En iyi lazer tesviye ve döşeme aleti hangisidir?


Odaları döşemenin zor ve süre alan bir iş bulunduğunu düşünebilirsiniz; Sadece doğru araçları kullanırsanız, bunu kolay ve etkili bir halde yapabilirsiniz. Doğru yapılması ihtiyaç duyulan en mühim şeylerden biri, karoları direkt duvara monte etmektir; Bundan dolayı duvarlara tertipli olarak monte edilmezlerse hoş durmayacaktır. İşte burada lazer terazisi desteğe gelir ve işinizi kolaylaştırır. Dışbükey ve döşeme için en iyi lazer hizalamanın ne olduğu sorusu olabilir. Bu yazı, işletmeniz için doğru lazer seviyesini seçmenize destek olacaktır.

Fayans döşemek için lazer terazisi kullanmak lüzumlu midir?

Bu probleminin cevabı olumludur. Aslına bakarsak, lazer seviyesi döşeme için lüzumlu araçlardan biridir. Bundan dolayı onun yardımıyla karo döşemenin tam yatay ve dikey çizgilerini işaretleyebilirsiniz. Bu çizgiler kolayca görülebilir ve karoların döşenmesini kolaylaştırır. Lazer terazisi kullanmak, emek harcama çıktınızı daha doğru ve kaliteli hale getirir.

Şekillendirme ve döşeme için uygun lazer terazinin özellikleri

Bir lazer seviyesi seçmek için işletmeniz için doğru özelliklere ve kabiliyetlere haiz bir seçenek aramalısınız. Uygun bir lazer seviyesi aşağıdaki özelliklere haiz olmalıdır:

  • Yatay ve dikey çizgiler oluşturun
  • Tüm odayı lazer ışını ile kaplayın
  • Lazer ışını duvarda ve tavanda görülebilecek kadar parlak ve nettir.
  • Kendi kendine hizalama kabiliyetine sahiptirler

Yukarıdaki özelliklere ek olarak, en iyi lazer seviyesi aşağıdaki özelliklere de haizdir:

  • 360 aşama lazer çizgileri
  • iki yada üç ayaklı
  • Köşe çizgileri ile uyumlu

Döşeme için en iyi lazer seviyesi

Fayans için lazer seviyesi

Döşeme için dünyanın en iyi lazer seviyesi, ihtiyacınız olan şeyleri en iyi karşılayacak olandır. Ustalaşmış bir fayans ustası asla piyasadaki en ucuz lazer seviyesini aramaz. Doğal ki, yeni başlayanların ustalaşmış ve pahalı bir lazer seviyesi kullanmasına gerek olmadığını ihmal etmeyin; Bundan dolayı, beceri seviyenize ve istenen uygulamaya bakılırsa en iyi lazer seviyesini seçmelisiniz.

Hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar için en iyi lazer tesviye markası

Piyasadaki en eksiksiz modellerden kabul edilen Bosch GCL 2-50 CG Lazer Düzeyi, ustalaşmış kiremitçiler için ideal bir seçimdir; Bundan dolayı ustalaşmış bir hamal, aletlerine güvenebilmelidir. Bosch markası senelerdir lazer nivoları da dahil olmak suretiyle çeşitli ustalaşmış aletler üretmektedir ve bu markanın tüm ürünleri yüksek standartlarda üretilmektedir. Yeşil rengi ile bu hizalamada kullanılan lazer oldukça net ve kesindir. Günümüzde birçok insan, yeşil lazerlerin yüksek doğruluğu sebebiyle en iyi yeşil lazer seviyesini arıyor.

Lazer tesviye

± 0,3 mm/m doğruluk aralığına haiz GCL 2-50 CG Lazer Seviyesi, piyasada bulunan en doğru lazer seviyelerinden biridir. Gerçek koşullarda bu doğruluk, on metrede 3 mm’lik bir hata olduğu anlamına gelir. Otomatik tesviye özelliği yardımıyla kurulumu ve kullanımı son aşama kolay olan Bosch Lazerli Terazi, opsiyonel bir alıcı olmaksızın 20 m emek harcama menziline haizdir; Bundan dolayı GCL 2-50 CG lazer terazinin kullanımı geniş odalar için de uygundur. Bu lazer nivosu IP54 sertifikalıdır ve her yönden toza ve su sıçramasına karşı dayanıklıdır. Laserliner ve AGP markaları, profesyoneller için iyi bir seçim olabilecek yüksek kaliteli, doğru lazer hizalama üretir. Leica, Makita ve DeWalt markaları da lazerli nivoların önde gelen üreticileri arasındadır.

