En iyi masaüstü zımpara makinesi OSM 600 masaüstü zımpara makinesi ile tanışın


Zımparalama ve boyamadan ilkin ahşap yüzeyin hazırlanması bitirme işinin en mühim adımlarından biridir. Ahşabı hazırlamak için, emek verme yüzeyinin tamamen pürüzsüz ve pürüzsüz olması için yüzeyinin iyi cilalanması gerekir. Zımpara kağıdının türü, aşındırıcı partikül türü, pürüzlülük derecesi vb. açılardan doğru zımpara kağıdı seçiminin zımparalama aşamasındaki ilk ve en mühim adım bulunduğunu normal olarak ihmal etmeyin.
El ile zımparalama saatler sürebilmektedir, bundan dolayı günümüzde, el ile zımparalama yöntemiyle daha azca ağaç işleme bulunabildiği sürece, günümüzde bant zımparalar, vibrasyonlu yuvarlak zımparalar, üçgen zımparalar vb. yeni tip zımpara makineleri kullanılmaktadır.

Zımpara makinelerinin yaygınlaşmasıyla beraber çeşitli türleri piyasaya girmiş ve bu durum kimi süre seçim yapmayı zorlaştırmakta; Bu yüzden makine hakkında kafi bilgiye haiz olmalı ve iş türünüze nazaran doğru makineyi seçmelisiniz. En iyi zımpara makinesi çeşitleri hakkında informasyon almak için bizi takip edin.


Dikey ve yatay tambur tablalı zımpara makinesi OSM 600 ile tanışın

Zımpara makinesi, elektrikli, manuel, silindirik, delme ve benzeri çeşitleriyle satılan ağaç işleme sektörünün en ergonomik cihazlarından biridir. Daha ilkin de belirtildiği benzer biçimde, ahşap yapıların üretimi ve yapımında ana adımlardan biri cilalama ve zımparalama aşamasıdır ve ahşabı cilalamak için en yaygın yöntem zımpara kağıdı kullanımıdır. OSM 600, Alman Shepekh şirketi tarafınca sunulan tamburlu zımpara ailesinden biridir. Bu aygıt kompakt boyutlara, hafifliğe haizdir ve kolayca taşınabilir. OSM 600 tamburlu zımpara makinesi, ufak ahşap parçaların kenarlarını ve kavisli kısımlarını zımparalamak için ideal bir alettir. 450 Watt’lık bir güç ve 2.000 rpm’lik bir sıkma hızı ile bu makine, zımpara kağıtlarını hem döner hem de salınımlı modda hareket ettirir. Bu ürün hakkında daha çok şey öğreneceğiz.

Bir bakışta cüruf dikey tamburlu zımpara makinesi OSM 600

50 x 42 x 46,5 santimetre ebatlarında ve 13 kilo ağırlığındaki OSM 600 tamburlu zımpara hafifçe ve kompakt ürünler kategorisinde yer verilmiştir. OSM 600 zımpara makinesinin gövdesi kuvvetli ve dayanıklı plastikten yapılmıştır. Bu makinenin emek verme tezgahı 42,5 x 41 santimetre ebatlarında olup, sağlam dökme demirden yapım edilmiş olup, üstüne ahşap aksamların kolaylıkla oturabileceği şekilde tasarlanmıştır. Shepakh marka bu makine 5 boy tambur zımpara ve 51, 38, 26, 19, 13 mm çapında yuvarlak zımpara kağıdı içerecek şekilde tasarlanmıştır. Zımpara makinesinin mükemmel özelliklerinden biri dönme ve salınım hareketidir (yukarı ve aşağı).

Zımpara zincirini değiştirebilmek için, zinciri çıkarmak yada takmak için bir tornavida kullanılmalıdır.

Zımpara makinesi, zımparalama esnasında oldukca fazla toz üretir. Bu aygıt, işteki tozu kolayca toplamak için bir elektrikli süpürgeye kurulabilir; Bu özellik cihazın ömrünün uzamasında etkili rol oynamakta ve solunum yolu hastalıklarının oluşmasını da büyük seviyede engellemektedir.

