune alma matkapları vb. sayılabilir sadece ev kullanımı için en uygun tip kolay matkaptır. Aşağıda ev antrenmanlarının en mühim özelliklerini inceleyeceğiz.

Elektrikli yada şarjlı matkap?

Bir ev matkabı alırken göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan en mühim özellikler güç, matkabın türü, boyutları ve ağırlığıdır. Kazı türünün seçimi, ihtiyacın türüne bağlı olmalıdır; Elektrikli matkap devasa yükseklikte güce haizdir, sadece onu kullanmak için bir güç kaynağına erişiminizin olması gerekir. Bir güç kaynağına erişiminizin olmadığı yada emek harcama alanınızın sınırı olan olduğu yerlerde bir matkap kullanıyorsanız, şarjlı bir matkap en iyisidir. 12 ila 18 volt içinde bir voltaja haiz matkaplar çoğunlukla ev kullanımı için kullanılır. Yüksek voltajlı matkaplar, ağır ve endüstriyel işlerde kullanılır, sadece daha yüksek efor, ne olursa olsun daha büyük ve daha ağır bir matkap anlamına gelmez.

Şarjlı matkabın zayıf yönlerinden biri de şarj edilmesi gerektiği için uzun soluklu kullanıma uygun olmaması; Bundan dolayı yanınızda daima yedek pil bulundurmalısınız. Matkap aküsünün kapasitesi amper saat cinsindendir ve üstünde listelenmiştir. Şarj edilebilir matkap pili, nikel-kadmiyum (NiCd) yada lityum-iyondur (Li-ion). Lityum-iyon piller çoğu zaman aynı kapasitedeki nikel-kadmiyum pillerden daha hafifçe ve daha küçüktür ve depolama ve kullanım türüne bağlı olarak aylarca şarj tutabilir.

ev egzersizleri

Üç çukurlu sistemi yazın

Üç sistem, matkabın en mühim parçalarıdır ve matkap ucunu tutmaktan mesuldür. Doğru ev egzersizlerini seçerken, üç tür sisteme dikkat etmelisiniz. Bu parça vidalı ve işlenmiş olmak suretiyle iki tipte mevcuttur. Üçlü anahtar sistemlerinin adından da anlaşılacağı şeklinde, deliği açıp kapamak için anahtar kullanılması gerekir.Bu tür üçlü sistemler daha fazlaca eski matkaplarda kullanılırken, günümüzde matkaplarda üç otomatik sistem kullanılmaktadır.

Kullanım kolaylığına ek olarak, üç otomatik sistemin üç vidalı tip sisteme bakılırsa başka avantajları da vardır. Üç anahtarsız sistemde anahtarın kaybolma yada sık kullanımdan dolayı dişinin aşınma olasılığı bulunmakta olup, üç otomatik sistemde bu problemler giderilmiştir. Birçok uzman, üç otomatik sistemi daha doğru ve daha azca ıslak buluyor.

Matkabın dönüş yönünü değiştirin

Matkabın bir öteki mühim özelliği de sağ/sol anahtarı ile meydana getirilen matkabın yön değiştirmesidir. Bu özellik, matkap deliğe saplandığında kullanılır; Bu sayede sol yuvarlak anahtar ile matkap yerinden çıkarılabilir. Uygun tornavida serisinin yanında matkabın dönüş yönünün değiştirilmesi, kullanıcının matkabı tornavida olarak kullanmasına olanak tanır.

Matkabın hızını değiştirin

Tek süratli bir matkap ev ve kolay kullanım için daha uygundur, sadece daha ustalaşmış kullanım için motorun hızını değişiklik yapma özelliğine haiz bir matkap almalısınız. Bu özellik yardımıyla, minik delikleri süratli bir halde oluşturmak için daha yüksek hızlar kullanılabilir ve daha büyük delikler oluşturmak için daha düşük hızlar kullanılabilir. Öteki bir deyişle, matkabın hızını değişiklik yapmak, kullanıcının yüzey tipine ve yüzey malzemesine bakılırsa delme için uygun hızı seçmesini sağlar.

En iyi ev egzersizi

ev egzersizleri

Bahsedilmiş olduğu şeklinde, doğru genel amaçlı ev matkabını seçmek büyük seviyede ihtiyaçlarınıza ve uygulamalarınıza bağlıdır. Matkap seçiminde hız, doğruluk, tip ve kullanım süresi şeklinde faktörler oldukça etkilidir. Birçok insan için minimum özelliklere haiz en kolay egzersiz yeterlidir, sadece ustalaşmış kullanım için bir egzersiz seçmek istiyorsanız daha gelişmiş türleri kullanmalısınız.

Bahsedilen tüm özelliklere ek olarak gadget’ınızın markasına da dikkat etmeli ve dünyanın en iyi ve en güvenilir markalarından satın almalısınız. Sazukar Sanat Sanat Novin, müşterilerine eksiksiz informasyon vererek bilgili bir seçim elde eden alet, demirbaş ve makine satışı alanında alan kişi odaklı çevrimiçi mağazalardan biridir. Sazokar online mağazasında çeşitli markalara ilişik her türlü alet mevcut olup, ihtiyacınız olan alet, teçhizat ve makineleri eksiksiz informasyon, teknik özellikler ve satış uzmanlarının uzman tavsiyelerine bakılırsa kolayca satın alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Egzersizleri seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Tork, hız, delme darbe yoğunluğu, kol tasarımı, titreşim sönümleyici ve debriyaj, üç sistem ve delme derinliği göstergesi

En iyi matkap markaları nedir?

Bosch, Dewalt, Shepekh, Ronix, Makita ve ötekiler en iyi matkap markalarından bazılarıdır.Source bağlantı