Elektrikli ve şarjlı tornavidayla iyi mi çalışılır + onu satın almak için mühim noktalar


İyi bir akülü tornavidanın özellikleri

Akülü matkap, her evde bulunabilecek en oldukça kullanılan aletlerden biridir. Büyük aygıt onarımlarından Kendin Yap projelerine kadar bu vasıta neredeyse her yerde işe yarar. Bu ürün işleri kolaylaştırmanın yanı sıra zamandan ve enerjiden de tutum sağlar.

Günümüzde değişik firmalar, değişik fiyatlara değişik tipte şarj edilebilir tornavidalar üretmekte ve tedarik etmektedir. Sadece satın almadan ilkin, yüksek kaliteli bir cihazın özelliklerinin tam olarak bilincinde olmalısınız.


Şarjlı tornavidanın elektrikli tornavidadan daha popüler olmasının sebebi, kolayca hareket ettirilebilmesi ve kullanımının daha azca tehlikeli olmasıdır.

şarj edilebilir bir tornavida kullanarak

şarj edilebilir bir tornavida kullanarak

Şarjlı tornavidalar oldukça hafiftir ve kullanımı oldukça kolaydır. Dolayısıyla bu vasıta, aşağıdaki şeklinde minik görevler için oldukça uygundur:

 • Kabin kapağının açılması yada ayarlanması
 • Güç soketi kapağını değiştirin
 • Pil kapağını açın
 • Asılı fotoğraf çerçevesi
 • mobilya yapımı
 • Ufak düzeltmeler

Akülü tornavidaların avantajları

Taşınabilir: Akülü vidalama makinesi elektrikle çalışır ve kablosuzdur. Bu alet oldukça hafiftir ve kolaylıkla taşınabilir. Şarjlı tornavida her yerde yanınızda olabilecek en iyi yol arkadaşıdır.

Esnek: Elektrikli tornavidaların aksine, şarj edilebilir tornavidaların kullanımı kolaydır ve bir yerden başka bir yere engelleme olmadan taşınabilir.

Güvenlik: Elektrikli aletlerle ilgili sorunlardan biri elektrik çarpması riskidir; Elektrikli aletlerde elektrik çarpması mevzusunda endişelenmenize gerek yokken.

Voltaj: Şarjlı tornavidaların voltajı farklıdır ve ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Güce ek olarak, makinenin torku ve dönme hızı da denetim edilmelidir.

Hız: Bir aygıt satın almadan ilkin dikkate alınması ihtiyaç duyulan bir öteki mühim unsur de hızıdır. Akülü tornavidanın hızı dakikada 300 ila 800 devir içinde değişebilir. Yüksek hız, delik açmak için uygundur ve düşük hız, duvarlarda yada ahşapta vidaları açıp kapamak içindir.

Pil: Şarj edilebilir tornavida bir pille çalışır ve pil ömrü ne kadar uzun olursa, aletin performansı o denli iyi olur. Pil ile ilgili olarak, 15 dakika ile 3 saat içinde tahmin edilen şarj süresi de oldukça önemlidir.

Akülü tornavida nasıl çalışır?

Akülü tornavida ile iyi mi çalışılır

Tornavida matkaplarının bir çok, matkabın yada tornavida dizisinin dönüş yönünü değiştirebilmek için kullanılan sol yada sağ yuvarlak bir düğmeye haizdir. Matkabı yada zinciri saat yönünde döndürmek için A tarafınca düğmeye basın ve matkap yada tornavida zincirini saat yönünün tersine çevirmek için B tarafınca düğmeye basın. Sol yada sağ düğme ortaya yerleştirilirse, aleti kilitler ve cihazın ansızın çalışmasını engeller. Makine ile çalışmaya başlamadan ilkin daima matkabın yada tornavidanın dönüş yönünü deneyin.

