Ellerinizden reçine iyi mi çıkar


Bu gönderi bağlı müessese bağlantıları içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Yapmayı sevdiğiniz bir şeyi bulmak, canlandırıcı bir tecrübe olabilir, bir tek bir aktiviteden zevk alma ve sonsuza kadar fanatik kalacağınız ve el üstünde tutacağınız bir şey yaratma hissi olabilir. Pek oldukça insan bunu reçine ile yapabilir ve daha ilkin epoksi reçineden bir şey yapmayı denediyseniz, bunun saatlerce devam eden keyifli olabileceğini bilirsiniz, sadece bilhassa başınıza bir şey bulaşırsa temizlik birazcık zor olabilir. eller. Tıraş reçinesi acı verici, yavaş ve etkisiz olabilir, peki reçineyi ellerinizden iyi mi çıkarırsınız? Kullanabileceğiniz birkaç yöntem var, bu yüzden basitlik adına, mümkün olduğunca acele ve acısız bir halde reçine ile ellerin iyi mi soyulacağına bakalım.

Reçine elinize iyi mi bulaşır?

Reçine ile yeterince uzun süre çalışmış olan hepimiz bilir ki, iddiaya nazaran Ellere kirli su sıçramasını önlemek için eldiven giymek, sadece koşullar daima tedbiri düşünmemizi ön plana çıkarmaz ve hatalar yapılır. İnsanlar yorulur, eldivenler kaybolur, yeni eldivenleriniz bitebilir yada becerileriniz geliştikçe yeteneklerinize birazcık fazla güvenebilirsiniz ve dürüst olalım, tamamımız insanız ve bittiğimize inanıyoruz.

Sap deriden kolayca nasıl çıkarılır

Sıvı haldeki reçinenin toksik ve tahriş edici bulunduğunu söylemek hakkaten önemlidir. Daima koruyucu gözlük, nitril eldiven giyinin ve sıvı reçinenin cildinizle temas etmemesine dikkat edin!

Sadece, gözünüze temas etmesi yada reçinenin yanlışlıkla yutulması durumunda derhal tıbbi yardım almalısınız. Artık reçine dökülmesine neyin sebep olabileceğini bildiğinize nazaran, kendinizi yapışkan bir durumda bulursanız (kelimenin tam anlamıyla) ne yapılabileceğine bakalım.

Ellerinizden reçine iyi mi çıkar

Yaygın bir sual, reçinenin ellerinizden iyi mi çıkarılacağıdır. Reçineyi ellerinizden çıkarmanın birkaç yolu vardır ve bunların ne kadar yararlı olduğu, elinizde ne olduğuna bağlıdır ve “reçineyi ellerinizden iyi mi çıkarırsınız” diye arama yapmış olursanız, muhtemelen şu anda elinizde bir şey vardır. Her ihtimale karşı, klavyenizden reçineyi iyi mi çıkaracağınızı listeledik.

Epoksi ciltten kolayca nasıl çıkarılır?

sıvı sabun

Bu, cildinizden reçineyi çıkarmak söz mevzusu olduğunda en yaygın müracaat noktasıdır. Sabun ve su, reçineyi ellerinizden çıkarmak için harikadır şundan dolayı reçine ve su (ve dolayısıyla sabun) iyi karışmaz, su doğası gereği epoksi reçinesinin yerini alır ve bu yüzden reçine ile cildiniz arasındaki bağları bozar.

Oldukca fazla fırçalamanıza da gerek yok, bilhassa ellerinizi daha sıcak suda yıkarsanız, bir çok ticari reçine düşecektir.

sirke ile ovun

Bu oldukça acayip bir giriş şeklinde gelebilir ve cildinizden reçineyi çıkarmak için sirkeyi iyi mi kullanacağınızı merak ediyorsanız, aslen öteki yöntemlere kıyasla oldukça kolay ve oldukça etkilidir. Daha ilkin, tıp alanında somut araştırmalar yapılmadan ilkin, mantar enfeksiyonları için oldukça azca somut tedavi vardı, her neyse ki sirkenin bu mevzuda oldukça etkili olduğu ortaya çıkarıldı.

Deriden reçine nasıl çıkarılır?

Günümüzde antifungal özelliklere haiz ilaçlarımız ve kremlerimiz var ve sirke beceriksiz fakat leziz bir alternatif olarak görülüyor. Sirke, sabun ve su şeklinde, bir tek reçine ile cildiniz arasındaki yapışkan bağları değil, reçinenin kendisini de bozar! Bezin köşesini birazcık sirke batırın ve yapışkan kaplamayı ovalayın.

narenciye temizleyici

Bu başlığın önerebileceğinin aksine, turuncu cildinizdeki reçineyi çıkarmada oldukça etkili değildir. Reçineyi ciltten çıkarmak için narenciyeyi iyi mi kullanacağınızı merak ediyorsanız, narenciye bazlı sıvıları yada temizleyicileri kolayca kullanabilirsiniz. Bu iyi mi çalışır? Basitçe söylemek gerekirse, oldukça fazla tropikal meyve ürünü yedikten sonrasında mide ekşimesi yaşayan her insanın bilmiş olduğu şeklinde, turunçgiller organik olarak asidiktir ve narenciye bazlı temizleyicileri ellerinizden yada genel olarak cilt derinizden aslı çıkarmak için muhteşem meydana getiren da bu asidik kalitedir. Narenciye solüsyonunu direkt cildinize uygularsanız, konsantre narenciye duyarlı ciltte oldukça hafifçe tahrişe niçin olabileceğinden, tesirleri yatıştırmak için su kullanmanızı tavsiye ederiz.