Bu makinenin yanı sıra Shepakh, her zımpara makinesinin altına yerleştirilen ve ufak tahta parçalarının makinenin deposuna düşmesini önleyen bir takım dökme demir plaka sağlamış oldu.

OSM 600 tamburlu zımpara makinesinin teknik özellikleri

OSM 600 zımpara makinesi, döner ve salınımlı olmak suretiyle iki modda 450 watt gücünde ve 2000 dev/dak dönüş hızına haiz Shepakh marka kuvvetli bir üründür ve ahşap yüzeylerde daha iyi bir finisaj sağlar. Daha iyi yüklemeye ek olarak, salınım modu maksimum zımparalama yüzeyini de kullanır. Bu aygıt için lüzumlu voltaj 220-240 volttur ve kent elektriğine bağlanır.

sümüklü böcek afişi

Scheppach markası

Shabach Company, 1927 senesinde faaliyete başlamış olan ve oldukca çeşitli elektrikli aletlerin tanınmış bir tedarikçisi haline gelen alet tedariği alanında başarıya ulaşmış şirketlerden biridir. Büyümeyi, yeniliği ve kaliteyi devamlı işlerinin ön saflarına koyan bu şirket, pazardaki süratli büyümesini sağlamlaştırmaya ve genişletmeye iş yapmaktadır. Ağaç işleme makinelerine ek olarak Shapekh, DIY araçları, bahçecilik, inşaat ve yenileme araçları ve takıları benzer biçimde bir takım başka ürün sağlayarak sanayicileri, inşaatçıları, bahçıvanları, zanaat meraklılarını ve ufak ve büyük proje sahiplerini destek sunar. Yüzyılı aşkın bir geçmişe haiz olan Shapekh, bu endüstrinin liderlerinden biridir ve dünyaya geniş bir yenilikçi ürün yelpazesi sunarak hususi bir popülerlik kazanmayı başarmıştır.

gönderme makinesi

OSM 600 masaüstü zımpara makinesi ile iyi mi çalışılır

Masa tamburlu zımpara makinesi, ahşap parçaları ve ürünleri zımparalamak için idealdir ve pürüzsüz, cilalı yüzeyler oluşturur. Zımpara kağıdı, kumaş yada kağıt yüzeylerine yapışmış sert tanecikleri ifade eder.

Zımpara makinelerinin emek verme şekli birbirinden farklıdır. Bazı durumlarda iş parçası sabitlenir ve zımpara iş parçası üstünde hareket eder ve zımparalama yapar ve bu endüstrilerdeki bazı makinelerde iş parçası makine üstünde hareket edecek şekilde sabitlenir.

Tambur tablalı zımpara, benzersiz iç ve beden tasarımının yanı sıra motor milini direkt zımpara makinesinin dönen kısmına (kayış olmadan) bağlayarak makine titreşimini azaltır. OSM 600 elektrikli zımpara, marangozlukta çalışanlar, ahşap ve dekoratif elemanlar yapanlar yada …

Bir OSM 600 elektrikli zımpara makinesi satın alın

OSM 600 Dikey Tamburlu Zımpara, en iyi duvar ve tavan zımpara makinelerinden biridir ve ustalaşmış ve kaliteli bir alet arayan kullanıcılar için üretilmiştir. Bu aygıt ile el aletleri kullanmaya gerek kalmamıştır. Hafifçe, kullanımı kolay ve bununla birlikte kuvvetli olan bu zımpara makinesi daha azca rekabetçi bir seçenektir. İran’daki Shepakh ürünlerinin ana ithalatçısı olan Sazokar Company, 12 ay güvence ve satış sonrası servis benzer biçimde hizmetler sağlayarak bu markanın ürünlerini İran pazarına tedarik edebilmektedir. Alman Shepakh markalı her türlü ürünü, satış uzmanlarının eksiksiz detayları, teknik özellikleri ve uzman tavsiyelerine nazaran Sazokar internet adresinden kolayca satın alabilirsiniz.Source bağlantı