Ev bakımı: Bu yaz ne yapmalıyım? | bloga

Ev bakımı: Bu yaz ne yapmalıyım?

Yaz, sıcak havadan yararlanmak ve evinizi forma sokmanın yanı sıra yaza hususi çeşitli bakım görevlerinin üstesinden gelmek için mükemmel bir zamandır. Peki yazları evinizde nelere dikkat edilmeli?

  • Küf ve Küf: Yazın sıcağı ve nemi, evinizin haricinde küf ve küf oluşmasına niçin olabilir. Çıkarmak için seyreltilmiş bir çamaşır suyu çözeltisiyle fırçalayın. Gelecekte küf oluşumunu önlemek için ilkin bitkileri ve çalıları koruduğunuzdan ve onları evden uzaklaştırdığınızdan güvenilir olun.

  • Garaj yolunuzdaki çatlakları ve delikleri onarın: Garaj yolunuz yaşını gösteriyorsa, basınçlı yıkayarak ve arkasından beton onarım kalafatı yada asfalt çatlak kapatıcı ile çatlakları onararak ona yeni bir yaşam verin.

  • Aşırı büyümüş ağaçları yada çalıları budayın: İlkbaharda evinizin üstünde yada yakınında büyüyen bitkiler, böceklerin yada nemin mülkünüze girmesine izin vererek rutubet problemlerine niçin olabilir, bundan dolayı aşırı büyümüş dalları budadığınızdan güvenilir olun.

  • Pencerelerinize ve kapılarınıza yeni bir kat boya verin: Yaz, dış cephe ahşap işçiliğinizi tekrardan boyamak için ideal bir zamandır bu sebeple sıcak ve kuru hava, boyanın ahşapla daha iyi yapışmasını sağlayarak daha dayanıklı bir yüzey sağlar. Çıkan boyayı/verniği kazıyın ve yüzeyi düzleştirmek için çevredeki alanı zımparalayın. Çatlakları doldurun ve tozu yada kiri temizlemek için yüzeyi silin. Parlak yada vinil saten ile bitirmeden ilkin bir astar uygulayın.

  • Bacalarınızı ve kiremitlerinizi deneyin: Hasar olmadığından güvenilir olmak için bacaların ve havalandırmaların etrafındaki çevreyi deneyin ve çatıda kırık yada hasarlı kiremit olup olmadığını deneyin. Bu tarz şeyleri şimdi düzelterek, mülk içindeki iç sorunları önleyebilir, onu önünüzdeki daha soğuk aylara hazırlayabilir ve rutubet sorunlarını önleyebilirsiniz.

  • Bacanızı temizlettirin: Katı yakıtlı bir şömineniz var ise, bacanızı yılda minimum bir kez, daha soğuk aylarda günlük olarak kullanılıyorsa iki kez temizlemeniz önerilir.

  • Dış duvarlarınızı ve pencerelerinizi paklayın: Duvarları ve pencereleri temizlemeye yukarıdan başlayın. Küfü çıkarmak ve alçınızın yaz için taze görünmesini sağlamak için mantar ilacı deterjanlı basınçlı yıkayıcı kullanın.

  • Dış ahşabınızı iyileştirin: Dış kısımdaki ahşap, devamlı olarak elementlere maruz kaldığında zaman içinde solar ve rengi değişmiş olur; Temizleyerek, zımparalayarak ve tekrardan boyayarak ona yeni bir yaşam verin.


29 Mayıs 2015


Bunları da sevebilirsiniz