Burgu dönüşünü yalnızca makine tamamen durduktan sonrasında değiştirmeye dikkat edin; Bu sebeple cihazın emek verme esnasında dönüş yönünün değiştirilmesi cihaza ciddi zararlar verebilir.
Makineyi kullanmadığınızda, makinenin ansızın ve beklenmedik bir halde çalışmasını önlemek için sol yada sağ yuvarlak anahtarı kilitli konuma getirin.

Makinenin hızını değiştirebilmek için ilkin makineyi kapatmalı ve makine yüksek hıza gelene kadar hız değişiklik yapma düğmesini 2 numaraya getirmelisiniz. Hız değişiklik yapma düğmesini 1 yaparak makine düşük hız moduna geçer. Makina ile çalışmaya başlamadan ilkin makinanın işin cinsine uygun hız aralığında ayarlandığından güvenli olunuz.
Shift tuşunu daima 1 yada 2 konumunda tutun. Anahtarı asla bu iki konum arasına yerleştirmeyin; Bu sebeple aygıt zarar görecektir.
Ek olarak aygıt kullanımdayken kesinlikle devreyi değiştirmeyin bu sebeple bu cihaza ciddi zararlar verebilir.

Akülü matkap zinciri değişimi

Üçlü tornavida delme sistemini açmak için alt kısımdan tutup, arkasından üst kısmı saat yönünün tersine çevirerek açmak yeterlidir. Bir sonraki adımda, matkap yada tornavida zincirini üç sisteme yerleştirin ve arkasından üç sistemin altını yine tutun ve üç sistemi sabitlemek için üst kısmı saat yönünde çevirin.

Şarj edilebilir tornavida çeşitleri

Düz: Düz bir tornavidanın ucunda bir matkap ucu bulunan düz bir kolu vardır. Bu vasıta, manuel tornavidalara oldukça benzer.

Doğrudan şarj edilebilir tornavida

Tabanca: Tabancalı tornavida, daha hafifçe, daha kompakt olması ve akülü matkapla aynı güce haiz olmaması farkıyla akülü matkaba benzer.

şarjlı tornavida

Değişken: Değişken bir tornavida, düz ve tüfek tipinin bir kombinasyonudur. Bu aletin sapı eğilme özelliğine haizdir ve hem düz hem de yivli olarak kullanılabilir.

Değişken akülü tornavida

Kolay Elektrikli Tornavida: Bu standart tip elektrikli tornavida, bu aletin eski ve geleneksel tipine benzer ve hafifçe işler ve minik alanlar için uygundur. Bu aletin gücü çoğu zaman 3,6 ile 7 volt arasındadır. Bundan dolayı ağır işlerde kullanılamaz.

Tornavida: Darbeli tornavida, büyük vidaları sıkmak, kırık ve hasarlı vidaları açmak için oldukça uygun olan bu aletin en kuvvetli çeşididir.

Tornavida Matkap: Bir aleti matkap ve tornavida olarak kullanmak istiyorsanız, bu alet iyi bir seçimdir. Bu makinede hem matkap hem de tornavida kullanılabilmekte ve uzun solukta maliyetleri düşürmektedir.

