Epoksi ahşap lamba – adım adım talimatlar


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Bu blog gönderisinde epoksi ahşap lambalar ile alakalı hususi bir öğrenim alın. Bu benzeri olmayan parçaları reçine ve ahşapla iyi mi yapacağınızı ve bunun için hangi malzemelerin en müsait bulunduğunu adım adım göstereceğim. İçeriden mühim bilgiler alacaksınız ve bu soylu sanat eserlerinin başarı göstermiş olması için nelere dikkat etmeniz icap ettiğini size anlatacağım.

Epoksi reçineden ahşap lambalar yapma fikri iyi mi ortaya çıktı?

Çocukluğumdan beri adam kardeşim ve ben el sanatları yaratmayı hayal ettik. Değişik mamüller oluşturmaya çalıştık: ahşap çarktan avizeler, ahşap kulplar, resimler vb. Epoksi ahşap lambalar yapma fikri Pinterest’ten geldi. İlk denemelerimiz tatminkar olmadı fakat durmadık. Bir müddet sonra tarzımızı bulduk fakat hala gelişiyoruz. İş kurma temalı bir konferansa katıldıktan sonrasında tahta oyuncaklar icra eden genç bir insanla tanıştım. Bana Etsy isminde internet sayfasını gösterdi. Bütün bu koşullar, bu yönde ilerlemem ve hayalimi gerçekleştirmem için bana esin verdi.

epoksi lamba

Epoksi reçineden ahşap lamba yapmak için malzemeler

 • odun (meşe, kökler)
 • Müsait epoksi reçine
 • RGB led fer
 • RGB ışığı için modül
 • Ahşap için vernik
 • pleksiglas
 • sıcakta eriyen yapıştırıcı
 • zımpara kağıdı
 • parlatma macunu
 • ahşap için balmumu
 • Kablo
 • silikon yapıştırıcı
 • Daha kuvvetli

Müsait epoksi reçine epoksi reçineli ahşap lambalar için

İNANILMAZ ÇÖZÜMLER Dökülebilir plastik şeffaf döküm reçinesi
 • Hacimce 2 : 1 karışım payı (ağırlıkça 100A ila 44B)
 • Tatbik başına 2 inç’e kadar kalınca döküm, düşük viskozite ve uzun kap ömrü
 • Pigmentler ve boyalarla ahenkli süper net sonuçlar

Amazon’da görüntüle

TAŞ KAPLAMA TEZGAHI Super Cast
 • Dökme başına 3/4 inçten fazla dökmek için tasarlanmıştır
 • Pigmentler ve boyalarla ahenkli süper net sonuçlar
 • Epoksi masalar ve derin reçine kalıpları için ülkü

Amazon’da görüntüle

Lambalar epoksi reçine

Epoksi reçine ahşap lamba için adım adım talimatlar

Hazırlık

 • Bizim işimiz işyerinde başlamaz. Ondan ilkin ne olduğuna bakalım. Ormana yahut eski meşe kütüklerini toplayabileceğiniz başka bir yere gitmeniz gerekiyor. Bu olası değilse, mağazadan odun satın alabilir yahut çevrimiçi sipariş verebilirsiniz. Çürümemiş yahut yok edilmemiş kaliteli kütükler seçin.
 • Bir sonraki adım, onları iş yerinize götürmek ve lambanız için ihtiyacınız olan parçalara ayırmaktır. Açıları kesmek ve şekillendirmek için şerit testere kullanıyoruz. Bununla işiniz bittiğinde, bütün odunlarınızı bir müddet kuruyabilecekleri bir yere koyun.

ahşap lamba

Ahşabın hazırlanması birkaç aşamadan doğar

 1. Kaba temizlik: Ahşaptan balçık ve ağaç kabuğunu çıkarmak için bu muamele için bir bıçak yahut metal fırça kullanın. Bunu dışarıda yapsan iyi olur veya bu şekilde kirli işler için müsait bir yer bul.
 2. Kapsamlı temizlik: Bu adım, tam olarak kaba temizlikten sonrasında gelir. Tahtayı tamamen temizlemek için ufak balçık ve toz parçalarını üflemek için bir Airstream kompresör kullanın.
 3. Boya işi: Hazırlığın son aşamasında ahşap kısımları vernikle kapatıp 24 saat kurumaya bırakmanız gerekiyor.

Epoksi reçine lambası

Lamba iş parçasının hazırlanması

Ahşabımız kururken birazcık pleksiglas alın ve parçalara ayırın. Parçaların boyutu, yapmak arzu ettiğiniz lambanın boyutuna bağlıdır.

İpucu: Lambanın boyutunu sizin yahut bir başkasının yerleştirmek istediği odaya nazaran seçin. Oda büyükse, odayı aydınlatması ve hususi bir atmosfer yaratması için müsait bir lamba oluşturmaya çalışın.

Ondan sonra pak ve boyalı tahta parçalarını alıp pleksiglas tabana sıcakta eriyen yapıştırıcı ile yapıştırıyorsunuz. Sonucunda, pleksiglas iş parçasının duvarları, ahşap tabanlı boş bir kutu elde edecek halde birbirine yapıştırılmalıdır.

ebook epoksi reçine

Epoksi reçinenin dökülmesi

 • Bu noktada bilhassa epoksi reçine ile çalışacağız. Burada, esasen mükemmelliği kontrol edilmiş Ukrayna yapımı epoksi reçine kullanıyoruz. Ilkin reçineyi ve sertleştiriciyi ayrı ayrı tartın – nispet 100’e 27’dir.
 • Epoksi reçineyi ve sertleştiriciyi bir kaba koyun ve her şeyi 15-20 dakika karıştırın. Karışımı temizlemek için, bütün tozu emen bir filtreden geçirin ve sonlanmış iş parçasına dökün.