Alternatif olarak, piyasada bir çok sıhhat ve sıhhatli yaşam mağazasında satılan narenciye katkılı sabunlar vardır.

kabartma tozu

Kabartma tozu ile ciltteki öz suyu çıkarmak, bir çok insanoğlunun bunu asla düşünmeyeceği düşünülürse, şaşırtıcı derecede etkili olan, azca malum bir numaradır. Birazcık bulaşık sabunu ile birleştirilen kabartma tozu, reçine solüsyonunun çözülmesine ve ellerinizi ovmak için yeterince kuvvetli olmasına niçin olur. İşlem basittir, ellerinize birazcık saf kabartma tozu dökün (bu aşamada ellerinizin kuru olması icap ettiğini ihmal etmeyin) ve birazcık bulaşık deterjanı ilave edin.

Kabartma tozu ile reçineyi ellerinizden nasıl çıkarırsınız?

Bulaşık sabunu ve kabartma tozu ellerinizde karıştırıldıktan sonrasında, karışımı iyice ovalayın. Bu bir tek kabartma tozu ve bulaşık sabununun kuru karışımı olmalı ve reçine çözündüğünde birazcık su ile sudan geçirin.

şeker fırçalayın

Ellerinizden reçineyi çıkarmanın daha azca malum yollarından biri, yakınınızda bulunan bazı öğelerle evde yapabileceğiniz bir şeker ovma karışımı kullanmaktır. Bu, daha ilkin bahsettiğimiz öteki bazı yöntemler kadar etkili değildir, sadece bahsettiğimiz öteki öğelerden herhangi biri ortalıkta yoksa yada yalnızca baskı altındaysanız, bir tutam işe yarar. vakit. Yöntem birazcık karmaşıktır, sadece bu ovmayı bir süre dayanacak kadar yapabilmeniz gerekir. Bir tek 2 bardak şeker, 1/2 bardak yağ, ortalama 15 damla uçucu yağ alın ve iyice karıştırın. Bu yöntem bir tek ellerinizin herhangi bir kirden arınmış olmasını sağlamaz. Yapışkan reçine fakat uzun solukta cildiniz için harikalar yaratacaktır.

Şeker peelingi çeşitli lekeler üstünde çalışır, bu yüzden acil durumlar için elinizin altında olduğundan güvenilir olun.

Klavyenizden epoksi iyi mi kaldırılır

Söz verdiğimiz şeklinde, elinize birazcık sıvı bulaşırsa klavyenizde mesele yaşayacağınızı düşündük. İyi haber şu ki klavyeler plastikten yapılıyor ve reçineyi plastikten çıkarmak hakkaten oldukça kolay şundan dolayı ciltte olduğu şeklinde aynı yapıştırma etkisine haiz değil. Şundan dolayı kıymetli bilgisayarınızda suya uzaktan bile olsa benzeyen bir şey kullanmanız düpedüz fena bir düşünce olacaktır.

Epoksi ciltten nasıl çıkarılır?

Bu durumda, klavyenizden reçineyi çıkarmanın en iyi yolu ıslak mendil kullanmaktır. Klavyenizin plastik yüzeyi ile epoksi içinde gözenekli bir bağ olmadığı için oldukça kolay çözünür ve güzel bir görünüm verdikten sonrasında kullanabilirsiniz. Bunun haricinde ileride birazcık reçine döktüğünüz herhangi bir plastik yüzeye aynı yöntem uygulanabilir.

Artık reçinenin yüzeylere ne kadar kolay dökülebileceğini, belirli yüzeylerden reçinenin iyi mi çıkarılacağını ve reçinenin cildinize bulaşmasını en başta iyi mi önleyeceğinizi bildiğinize nazaran, dışarı çıkıp yeni keşfedilen becerilerinizi denetim ekini kullanma zamanı. Daima iyi havalandırılmış bir alanda emek vermeyi ve koruyucu giyim giymeyi ihmal etmeyin!

sıkça Sorulan Sorular

Epoksiyi ciltten iyi mi temizlerim?

Yaygın bir sual, epoksinin ciltten iyi mi çıkarılacağıdır. Epoksiyi ciltten çıkarmanın en etkili yollarından biri, bir tek birazcık sabun ve su kullanmaktır. Ellerinizi sıvıya iyice daldırın ve reçineyi çıkarmak için kuvvetlice ovalayın. Sabunlu su, reçinenin çözülmesine destek olacak ve çıkarılmasını kolaylaştıracaktır. Alternatifler, ziftin çıkarılması için sirke, kabartma tozu ve şeker ovma ihtiva eder.

Reçine cildiniz için tehlikeli midir?

Reçine cildiniz için tehlikelidir. Bilhassa uzun soluklu temas, zaman içinde egzama ve alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Daima uygun kişisel koruyucu ekipmanı giyinin ve çıplak elle çabalamayın.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz