Dondurucu mantarından iyi mi kurtulursunuz?


Yeni Yıl yaklaşırken bir çok insanoğlunun yapmış olduğu şeylerden biri de ev partisidir. Ev taşımanın kim bilir en zor kısımlarından biri mutfağı temizlemek fakat muntazam temizlemeyi ya da Qaluk denen şeyi biliyorsanız o süre her şey sizin için kolay olacaktır. Mutfak temizliğinde meydana getirilen işlerden biri de buzdolabının temizlenmesi ve derin dondurucunun buzunun çözülmesidir. Buzdolabınızın kalıbını temizlemek yalnızca dondurucu performansını iyileştirmekle kalmaz, hem de dondurucu alanını kaplayan aşırı küf oluşumunu da önler. Dondurucu mantarından kurtulmak {hiç de} kolay olsa gerek; Bunun için bir tek birkaç havluya, birazcık zamana ve ısıya ihtiyacınız var.

Dondurucu mantarından iyi mi kurtulursunuz?

buz çözme

Dondurucunuzda küf var ise, o süre asla endişelenmenize gerek yok şu sebeple küf oluşumu tamamen normaldir ve onu çıkarmak, diğerlerinin söylediği kadar zor değildir. Birazcık can bunaltıcı olabilir fakat bir kez temizledikten sonrasında buzdolabınızın ve derin dondurucunuzun performansını iyi mi etkilediğini farkına varacaksınız ve elektrik tüketimindeki bu değişimi hissederek elektrik için daha azca ödeyebilirsiniz. Bir dondurucunun buzunu çözmenin ve buzunu çözmenin bir öteki pozitif yanları, bölmenin değişik öğeleri tutmak için daha çok alana haiz olmasıdır, bu yüzden donmayı önlemek için bunu ayda bir yada minimum altı ayda bir yapmak en iyisidir. Dondurucudaki pamukçuktan kurtulmanın temel yolunu öğrenmek için bizi takip edin.

alenen

Kim bilir en zor aşama, buzdolabının içindeki eşyaları çözülmeden ilkin taşımanız ihtiyaç duyulan işin başlangıcıdır. Başka bir dondurucu kullanamıyorsanız, dondurucu içindeki donmuş ürünleri uygun oranda buz içeren dondurucu yada dondurucu plastik kaplara aktarmak en iyisidir. Doğal ki başka bir yol da o denli oldukça yiyecek kullanmaktır ki, gelecek hafta pamukçuk çıkarmak istediğinizi bilerek dondurucu neredeyse boştur. Dondurucunun içindeki raflardan ve bileşenlerden herhangi birini çıkarmadan ilkin kapatmayı ihmal etmeyin, şu sebeple bazı parçalar küf oluşumu sebebiyle çıkarılamaz ve bu durumda çözülmeleri için daha çok zamana gereksinim duyarlar.

Pamukçuk iyi mi çözülür?

buz çözme

Oral mantarın çözülmesini hızlandırmak için çeşitli çözümler vardır:

  • Dondurucuya birkaç kase sıcak su koyun ve her 5 dakikada bir değiştirin. Ortaya çıkan buğu buzu eritir yada erimeyi hızlandırır.
  • Pamukçuğu ısıtmak için bir saç kurutma makinesi kullanın. Bir tedbir olarak, aralığın geri kalanının ısınmasını önlemek için dondurucuya yakın tutun.
Pamukçuk

Ağız mantarının kendi kendine çözülmesi için kafi zamanınız var ise bu işlere süre ayırmanıza gerek yok.

Buzdolabı içeriden iyi mi temizlenir?

buz çözme

Kaleler birazcık çözüldükten sonrasında afiyetle yiyin ve plastik bir kaşıkla dondurucudan çıkarın. Bunu oldukça fazla bastırarak yapmayın ve ek olarak dondurucunun içine zarar verebileceğinden metal kaşıklarla yapmamayı ihmal etmeyin. Buz parçalarını çıkardıktan sonrasında bir lavaboya yada geniş bir kaseye koyun ve dondurucuda eriyen suyun damlamasını bir havluyla engellemeye çalışın. Kalıp bittiğinde, dondurucunuzu çalıştırmadan ilkin iyice paklayın ve kurulayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Buzdolabındaki don, dondurucu arızasını gösterir mi?

Hayır, dondurucunuzda küf var ise endişelenmenize gerek yok şu sebeple bu tamamen düzgüsel.

Yavaş yavaş buzunu çözmek için zamanımız yoksa ne yapılabilir?

Dondurucuya birkaç kase sıcak su koyarak yada sıcak saç kurutma makinesi kullanarak.Source bağlantı