Lazer seviyesi Bosch GCL 2-50 CG

Bosch Quigo lazer terazisi, piyasadaki en uygun fiyatlı modellerden biridir. Bu lazer terazi ev projeleri yapmak isteyenler için uygundur ve ucuz fiyatına karşın fayans döşeme ve öteki ustalaşmış kullanımlar için oldukça uygundur. Bu lazerli terazinin, kendi kendini hizalama özelliği yardımıyla kurulumu ve kullanımı kolaydır. Bu seviyenin benzer modellere bakılırsa avantajlarından biri, kırmızı lazerin dört katına kadar netlik ve parlaklığa haiz yeşil lazer kullanılmasıdır. Bu düzey, yatay yüzeyine bakılırsa 4 dereceye kadar herhangi bir noktada dengelenir ve yeşil lazer ışını 12 metre uzaklığa kadar etkilidir. Quigo çalılı rampa, fotoğraf çerçeveleri, perde çubukları, mutfak ve banyo aksesuarlarının montajı ve ek olarak künefe ve fayans montajı benzer biçimde günlük kullanım için de uygundur.

Bosch Quigo Yeşil Lazer Tesviye Makinesi

Piyasadaki en ucuz lazer nivoyu arıyorsanız, en uygun seçeneklerden biri Ronix RH-9500 Dual Line Laser Level. Bu terazinin kırmızı lazeri ve 5 aşama içinde kendini hizalama kabiliyeti vardır, dikey ve yatay çizgi doğruluğu 5m’de ±2 mm’dir. Evde kullanıma ek olarak Ronix lazer terazisi, tavan karoları ve fayans döşeme benzer biçimde ustalaşmış uygulamalar için de kullanılabilir.

Ronix RH-9500 lazer seviyesi

Knaf için en iyi lazer seviyesi

tel için lazer seviyesi

Arduvaz, kalsiyum sülfat dihidrattan (alçıtaşı) yapılmış ve son olarak iki üst ve arka kapak arasına preslenmiş bir levha türüdür. Tanaf, iç duvarları ve tavanları inşa etmek için kullanılır. Karo, geleneksel alçı levhaya uygun bir alternatiftir ve emek harcama hızı ve oldukça yönlülüğü yüksektir. Eskiden kunefe işinde tesviye hortumu kullanılırdı; Sadece günümüzde lazer seviyesi benzer biçimde daha yüksek doğruluk ve ölçüm hızına haiz daha çağdaş araçlar eski yöntemlerin yerini almıştır.

En iyi Knaf lazer terazisi kendi kendini hizalama, manyetik taban, çapraz lazer çizgileri, tripod üstüne monte edilebilme benzer biçimde özelliklere haizdir. Değişik markalarda mevcuttur. Tüm kullanıcılar, bir lazer nivosu yada başka herhangi bir alet satın alırken uygun fiyata yüksek kaliteli bir ürün arar. En önemlisi de dikiş için kullanılan lazer terazinin ihtiyacınız olan tüm özelliklere haiz olması işinizi daha rahat yapabilmeniz için. Çeşitli modellerde Knauf’a uygun lazer nivoları üreten en iyi markalar içinde Bosch, LaserLiner ve Leica yer ediniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi lazer karo ve fayans hizalayıcıları hangi özelliklere haiz olmalıdır?

Konturlama ve döşeme için uygun bir lazer seviyesi, yüksek doğruluk, kendi kendine hizalama, mıknatıs tabanı, çapraz lazer çizgileri ve bir tripod üstüne monte edilebilme benzer biçimde özelliklere haiz olmalıdır.

En iyi lazer seviyesi markası nedir?

Bosch, LaserLiner, Makita, Leica ve DeWalt markaları dünyanın en iyi lazer nivo modellerini üretmektedir.Source bağlantı