Kablosuz tornavida

Akülü vidalama bileşenleri

 • güç deposu
  Şarjlı tornavidalı matkap, elektrik gerektirmediği için taşıması ve manevrası kolay, kullanışlı ve kullanımı kolay bir cihazdır; Bundan dolayı her yerde ve her durumda kullanılabilir. Elektrikli bir tornavidanın emek vermesi için bir güç kaynağına ihtiyacı vardır, bu sizi birazcık kısıtlayabilir, sadece şarj edilebilir tipe kıyasla daha çok güce haizdir, bu da onu ağır endüstriyel işler için uygun hale getirir.
 • hız kontrolü
  Tornavida matkaplar piyasada tek devirli ve oldukça devirli olmak suretiyle iki tip olarak mevcuttur. Yüksek dayanıklılığa haiz tek süratli matkap, vidaları sıkmak ve büyük delikler açmak için uygundur. Tornavida matkaplarının çoğunda bir hız denetim anahtarı yada kısıcı bulunur. Yüksek torklu oldukça süratli matkabın düşük hızı, büyük delikleri delmek için uygundur ve düşük torklu yüksek hızı, her türlü vidayı sıkmak için uygundur.
 • Üç sistem
  Üç sistem yada matkap tutucu, matkabı istenen konumda tutan üç taraflı bir kelepçedir. İki tip üçlü sistem vardır: otomatik tip ve anahtar tipi, anahtar tipinde tornavida zincirini açıp kapatmak için kullanılan bir anahtar aleti ile donatılmıştır, sadece otomatik tipte gerek kalmamıştır. elle açıp kapatmak için anahtar. 10 yada 13 mm’lik üç sistem, matkap seçiminin temel alınması ihtiyaç duyulan üç sistemin en yaygın boyutlarıdır.
 • tork regülatörü (debriyaj)
  Bir tornavida ucundaki debriyajın işlevi, matkabın torkunu yada dönme kuvvetini ayarlamaktır. Alçı duvarlar şeklinde yumuşak malzemelerde yada duvardaki vida deliği miktarını ayarlamak için düşük tork kullanılır. Sert ağaçlarda yada bir matkap deliğini raybalamak için yüksek tork kullanılır.

En iyi akülü tornavida

Ronx akülü tornavida model 8812

Bu matkap, iki vitesli şanzımana haiz kuvvetli bir motorla donatılmıştır ve hızı 0 ila 350 rpm içinde ve başka bir modda 0 ila 1350 rpm içinde ayarlayabilme özelliğine haizdir ve kullanıcının kendisi için ihtiyaç duyulan hızı kolayca seçmesine olanak tanır. bir iş. Bu matkabın gücü, 200-240V giriş akımına ve 12,6V çıkışa haiz 1,5Ah lityum iyon pil ile sağlanır. Bu otomatik aletin üç sistemi maksimum 10mm hatveye haizdir ve torku 18 + 1 konumlarında ayarlama özelliğine haizdir. 8812 tornavidanın maksimum tork kapasitesi 30Nm’dir.

Bosch GSR 120 LI şarj edilebilir tornavida

Bu kuvvetli motorlu tornavida matkabı, her türlü vidayı ve matkabı açmak ve kapatmak için idealdir. Bu matkabın torku 30Nm olup, torku 1 + 20 değişik pozisyonda ayarlayabilme özelliğine haizdir. Bu matkabın torku, kullanıcının parmak basıncını değiştirerek dönme hızını değiştirebildiği, makine üstündeki donuk bir anahtar kullanılarak ayarlanabilir. Bu makinenin sıkma hızı 0 ile 300 ve 0 ile 1300 rpm içinde ayarlanabilmektedir. Bosch GSR 120 LI tornavida, enerjisini bir lityum iyon pilden alıyor ve bu amaçla 1,5 Ah kapasiteli 12 voltluk bir pil ile donatılıyor. Bu ürünün üretiminde 10mm çapında 3 tane otomatik sistem kullanılmıştır. Bu üç sisteme bir matkap yada bir takım tornavida takmak için bir anahtara ihtiyacınız yoktur ve bu iş yalnız makinenin kendi gücüyle ve üç sistemi elle tutarak yapılır.

Bosch akülü tornavida

Bosch’un en iyi ürünlerinden önde gelen Bosch Go akülü vidalama makinesi, gereksinim duyduğu gücü şarj edilebilir lityum iyon pil yardımıyla sağlıyor ve dönüş hızı ayarlanabiliyor. Bu makinenin maksimum hızı dakikada 360 devir olup, tork miktarını 5 Nm’ye eşit değişiklik yapma kabiliyetine haizdir. Bosch Go şarj edilebilir tornavida, basınçla çalıştırılır ve herhangi bir düğmeye yada anahtara basılmasını gerektirmez. Bu akülü tornavida serisi inç olup üstüne değişik seri tornavidalar koyarak bir oldukça vidayı açıp kapatabilirsiniz.

