Eğimli bir bahçe için tasarım fikirleri | bloga

Eğimli bir bahçeniz var ise, doğru düşünce stilini bulmanın zor olabileceğini muhtemelen biliyorsunuzdur. Bu tür bahçe tasarımındaki güçlük, çoğu zaman drenaj eksikliği de dahil olmak suretiyle başka problemlerle beraber gelmesidir. Bu mesele sel sebebiyle kalıcı yapısal hasara niçin olabilir, bundan dolayı eğimli bahçenizi tasarlarken ve en iyi şekilde kullanırken birazcık informasyon sahibi olmak zekice olacaktır.

Gelecekteki açık hava vahanızın düzenini ve atmosferini düşünürken, muhtemelen hem de güzel duyu açıdan hoş olan işlevsel bir şey istersiniz. Süsleme popüler bir çözümdür. Sadece eğimli bir bahçeye uygun parke tahtası bulmak zor olabilir ve bundan dolayı her iki kriteri de sağlamak daha zor olabilir.

Sadece cesaretiniz kırılmasın; birazcık hayal gücü ve doğru informasyon birikimi ile ideal bahçeyi yaratmanın birçok yolu vardır – eğimli bile olsa. İlham arıyorsanız, keşfetmeniz ihtiyaç duyulan her şey burada.

Bir güverte konstrüksiyonu oluşturun

Kompozit döşeme tahtaları Eğimli bir bahçede, geleneksel zemin kaplama malzemelerinin tüm avantajlarını herhangi bir potansiyel dezavantaj olmadan sunar.

Çağdaş kompozit zemin kaplaması, dayanıklı ve bakımı kolay olduğundan muhteşem bir çözüm sunar.

Stiller ek olarak herhangi bir kişisel peyzaj projesine uyacak şekilde çeşitli renk ve dokulara haizdir.

Doğal iş eğimli bir bahçeyi kaplamaya erişince daha çok hazırlık emek harcaması gerekiyor; Sadece, şüphesiz süre ve çabaya kıymet.

Bir tane oluşturmak istiyorsanız, çağıl bir kompozit zemin kaplaması tasarımı seçmek devamlı en iyisidir. güverte inşaatı. Bu tür veranda tasarımları, bizimki benzer biçimde daha organik malzemelerin kullanılmasını savunur. OdunBitirmek için pürüzsüz bir mat cila ile tamamlandı.

Bu popüler veranda tipini oluşturmak için, bahçenin en yüksek alanında veranda için bir “yüksek nokta” ve doğal ki en alçak alanda bir “alçak nokta” oluşturmanız gerekir.

Bahçenizdeki verandanın tüm noktalarına erişilebilirlik sağlamak için merdivenler eklenebilir. Birçok şahıs, dış mekan alanlarındaki değişik seviyeleri dengelemek için fazlaca seviyeli zemin kaplaması yapmayı tercih ediyor. Bunu akılda tutarak, kompozit zemin kaplaması, bunu yapmanın en kolay ve en uygun fiyatlı yoludur.

Bahçe merdivenleri ve çiçek tarhları

Eğimli bir bahçe için bir başka mükemmel tasarım fikri de ahşap benzer biçimde uygun bir ağaçtan basamaklar yapmaktır. Basamaklar yalnız kolayca hareket etmenize destek olmakla kalmaz, hem de çiçek tarhları ve saksılarla da tamamlanabilir. peyzajrenk ve yapı.

Basamaklar, bir dış bahçede denge duygusu yaratmanın kuvvetli fakat uygun fiyatlı bir yoludur. Hususi alanınıza, keyfinize ve bütçenize uyacak şekilde değişik malzemelerden yapılabilirler.

Hangi tür adımları seçerseniz seçin, eğimli bahçenizi geliştirmek için etkili aydınlatma çözümleri kullanmayı ihmal etmeyin. Akşamları bir dış alanı kullanırken güvenliğinizi sağlamak ve kayma riskini azaltmak istersiniz!

Güvenliği sağlamak için korkuluklar da takılabilir. Ek olarak, bilhassa süslendiğinde yada peri ışıklarıyla sarıldığında çekici vurgular yaparlar. Bu minik dokunuşlar ambiyansa katkıda bulunur ve akşam eğlenceleri esnasında inanılmaz derecede çekici görünür.

Mükemmel su özellikleri

Yamaç bahçelerinin en mühim yararlarından biri, organik olarak su özellikleri için ideal olmalarıdır. Eğiminizi kullanın ve derme çatma bir şelale yada dere efekti yaratmaya çalışın.

Su özellikleri, geçen trafiğin niçin olduğu dış gürültüyü engellemede şaşırtıcı derecede iyidir ve ek bir sihir, sakinlik ve dinginlik duygusu uyandırır.

Açık alanınızı bölün

Bahçeniz yeterince büyükse, aktivite, sosyalleşme ve rahatlama için değişik alanlar sağlamak suretiyle alanı bölümlere ayırabilirsiniz.

Bir barbekü güvertesini ayırmak için bir alandaki basamakların kullanılması buna bir örnektir. Değişik bölgeler için benzersiz segmentlerle bahçenize ilgi katmanın birçok yolu vardır.

Eğimli bir bahçe için zemin kaplaması çerçevesi oluşturmadan ilkin

Daha ilkin de belirtildiği benzer biçimde, bir teras, eğimli bir bahçede ortaya çıkabilecek drenaj sorunlarını iyileştirmenin mükemmel bir yolu olabilir. Güverteler ek olarak fazlaca yönlüdür ve daha mütevazı bütçelerle inşa edilebilir.

Eğimli bahçeniz için bir zemin kaplaması çerçevesi oluşturmayı mı düşünüyorsunuz?

İşte bazı yararlı hususlar:

  • Daha dik eğimli bahçeler, daha temiz bir görünüm için çıkıntılı olmalıdır; bu, yalnızca bir uçta bir destek oluşturmanız gerektiği anlamına gelir;
  • Kullanmayı düşündüğünüz zemin kaplaması malzemelerinin türünden bağımsız olarak, zemin kaplama çerçeveniz için kuvvetli bir temel oluşturduğunuzdan güvenilir olun.
  • Kaliteli zemin kaplama malzemelerini George Hill benzer biçimde güvenilir uzmanlardan temin edin. Bu, optimum kalite ve güvenilirliğe katkıda bulunur.
  • Bina zemin kaplaması süre alıcı olabilir, bundan dolayı bizim benzer biçimde deneyimli profesyonellerden tavsiye almak en iyisidir.

destek olabileceğimiz yollar

Bu yüzden, eğimli bahçenizi yada başka bir bahçeyi geliştirmeyi düşünüyorsanız, bunun mükemmel bir düşünce bulunduğunu düşünüyoruz ve size destek olmak için buradayız! Temas etmek Tüm keyifli veranda planlarınızı tartışmak için güler yüzlü ve bilgili ekibimiz. Her türlü suali yanıtlamaktan ve size güvenilir tavsiyeler, kaliteli ürünler ve devamlı olduğu benzer biçimde güvenebileceğiniz uzman rehberliği sunmaktan mutluluk duyarız.

Bunları da sevebilirsiniz