Duvar kağıdı yapıştırıcısı kolay bir halde iyi mi kaldırılır


Bunun için herhangi bir hususi yada egzotik ekipmana ihtiyacınız yok. Bunu fazlaca azca enerji ve vakit harcayarak kolayca yapabilirsiniz. Duvar kağıdını çıkarmak bunaltan bir iştir ve vakit ve enerji gerektirir ve işin bittiğini hissettiğiniz anda aslen bitmediğini ve üstünde hala bir miktar duvar kağıdı yapıştırıcısı bulunduğunu görünce hayret edeceksiniz.

Elbet endişelenmenize gerek yok ve birkaç kolay numara kullanarak duvar kağıdı yapıştırıcısını kolayca çıkarabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan araçların bir sıralaması alttadır.

Lüzumlu malzemeler ve araçlar:

 • Bulaşık deterjanı
 • karbonat
 • sirke
 • Kova
 • sünger
 • spatula
 • boya bandı
 • çöp torbası
 • plastik masa
 • tek kullanımlık eldiven
 • sulh

Duvar kağıdı yapıştırıcısı duvardan iyi mi çıkarılır?

birinci aşama

Duvar kağıdını ciddi bir halde duvar kağıdına dökmeye başlamadan ilkin, odadaki tüm mobilyaları ve dekorasyonları çıkarın ve her şeyi çıkaramıyorsanız, kalınca plastik bir örtü ile örtün. Zemini kaplamak için başka bir plastik kullanın.

Ek bir tedbir olarak, elektrik prizlerini boya bandıyla kapatmak en iyisidir. Odadaki elektriği kapatabilirseniz aslen kötü bir düşünce değil.

ikinci aşama

Duvar kağıdı yapıştırıcısını çıkarın

Bir kovada birazcık sıcak suyu bulaşık deterjanı ve 1 yiyecek kaşığı kabartma tozu ile karıştırın. Fazladan kuvvetli yapıştırıcılar için solüsyona birazcık sirke ilave edin. Arkasından süngeri malzemeye batırın ve fazlalığı gidermek için iyice bastırın ve duvardaki yapıştırıcının ufak bir kısmına uygulayın. Bu adımı yaptıktan sonrasında duvardaki yapıştırıcıyı parmaklarınızla kontrol edin. Tutkal mühim seviyede yumuşamış olmalıdır.

tutkal satın al

üçüncü düzey

Duvar çıkartmalarını bir mendille silmeyi deneyin. Bunu yaparak, mühim bir kısmı ayrılacaktır. Süper yapıştırıcıyı çıkarmak için bir spatula kullanabilirsiniz; Bu sebeple duvarda bir damla duvar kağıdı tutkalı kalsa bile tabloyu bozabilir.

dördüncü aşama

Duvar kağıdı yapıştırıcısını çıkarın

Temiz bir bez kullanarak karışımın duvarını dairesel hareketlerle paklayın, arkasından bir sonraki bölüme geçin ve bu işlemi üç kez yapın. Duvarlar tamamen bittikten sonrasında duvarın tamamen kurumasını bekleyin.

beşinci düzey

Duvar kağıdı yapıştırıcısını çıkarın

Duvar kuruduktan sonrasında duvarı boyama işlemine başlayabilirsiniz, aksi takdirde elektrik prizindeki bandı ve plastiği çıkarın ve mobilyaları odaya geri koyun.

tavsiye: Yapıştırıcılar acayip bir halde çıkmıyorsa, duvar kağıdı yapıştırıcı sökücü alabilirsiniz; Montajcılar değişik türde yapıştırıcılar denediğinden netice olarak bazılarının inatçı olma olasılığı yüksektir. Yüksek kaliteli yapıştırıcı satın almak için şantiyeyi ziyaret edin.

Sizin de benzer bir deneyiminiz olduysa deneyimlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşın. Sazokar çevrimiçi mağazası, bir tür yapıştırıcı koleksiyonu topladı. Sitede bulunan yapıştırıcı türlerinin sıralaması şunları ihtiva eder: granül yapıştırıcılar, silikon yapıştırıcı, termal yapıştırıcı, ahşap yapıştırıcı, vakumlu yapıştırıcı, ev tipi yapıştırıcılar, koli bandı, damla yapıştırıcı, 123 yapıştırıcı ve çift taraflı yapıştırıcı. Bu ürünleri online olarak satın almak için Sazokar internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Source bağlantı