Evde Bakım: Bu Kış Ne Yapmalısınız? | bloga

Evde Bakım: Bu Kış Ne Yapmalısınız?

Kış ayları yaklaşırken, evinizin senelik bakımını yapmanın tam zamanı. Daha soğuk ve yağışlı kış aylarına hazırlanmak için evinizi incelemeniz, onarmanız ve gelecek hava koşullarına hazırlamanız gerekir. İşte kış yapılacaklar listemiz;

  1. Aşınmış fitilleri deneyin ve değiştirin Kapı ve pencerelerin sızdırmazlığı, evinize giren soğuk hava miktarını azaltmada mühim bir rol oynar. Çatlak yada aşınmış sıyırma olup olmadığını deneyin ve yeni, daha verimli sıyırma ile değiştirin. Kalafat aşınmış ve pürüzlü görünüyorsa, çıkarın ve neme dayanıklı etkili bir ürünle tekrardan kapatın.. Bu, soğuk havayı dışarıda ve sıcak havayı içeride meblağ!
  2. Böceklerin ve soğuk havanın evinize girmesine müsaade eden boşlukları kapatın Evinizin dışına yakından bakın ve bulduğunuz boşlukları kapatın. Evinizin temeline yakın yada pencerelerin etrafındaki minik boşlukları kapatmak için kalafat kullanın. Ağır hizmet tipi bir ekran yada donanım bezi, dış havalandırma deliklerini kapatmak için iyi çalışır, havanın kaçmasına izin verir, sadece önler Canlıların ve böceklerin evinizde ısı aramasını önleyin.
  3. Dış duvarları inceleyin eğer var ise dış cephe boyalı dış cephe boyalı, boya yüzeyinde çatlak yada kabarcık olup olmadığını deneyin. Bu, yeni bir kat boyaya gerekseme duyulduğunun bir işaretidir. Denetim edilmezse, bu başarısız boya evinizi korumaz ve sizi gelecekte oldukca daha maliyetli onarımlara açık bırakır.
  4. Bacanı temizle İçeride kreozot oluşturun baca evde yangına niçin olabilir, bu yüzden şömineyi yakma baca artıklardan, kapana kısılmış hayvanlardan ve kreozot birikintilerinden temizlenene kadar. Bunu yılda bir kez ustalaşmış bir baca temizleyicisinin yapması iyi olur ve güz muhteşem bir zamandır. Gelecekte bacanıza hayvan yuvaları yada barınakların yapılmasını önlemek için bir baca kapağı takmak da isteyebilirsiniz.
  5. Yağmur oluklarını paklayın ve onarın bu işi kendin yapabilirsinyada bunu sizin için yapması için birini işe alın, sadece bu her sonbaharda tamamlanması ihtiyaç duyulan mühim bir görevdir. Olukları tercihen bahçenizdeki tüm ağaçlar yapraklarını döktükten sonrasında temizlemelisiniz.
  6. çatıyı inceleyin; Bu merdiveni tırmanırken, çatınızı incelemek için vakit ayırın. Çatlak yada kırık kiremitleri, bacadaki çatlakları yada harçla ilgili sorunları arayın. Havalandırma boruları ve bacaların etrafındaki hasarlı zonalar ve aşınmış contalar şeklinde sorunları erken fark ederseniz düzeltmek oldukca daha kolaydır.
  7. Güverteyi paklayın, lekeleyin ve/yada kapatın Güz, terasla ilgilenmek için muhteşem bir zamandır. En azından iyi bir temizlik önerilir. Lekenizin ve kapatıcınızın dayanıklılığını deneyin, peşinden gerekirse verandanızı sabitleyin yada tekrardan kapatın.
  8. Garaj yolunuzu çatlaklar için deneyin Herhangi bir çatlak bulursanız, bu tarz şeyleri paklayın ve herhangi bir hasarı otomobil yolu macunuyla onarın. Hemen sonra piyasada satılan bir sızdırmazlık maddesi tabakası uygulayın.


19 Kasım 2015


Bunları da sevebilirsiniz

Evde Bakım: Bu Kış Ne Yapmalısınız? | bloga” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Zemin Kaplama - Zemin Kaplama

Yorumlar kapatıldı.