Dewalt DW920K-2 Volt 7.2

DeWalt, 500 dev/dak’ya kadar sıkma hızı ve 1,5 kilo hafifliği ile en iyi akülü vidalama makinesi markalarından biridir. Bu alet kolayca çıkarılabilir ve tabancanın tasarımı yardımıyla kullanımı oldukça kolaydır.

Milwaukee 2402–22

Bu 3 librelik tornavida, ağır hizmet tipi alet kategorisindedir. Bu aracın kompakt tasarımı ve yüksek hızı, emek vermeyi daha süratli ve daha kolay hale getirecektir. Bu Milwaukee şarj edilebilir tornavida, 12 voltluk bir güce haizdir ve uzun soluklu görevler için kullanılabilir

Dewalt 680

En popüler ve popüler akülü vidalama makinelerinden biri, 430 rpm hıza haiz ve 0,45 kilo ağırlığında olan ve emsalsiz en iyi akülü ev matkabı olan DeWalt Model 680’dir. Bu tornavida, hafifçe ve taşınabilir bir alet arayanlar için idealdir. Bu aletin gücü 8 volttur ve iki pil ile çalışır. DeWalt 680 Akülü Tornavida son aşama pürüzsüz ve kullanımı kolaydır.

Hangi tornavida voltajı daha iyidir?

hafifçe iş

Yumuşak ahşaplar (çam ve sedir), plastikler ve alçıpan şeklinde yumuşak malzemelere minik vidalar takmak hafifçe bir iştir ve yüksek direnme gerektirmez. 4 V yada daha düşük ışık voltajına haiz düşük voltajlı akülü vidalama makineleri için uygundur.

Hafifçe ve ağır iş

Meşe, ceviz yada seramik şeklinde sert malzemelere minik delikler ve minik vidalar delmek ağır bir iştir ve daha çok enerji gerektirir. Bu tür ağır işler için 7 V yada daha yüksek gerilime haiz bir akülü vidalama makinesi kullanın.

Elektrikli tornavida ile nasıl çalışılır

Akülü tornavida matkap olarak kullanılabilir mi?

Tornavida ve matkap birbirinin yerine kullanılabilir; Sadece bu araçların her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Matkap yerine tornavida kullanmak istiyorsanız bilmenizde fayda olacak birkaç şey var.

şarjlı tornavida

 • Hafifçe ve kompakt
 • Akülü matkaptan daha azca güce haizdir
 • Montaj ve minik projeler için muhteşem
 • Hasarlı vidaları sıkmak ve gevşetmek için muhteşem
 • Kolay denetim
 • Akülü matkaplardan daha ucuz

şarjlı matkap

 • Yüksek kuvvetli akülü matkap
 • Her tür malzemede delme için tasarlanmıştır
 • Yüksek hız ve tork gerektiren projeler için ideal
 • Akülü tornavidadan daha ağır ve daha büyük
 • Aleti denetlemek beceri ve oldukça çaba gerektirir
 • Fiyat, şarj edilebilir tornavidadan daha yüksektir

Sıkça Sorulan Sorular

Tornavida yerine matkap kullanılabilir mi?

Tornavida ve matkap birbirinin yerine kullanılabilir; Sadece bu araçların her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Matkap yerine tornavida kullanmak istiyorsanız yazıdaki ipuçlarını okumalısınız.

İyi bir akülü matkabın özellikleri nedir?

İyi bir şarjlı tornavida seçmek için, bu yazıda ele aldığımız güç deposu, hız kontrolü, debriyaj ve bunların üç sisteminin özelliklerine dikkat etmelisiniz.Source bağlantı