Ek gizleme alanı yaratın: Çatı katınıza iyi mi

Noel derhal köşede ve yıldan yıla biriktirdiğimiz tüm hediyeler ve fazladan süslemelerle, birazcık fazladan depolama uzun bir yol kat edebilir. Boş çatı katınızdan dışarı adım atmak size anı kutuları, dekorasyonlar, yazlık giysiler ve kurtulamadığınız öteki her şeyi saklamak için güvenli ve temiz bir yer sağlayabilir.

Alanınızı muntazam bir halde donatmak için bir dekupaj testeresi, tezgah, çekiç, tornavida, matkap, şerit metre ve bir kurşun kalem yada kaleme ihtiyacınız olacak.

Ilk olarak panolarla kaplamak istediğiniz alanı ölçmeniz gerekir. Arkasından tavan arası döşeme tahtalarınızı seçin – çoğu zaman iki değişik boyutta gelirler; 2.400 mm x 600 mm ve 1.220 mm x 320 mm; her ikisi de 18 mm kalınlığındadır, sadece panoların tavan arası kapağınıza sığacağından güvenli olun.

İlk olarak, kalasları takmaya başlamadan ilkin geçici bir emek verme platformu olarak kullanmak için tavan kirişleri arasına bir kalas yerleştirin. Eklemlerin hepsinin aynı hizada olmamasını ve zayıf bir nokta oluşturmamasını sağlamak için bu tarz şeyleri kademeli bir düzende yerleştirmek en iyisidir. Gelecekte herhangi bir aydınlatma armatürüne erişebilmeniz için gerekirse herhangi bir kabloyu sıkıştırmamaya ve panoları kesmemeye dikkat edin.

Tahtalarınızın konumundan memnun olduğunuzda – size eşyalarınızı koymak ve saklamak için güvenli bir alan sağlarlar – onları kalıcı hale getirmenin zamanı geldi. Her tahtanın kenarı süresince iki yada üç pilot delik açın, aşağıdaki kirişin merkeziyle hizalayın ve yerine vidalayın.

Bunları da sevebilirsiniz

Ek gizleme alanı yaratın: Çatı katınıza iyi mi” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Zemin Kaplama - Zemin Kaplama

Yorumlar kapatıldı.