En son çıkan şık duvar kitaplık modelleri


Günümüzde hayatın dijitalleşmesi ve bilgisayarlar, cep telefonları ve dijital okuyucular gibi cihazların ortaya çıkışı, kütüphanelerin azalmasına veya ortadan kaldırılmasına neden oldu; Ama elinizde iyi bir kitap varmış gibi bir teknoloji yok. Ciltsiz kitap satın almanın hala büyüleyici bir çekiciliği var. Kitaplar çok yer kaplasa da, ciltli bir kitap koleksiyonunun güzelliği ve çekiciliği bir tablet ve dijital dosya ile değiştirilemez. Kitaplar ilginç ve erişilebilir bir eğlencedir ve aynı zamanda hayatımızda önemli ve değerli anlar yaratabilirler. Uygun bir kitaplık oluşturmak, kitaplarımızı düzenlememizi kolaylaştırabilir. Kitaplığın uygun türünü ve yerini seçmek için dikkat etmeniz gereken birçok ipucu vardır. Bu yazımızda sizlere en yeni ev kitaplığı modellerini tanıtmaya çalıştık.


Küçük duvar kitaplığı modeli

Küçük duvar kitaplığı

Pek çok kitapseverin karşılaştığı sorunlardan biri de günümüz evlerinin sınırlı alanına en sevdikleri kitapları sığdırmak. Kuşkusuz, yıllar boyunca birikmiş etkileyici bir kitap koleksiyonu, depolama alanı eksikliği nedeniyle yok olmamalı. Küçük bir duvar kitaplığı modeli, bu durumlara bir çözümdür. Günümüzde evler mümkün olduğu kadar minimal tasarlanmakta ve inşa edilmektedir. Bu minik evlerin sayısı her geçen gün artıyor. Dolayısıyla bu kadar küçük evlerde çok kitap bulundurmak biraz zor olacaktır. Küçük bir duvar kitaplığı inşa etmek veya satın almak, değerli ve popüler kitaplarımızı saklamanın iyi bir yoludur.

Basit duvar kitaplığı şablonu

Basit duvar kitaplığı

Sade ve basit raflar, evde modern bir kitaplık tasarlamak isteyen herkesin tercihi olabilir. Sadeliği nedeniyle bu kitaplık maketi her türlü dekorasyonla uyumludur ve her zevke hitap eder. Basit bir duvar kitaplığı için öncelikle evinizde kaç tane alanın kitaplık olarak kullanılabileceğine karar vermelisiniz. Kitaplığın kitap yerleştirmeye uygun olduğundan emin olmak için evin seçilen bölümlerinin çevre koşullarına dikkat edin. Bir kütüphanede aydınlatma çok önemlidir. Özellikle kitaplıkların bu bölümlere yerleştirildiği yerlerde. Kütüphane rafları sağlam ve kaliteli olmalıdır. En önemlisi ise ağır kitapların yerleştirilmesinden dolayı rafların çökmemesi.

Ayrıca okuyun: İç dekorasyon stilleri türleri

Köşe duvar kitaplık modeli

Köşe duvar kitaplık

Küçük ev kitaplıkları oluşturmak için bir başka fikir de, odaların köşelerine kitaplıklar ve duvarlarda kullanılmayan yerlere kitaplıklar eklemektir. Köşe duvar kitaplık modeli, özellikle duvar köşesi olmak üzere ev alanı kullanımı için uygun bir seçimdir. Bu kitaplık türü, büyük kitaplıklar ve kitaplıklar yerleştirmek için yeterli alana sahip olmayan evler için uygundur.

MDF duvar kitaplığı modeli

MDF duvar kitaplığı

MDF, kitaplık satın almak için ekonomik ve uygun maliyetli bir seçenektir; Çünkü üretimi nispeten ucuz ve fiyatı ahşap levha nihai fiyatından daha düşük. MDF üretmek için ağaç lifleri ve geri dönüştürülmüş ağaç yongaları kullanılır. Bu nedenle MDF kullanmak çevreyi ve ağaçları korumaya yardımcı olabilir. MDF kasa kullanılabilmesi sayesinde bu ahşap üründen farklı desen ve renklerde kitaplık üretimi yapılabilmektedir.

Koridor duvar kitaplığı modeli

Koridor duvarı kütüphanesi

Koridorların duvarlarını kitaplıklarla kaplamak hem çekici bir fikir hem de kitap depolamak için uygun bir çözüm olabilir. Sadece şeridin kalan genişliğinin kolayca geçmeniz için yeterli olduğundan emin olmanız gerekir. Koridorunuz duvara bitişik alanı en iyi şekilde kullanacak kadar genişse, kütüphane raflarının duvarı yerden tavana kadar kaplaması en iyisidir. Ayrıca alçak kitaplık kullanıyorsanız üstlerine resim çerçeveleri ve dekoratif öğeler yerleştirmek için duvar alanı ayırabilirsiniz.

Ayrıca okuyun: Fotoğraf çerçevesi nasıl yapılır

Yatak odası duvar kitaplığı modeli

Yatak odası duvar kütüphanesi

Yatak odanızda bir yatağınız varsa, okuma saatleri için evde rahat bir köşe oluşturmak için yatağın her iki yanına kitap rafları yerleştirmeyi düşünmek iyi bir fikirdir. Yatağın üst köşelerine döner kollu bir lamba takmak ders çalışırken yeterli aydınlatmayı sağlayacaktır. Yatağınızda uzanırken bu ışıklar yardımıyla kitabınızı raftan bulabilir ve okumaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca okuyun: Yatak odası dekorasyon ipuçları

Klasik duvar kitaplığı maketi

Klasik duvar kitaplığı

Klasik bir ev dekorasyonu tarzına sahip olan ve dekorasyonunda birçok ahşap unsurun göze çarptığı kişilere bu kitaplık tipini öneriyoruz. Büyük klasik kitaplıkların inşası bu tip evlere havalı ve güzel bir hava katıyor. Klasik kitaplıklar genellikle büyük boyutlara sahiptir ve çekici dokuları ve damarları olan ahşap, çekiciliğini ikiye katlamak için kullanılır. ahşaptan yapılmış klasik duvar dolapları; Bu nedenle, genellikle diğer kitaplık türlerine göre daha pahalıdırlar.

En son duvar kitaplığı stili nedir?

Daha küçük daireler nedeniyle, küçük özel kütüphaneler, odanın köşesindeki en son kütüphane tarzıdır.

Duvar kitaplığının düzeni nasıl olmalıdır?

Kütüphane raflarının tasarımını güzel ve işlevsel hale getirmek için benzer temalara sahip kitapları bir araya getirmek ve kitapların yanında çeşitli dekoratif objeler, figürinler veya vazolar kullanmak en iyisidir.

Yapışkan kağıtSource link