Evde ahşap çiçek standı yapmayı öğretmek + video


Evlerin sınırlı alanı ve apartman dairelerinde büyük ölçüde artan yaşam standardı nedeniyle, birçok ailenin çiçek ve bitki tutmak için fazla açık alanı yok; Bu nedenle birçok kişi apartman dairelerinde çiçek bulundurmaya başvurmuştur. Çiçek ve iç mekan bitkileri yetiştirmekle ilgilenenlerin bitkilerine en iyi şekilde bakabilmeleri için birçok cihaz ve araç bulunmaktadır. Evinize çok güzel bir etki veren bu tür cihazlardan biri de çiçekliktir. Vazo standı, ahşap, metal, plastik veya cam dahil olmak üzere farklı tür ve malzemelerde mevcuttur. Bu modeller arasında ahşap şövaleler, güzel ve doğal görünümleri nedeniyle pek çok hayran kazandı. Düşük maliyetle ahşap vazo standı yapmakla ilgileniyorsanız, bu makalenin sonuna kadar bizimle kalmanızı öneririz.


Ahşap vazo tutacağı yapmak için gerekli malzemeler

Bu ahşap vazo sehpasını yapmak için her türlü aleti kullanabilirsiniz. Örneğin tahta blokları kesmek için dekupaj testeresi veya İran testeresi gibi bir alete sahip olmak gerekli değildir; Ancak profesyonel araçların kullanılması, işinizin doğruluğunu ve hızını büyük ölçüde artırır. Bu eğitimde aşağıdaki materyalleri ve araçları kullanıyoruz:

Ahşap vazo tutacağı yapmak için gerekli malzemeler
 • Ahşap çubuk
 • Ahşap tahta (burada ladin ağacı kullanılmıştır)
 • Tahta pim
 • istenilen renk
 • güçlü yapıştırıcı
 • Gaz sondajı
 • zımpara kağıdı
 • gonya bileşimi
 • bağlama
 • İran testeresi
 • matkaplar
 • Hızlı testere
 • Denizci
 • renk

Bir çiçek standı için doğru boyut nedir?

Ahşap vazo standı çalışması

Öncelikle saksı ölçünüzü almanız gerekiyor ki ona göre sehpa yapabilirsiniz. Bu dersimizde saksı yüksekliği 26 cm olup sehpa yüksekliği aynıdır. Ayrıca sehpanın ayakları tencerenin yarısını kaplamaktadır. Ayrıca saksı konumunun zemin seviyesinden yüksekliği de kuralın yarısı olacaktır. Saksıyı standın üzerine yerleştirmek için yeterli alan sağlamak üzere, saksının yerindeki ahşabın uzunluğu saksının genişliğinden biraz daha uzun olmalıdır.

Ahşaptan çiçek standı nasıl yapılır?

Bu vazo tutucuyu yapmak çok karmaşık değil ve doğru aletlere ve teknik beceriye sahipseniz, bunu hemen yapabilirsiniz.

Başlamak için, tencerenin çapına göre iki parça tahta kesin. Bu iki parça fonksiyonel bir bağlantı şeklinde standın ortasına yerleştirilmiştir. Bu parçalardan birini tezgahınıza yerleştirin. Önce ahşabın ortasını kompozit bir torba ile işaretleyin ve yerini bir kurşun kalemle işaretleyin; Çünkü bu tahta parçasının ortasına ahşabın genişliğinde bir delik açmalısınız.

Ahşap vazo standı çalışması

Bir sonraki adımda, bir dekupaj testeresi kullanarak iki tahta parçası arasındaki boşluğu kesmeniz gerekiyor. Elbette bunu diğer testere türleri ile de yapabilirsiniz. Bu boşluk aslında iki tahta parçasının birbirine bağlandığı yerdir; Bu nedenle, mükemmel bir bağlantı elde etmek için ahşapta oluşturulan boşluğun diğer ahşap parçasıyla birebir aynı boyutlarda olması çok önemlidir. Orta deliği tam olarak ölçüp keserseniz, iki parçayı birleştirmek için yapıştırıcı kullanmanıza gerek olmadığını unutmayın. Oluşturulan delik ahşabın genişliğinin yarısını kaplamalıdır.

Ahşap vazo standı çalışması

Masa ayaklarının yüksekliği vazonun yarısını kaplayacak kadar olmalıdır. Bu eğitim için (çift) ahşap çubuklar kullanıyoruz; Ancak farklı yükseklik ve boyutlarda tahtalar da kullanabilirsiniz. Tahta çubukları eşit şekilde kesmek için İran testeresi kullanmak en iyisidir. Çubukları kestikten sonra, kenarları tamamen pürüzsüz ve düz olana kadar zımparalayın. Standın zeminde hareket etmemesi için çubuğun yere konulan kısmı tamamen düz olmalıdır.

Ayrıca bakınız: Farsça bira çeşitleri ve adlarının nedeni

Bu noktada sehpanın ortasına çapraz olarak yerleştirilmiş iki adet tahta parçasını tezgahın üzerine yerleştirin ve iki kenarını gösterildiği gibi kavisli bir şekle sahip olacak ve sehpanın ayaklarına kolayca takılabilecek şekilde gazlı matkapla ayırın. durmak.

Ahşap vazo standı çalışması

Bir sonraki adımda, ahşap dübellerin delineceği yer, çubuklar ve ahşap parçalar üzerinde işaretlenmelidir. Parçaların birleştiği yerde iki delik açmanız gerekiyor.

Ahşap vazo standı çalışması

Deliklerin şeklini bir kağıda çizip şablon olarak kullanmak en iyisidir. Delikleri bulduktan sonra, parçalar üzerinde bir gazlı matkapla oluşturun.

Ahşap vazo standı çalışması

Çubukları tahta parçalarına bağlamak için çift bağlantı kullanıyoruz. Çift bağlantı, montajın gücünü büyük ölçüde artırır. Bunun için önce ahşap çubuklarda oluşturulan iki deliğin içine ahşap tutkalı sürülür ve ardından bu deliklere çiviler geçirilerek tutkalın tamamen kuruması beklenir. Ardından, standın dört tabanını ve orta kısmını bu pimlerle bağlamanız gerekir.

Ahşap vazo standı çalışması

Parçalar birbirine tam olarak bağlandıktan sonra sehpayı yere koyun ve sallanmadığından emin olun. Sehpanın bir ayağı diğerlerinden biraz daha yüksekse, diğer ayaklarla aynı hizaya getirmek için biraz zımparalayabilirsiniz.

Ahşap vazo standı çalışması

Son adımda, montajın güzelliğini ve dayanıklılığını artırmak için tüm gözenekleri kapatmak ve boyama işlemini kolaylaştırmak için üzerine bir kat sızdırmazlık maddesi uygulayın. Mastik kuruduktan sonra, renk örneğini boyamak için en sevdiğiniz rengi kullanabilirsiniz.

Ahşap vazo standı çalışması

Sıkça Sorulan Sorular

Çiçekçilik çeşitleri nelerdir?

Çiçeklik ahşap, metal, çok katlı, merdiven, duvar, yapboz gibi farklı çeşitleri mevcuttur.

Bir çiçek standının kullanımı nedir?

Stand kullanmak vazoyu daha görünür kılar ve ortamın daha güzel olmasını sağlar. Ayrıca, özellikle çok katlı tip rafı kullanarak, sınırlı bir alana daha fazla saksı koyabiliriz.

Yapışkan kağıtSource link