Ahşap reçine lambası

 • Bundan sonrasında, kabarcıkları gidermek için iş parçasını epoksi reçine karışımıyla beraber gaz gidericiye yerleştirin (20-24 santigrat aşama oda sıcaklığında ortalama bir saat). Bir saatlik gaz yok etme işleminden sonrasında, ürünü 18-24 santigrat aşama oda sıcaklığında iki ila üç gün katılaşmaya bırakın.

reçine ahşap lamba

iş parçasının tamamlanması

 • Sonucunda epoksi reçineli ahşap lambanızı tamamlamak üzeresiniz. İki ila üç gün kuruduktan sonrasında pleksiglası katı iş parçasından çıkarın. Artık lambanız var fakat hemen hemen tamamlanmadı.
 • Sonrasında birazcık odun alın ve altını kararlı. Zemine lamba boyutunda bir LED fer yerleştirin. Bunu yapmak için, ahşap zeminde ufak bir girinti kesmek için bir el değirmeni kullanın. Bu içbükeylik LED fer içindir. LED ışığınızı alın ve yere yapıştırın.

reçine lamba tabanı

 • Ek olarak, bu ahşap tabanda bir tel için delikler ve LED fer için lehimlenmiş bir tel açın. Artık lambanızda fer var. LED ışıklarımı yöresel bir mağazadan 100-240V voltajla satın alıyorum.Bir RGB LED ışığı, bluetooth üstünden bir cep telefonu programlayıcısı ile denetim edilebilir.
 • Bir sonraki adım, epoksi iş parçasının altını yapıştırmaktır. Bunun için silikon yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Bununla işiniz bittiğinde, lambayı bigün kurumaya bırakmayı ihmal etmeyin.
 • Kuruduktan sonrasında, lambanın yüzeyinin pürüzlü ve pürüzlü bulunduğunu görmüş olacaksınız. Bunu yapmak için, lambanın bütün kenarlarını zımpara kağıdı ve öğütücü ile zımparalayın. Sabırlı olmanız ve 60 kumla başlamanız ve ortalama 5 ila 10 dakika zımparalamanız icap eder. Daha iyi sonuçlar almak için zımpara kağıdının kumunu her seferinde değiştirmeniz icap eder. Böylece kademeli olarak 60 kumdan 120, 240, 320, 400 ve 600 kuma geçersiniz.
 • Öğütme işlemi burada bitmiyor: Bu el yapımı bir ürün olduğundan ellerinizi kullanmalısınız. Lambayı elinizle 1000’lik zımpara kağıdıyla, peşinden 1500’lük ve 2000’lik zımpara kağıdıyla zımparalayın. Lambaları elinizle zımparalarken yahut zımparalarken, lambanın yüzeyini hafif ıslatmalısınız.

reçine masa lambası

Lambanın tamamlanması

Son adımlardan biri, lambanın epoksi yüzeyinin otomobil farı parlatma macunu ile parlatılmasıdır. En son lambayı birazcık balmumu ile ovun. Artık lambanızı elinize alabilir ve görebildiğiniz sonuçtan memnun kalabilirsiniz.

Ümit ederim eğitimimden sonrasında elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. Sadece yaratıcılığınızda fikirlerinizi ve hayallerinizi anlatım etmeyi ihmal etmeyin! Bir kopya yapmayın, bir şaheser yaratın – bu paha biçilemez!

reçine lambası

Oleksandr Dembitsky

Oleksandr Dembitskiy Ukrayna’da (Şark Avrupa) dünyaya geldi ve yaşıyor. Halihazırda iki üniversiteden mezun oldu ve iktisat alanında yüksek lisans derecesi aldı. Uzun vakit bankada kredi uzmanı olarak çalıştı ve aslolan işine olan tutkusunu bulması nerede ise on yılını aldı. Epoksi reçine ahşap zanaat, yaşamını tamamen değiştiren reel mücadelesi oldu. Her şey, adam kardeşiyle beraber elleriyle şaheserler yaratarak süre geçirmeye çalışmış oldukları bir hobi olarak başladı. Değişik malzemelerle deneyler yaptılar ve değişik şeyler yaptılar. Oleksandr daima el sanatlarına alaka duymuştur, sadece aslolan vurgusu benzersiz, hususi ve şahsi bir şey yaratmaktı. Şimdi bir sanatçı olarak çalışıyor ve dilek ve arzularını tartışmak için her müşteriyle iletişime geçmeye çalışıyor. Oleksandr, insanların evlerine refah ve refah getirmek için ahşaptan epoksi reçine lambalar yapıyor. Bu dönemi bir tek bir iş olarak değil, kendi hürriyet yolu ve Tanrı’ın yarattığı dünyanın güzelliğini gösterme yolu olarak görüyor. Daima aleni renklerle deneyler yapıyor ve yeni çağıl teknikleri (RGB rengi şeklinde) keşfetmeyi seviyor. Bu emek verme, her insanın Korchi ahşap lambalarının esrarengiz ışıltısının tadını çıkarabilmesi için hayal enerjisini açmasına ve hayata geçirmesine destek oluyor.

www.korchi.store

www.feysbuk.com/korchi.Store

www.instagram.com/korchi.store

www.pinterest.com/korchi_store

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz