Epoksi su geçirmez mi? – Su geçirmez epoksi rehberiniz


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Epoksi reçinenin dolgu maddesi olması, yapışkan özelliği olması, sızdırmazlık sağlaması ve ek olarak su itici özelliği olması benzer biçimde birçok faydalı özelliği vardır. İnşaat kadar birçok endüstride tamir ve bakım için olmasıyla birlikte ev kullanması için de kullanılmasına şaşmamalı.

Epoksi Reçine Zamanı

epoksi reçine 1930’lara kadar uzanan onlarca senedir kullanılmaktadır. Bir termoset epoksi polimeri, onu yumuşak bir maddeden oldukca daha katı bir şeye dönüştüren bir sertleştirici ile karıştırılarak yapılır. Bu yeni sertleştirilmiş araç-gereç, günümüzde hala birçok endüstride kullanılan su itici özelliklerinden ötürü oldukca kıymetli hale gelir.

Epoksi reçine ne kadar su geçirmezdir?

Değişik amaçlar için birçok değişik epoksi türü kullanılabilir. Epoksiyi ne için kullanacağınızı düşünürken, dikkate katılması ihtiyaç duyulan birtakım faktörler vardır.

  • Ana odak noktanız su yalıtımı ise, folyonun kalınlığı kafi olmalıdır.
  • Kemikleşme süresi de önemlidir. Dalış hizmetleri için genel tedavi süresi 75 Fahrenheit derecede 7 gündür. Daldırma emek vermesi için, alt katman çatlarsa epoksi çatlayabileceğinden, kürlenme süresinin bu süreyi aşmamasına itina gösterilmelidir.
  • Ötekilerden daha elastik olan epoksiler vardır, sadece her birinin sınırlamaları vardır.
  • Epoksi neredeyse daima pak, kuru yüzeylere uygulanmalıdır.

epoksi su geçirmez mi

Epoksi reçinenin avantajları

Epoksi reçine iyi su itici özelliklere haiz olması durumunda, dış duvar su yalıtımı için kullanılması öneri edilmez. Epoksi reçine, takviye özellikleri, yapışma özellikleri, su direnci ve yüzeylerde hava geçirmez bir sızdırmazlık sağlayarak sızıntı olasılığını azaltan pek oldukca faydalı özelliğe haiz, müsait fiyatlı bir korozyon önleyici malzemedir.

ebook epoksi reçine

Havuzunuzu epoksi reçine ile su geçirmez hale getirme

Epoksi boya, yüzme havuzları için ülkü bir boyadır sadece havuz yüzeyi iyi hazırlanmaz ya da boya muntazam uygulanmaz ise olması gerektiği kadar etken olmaz.

su geçirmez reçine

Epoksi reçine uygulaması

Epoksi boya havuz yüzeyinde suya ve kimyasallara dayanıklı sağlam bir katman oluşturur. Muntazam hazırlanmış yüzeylere uygulandığında 10 yıla kadar dayanabilecek kadar etkilidir. Epoksi boyanın havuzun altına ve kenarlarına iyi yapışmasını sağlamak için evvela havuzun iyice temizlenmesini sağlamalısınız. Yüksek basınçlı bir jet, yüzeydeki kumu, minik taşları ve kiri temizler.

Epoksi boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak için yüzeyin zımparalanması (eski epoksi boya ya da boyasız fiberglas olsa bile) gereklidir. Bir trisodyum fosfat solüsyonu ek olarak inatçı kirlerin yüzeyden çıkarılmasına destek olacaktır. Boya uygulamadan ilkin havuzun tamamen kuru olduğu için güvenli olun.

solma

Havuzunuzun parlak mavi tonunun solduğunu ayrım ettiniz mi? Bunun sebebi güneş ve havuz kimyasallarıdır. Asitle yıkama, havuzunuzun donuk ve donuk görünmesine niçin olabilecek köpüklü kalıntıları gidererek havuzunuzun renk canlılığını iyileştirmenin mükemmel bir yoludur.

Tebeşirlerden bahsetmişken

Sonucunda, havuzlardaki boya azar azar ve minik parçalar halinde menfaat ve bu da havuz suyunun birazcık bulanık görünmesine niçin olabilir. Buna tebeşirlenme denir şundan dolayı gevşeyen parçacıklar suda yüzer ve yüzücülerin derisine düşer. Suyun alkalinitesini denetim ederek ve 150-200 ppm aralığında olduğu için güvenli olarak tebeşir oluşumunu önleyebilirsiniz. Tebeşirlenme dönemini yavaşlatmak için lityum ya da diklor benzer biçimde daha hafifçe bir havuz şoku da kullanabilirsiniz.

Eksfoliasyon cazibeli değil

Aşağıdakiler benzer biçimde dikkate katılması ihtiyaç duyulan birçok unsur olduğu için, bir havuzu boyamak birazcık zor olabilir: oldukca sıcak. Fakat endişelenme! Bir balonun oluştuğunu görürseniz, baştan baştan boyamak yerine bir tek üzerini boyamanız icap eder.

sıkça Sorulan Sorular

Duş zemininde epoksi kullanabilir misiniz?

Ne olursa olsun! Epoksi, küvetinizi ya da duşunuzu doldurmak ve oldukca görünmeyebilecek minik açıklıklardan suyun girmesini önlemek için kullanışlıdır.

Epoksi reçine dış mekan kullanması için müsait mudur?

Evet, sadece yalnızca UV ışınlarına dayanıklıysa ve su özelliklerinde kullanılabiliyorsa ve masa başlangıcında. Sadece epoksi zararı olan UV ışınlarına maruz kaldığında zaman içinde sararabilir.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz