DIY Reçine Petri Kapları – Reçinede Alkol Mürekkebi


Bu gönderi bağlı kurum bağlantıları içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Bu öğretici ile size Alkol Mürekkepleri ile – Petrified Rainbow olarak da adlandırılan – renkli Reçine Petri Kaplarını iyi mi yapabileceğinizi göstermek isterim. Bu nefes kesici eşi olmayan parçaları silikon kalıplara iyi mi dökeceğinizi ve hangi aksesuarlara ihtiyacınız bulunduğunu adım adım göstereceğim.

Reçine petri kapları yada fosilleşmiş gökkuşağı nedir?

Taşlaşmış Gökkuşağı – Bir reçine sanatı hayranıysanız, muhtemelen bu terimle karşılaşmışsınızdır. Bigün fazlaca yetenekli reçine sanatçısı Josie Lewis, birbirleriyle iyi mi tepki verdiklerini görmek için reçinesine alkol mürekkebi damlattı. Öteki reçine sanatçıları içinde çok önemli bir hızla yayılan fazlaca renkli ve neredeyse tahmin edilemez bir reçine sanatı buluş etmesi onu şaşırttı. Bu sanata “Taşlaşmış Gökkuşağı” adını vermiştir. Petri kabı büyüklüğündeki bir kalıba bir gökkuşağı soruşturma ve onu sonsuza kadar ölümsüzleştirme sürecini anlattığı için fazlaca zekice bir isim; taşlaşmak Taşlaşmış Gökkuşaklarının öteki fazlaca yaygın adları da Reçine Petri Kapları yada Reçine bardak altlıkları. Bardak altlıkları, şu sebeple bu dökme reçine kalıpları bununla birlikte mükemmel bir halde cam bardak altlıkları yada benzeri olarak kullanılabilir.

taşlaşmış gökkuşağı

Reçine petri kapları için aksesuarlar

PROMARINE, ProArt epoksi reçine sağlar
 • Sanat projeleri için hususi olarak geliştirilmiş, muhteşem renk kararlılığı
 • 1:1 karışım oranında kullanımı fazlaca kolay, %100 katı, sert kabuk kaplama
 • Oldukça parlak ve kristal berraklığında, tamamen sızdırmaz çözümünüz, muhteşem hava tahliyesi

Amazon’da görüntüle

LET'S RESIN Silikon Reçine Altlık Kalıpları 10'lu Paket
 • Yüksek Kaliteli 10 Parça Coaster Reçine Kalıp Seti
 • 4 yuvarlak bardak altlığı kalıbı ve 4 kare silikon kalıp ihtiva eder
 • Yüksek kaliteli silikondan yapılmış, fazlaca esnek ve dayanıklı

Amazon’da görüntüle

LET'S RESIN alkollü mürekkep mürekkep seti, 14 renk
 • Çeşitli alkol mürekkebi sanatı ve renklendirme reçinesi için ideal alkol mürekkebi
 • Süratli kurur ve solmaya karşı dayanıklıdır
 • Yüksek doygunluğa haiz ve karıştırılabilir boya mürekkepleri

Amazon’da görüntüle

Lüzumlu öteki malzemeler

Reçine bardak altlıkları

Reçine petri kaplarını öğrenmek için hususi kurs

Alkol mürekkebi ve reçine altlıkları ve düğmeleriyle kendin yap projeleri!

 • Bu kurs, her seviyeden alkol mürekkebi ressamları yada yaratıcı olmak isteyen akıllı/yaratıcı insanoğlu içindir!
 • Bu kurs, renklerle oynamayı öğrenmek ve beklentilerinizi özgür bırakmakla ilgilidir.
 • Bu, alkol mürekkebi ve DIY düğmeleriyle reçine bardak altlığının iyi mi yapılacağına dair 3 demo içeren kısa ve kolay bir temel kurstur.

Kellie Chasse, dolaplarınız, şifonyerleriniz ve daha fazlası için bu süper havalı DIY içecek altlıklarını ve benzersiz sanat düğmelerini yaratmanın sırrını veriyor!

Reçine petri kursu alın

Alkol mürekkebi reçine petri kutuları için adım adım talimatlar

1. Ilkin güvenlik

Ilkin mühim olan; Reçine ile çalışırken daima kafi koruma kullanın. Eldiven ve yüz maskesi minimum korumadır. Reçine etiketi toksik olmadığını söylese bile daima iyi havalandırılan alanlarda çalışın. Alkol bir çözücüdür, bundan dolayı reçineye eklendiğinde reçinenin toksik olmayan doğasını hafifletir. Ihtimaller içinde buharları solumayın.

ebook epoksi reçine

2. Kalıbı hazırlayın

Artık lüzumlu tüm hazırlıkları yaptığınıza bakılırsa, kalıpları yapmaya başlamış olalım. Kir, saç ve tozdan arınmış temiz bir kalıpla çalışmak önemlidir. Kalıpta bırakıldıklarında reçine ile sertleşirler ve kürlenmiş parçadan çıkarmak olanaksız olmasa da fazlaca acayip olabilir. Kalıbınızı temiz bir bez yada mutfak rulosu ve wc ispirtosu yada daha da iyisi %96 izopropil alkol ile silin. Sildikten sonrasında kurumaya bırakın. Yapışmayı önlemek için kalıbınızın kenarlarını silikon yağı ile silin. Bunu yapmak için pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

Reçine Petri Kapları Talimatları

3. Epoksi reçineyi hazırlayın

Reçinenizi hazırlamak için reçine etiketinizdeki talimatları izleyin. ben 400 ml kullanıyorum ProArt epoksi reçine Her biri ortalama 10 santimetre çapında 3 gözlü bir kalıba dökün. Projelerinize bağlı olarak daha azca yada daha çok isteyebilirsiniz, sadece daha çok reçine bazı markaların kaldıramayacağı daha derin petri anlamına gelir ve fazlaca ısınırlar. denetim et

reçine petri talimatları

Oldukça, fazlaca yavaş karıştırın. Etiket 3 dakika diyor fakat saate bakmak yerine reçineme bakıyorum. Reçine ve sertleştirici karıştığında ilk başta fazlaca bulanıktır. Karıştırmaya başladıkça karışım berraklaşacaktır. Gene, hızı vurgulamak önemlidir; Ne kadar yavaş karıştırırsanız, o denli azca hava kabarcığı oluşur. Karışımda ne kadar azca hava kabarcığı var ise, onları çıkarmak o denli kolay olacaktır. Hava kabarcığı olmayan temiz Petri kapları istiyoruz. Karışımınız su kadar berraksa, tamamdır.

petri kabı talimatları

4. Renkli reçineyi hazırlayın

Reçinemi onunla renklendiriyorum Reçine alkol mürekkebi kullanalım. Bir keresinde bir damla Altın Sıvı Akrilik denedim ve fazlaca baskındı. Silikon bir bardağa birazcık reçine dökün ve hava kabarcıklarını çıkarmak için hafifçe aydınlatın. Alkol mürekkebinizden birkaç damla ilave edin. Hava kabarcıklarını önlemek için yavaşça ve mürekkebi reçineye benzeşik bir halde entegre etmek için iyice karıştırın.

renkli reçine

5. Reçineyi kalıba dökün

Petris’lerinizin aynı yükseklikte olmasını sağlamak için emek verme alanınızı (masa, sıra vb.) düzleştirin. Üstüne tahta bir çubuk koyarak ve reçinenin çubuktan akmasını izleyerek reçinenizi kontrol edin. Yavaş akıyorsa reçineniz hazırdır. Süratli akıyorsa birkaç dakika daha bekleyin.

reçine bardak altlığı talimatları

Reçineniz hazır olduğunda 3 boşluğa eşit parçalar halinde dökün. Hala hava kabarcıkları var ise, reçineyi süratli ve dikkatli bir halde ateşleyin.

Gene, yakıp yakamayacağınıza dair reçinenizin üstündeki etiketi okumak önemlidir. ArtResin bilhassa alevlenebileceğini söylüyor. Brülörden gelen ısı, berrak bir reçine bırakarak kabarcıkları patlatır. Artık reçine birazcık sihir yaratmaya hazır.

6. Alkol mürekkebini reçineye damlatın

Tüm alkollü mürekkep şişelerini kalıbınızın yanına yerleştirin ve kapakları çevirerek açın sadece şişelerin üstünde bırakın. Reçineye birkaç damla alkol mürekkebi damlatın. Derhal yayılırsa, reçineniz hala oldukça akıcıdır. Oldukça yayılmıyorsa, reçineniz birazcık sertleşmeye adım atmıştır.

Petry çanak talimatları

Bu durum bana en güzel parçaları yaratıyor benzer biçimde geliyor. Sizinki değişik olabilir, bu yüzden gözlem yapın. Reçinenin değişik akış özelliklerini deneyin. Bazı renkleri damlattıktan sonrasında, her renk damlasına bir damla beyaz alkollü mürekkep damlatın. Petri büyüsü bu şekilde gerçekleşir. Beyaz ağırdır, bundan dolayı altındaki rengi aşağı doğru iter. Mürekkep, reçine ile reaksiyona girer ve tipik anemon benzeri minik dokunaçlar gelişir. Reçineniz fazlaca akıcıysa, beyaz direkt dibe düşerek petrinizde istenmeyen beyaz noktalara niçin olabilir.

petri kabı sanatı
Sol: Petrinizde tentacles istiyorsanız, yalnızca alkollü mürekkepler ve beyaz kullanın.
sağda: Bulanık, kurnaz Petris istiyorsanız, renkli reçinenizi alkollü mürekkeplere dökün.

7. İşinizi örtün

Mürekkepleri damlatmayı bitirdiğinizde, şeklinizi örtün. Bunu yapmak için bir karton yada gizleme kutusu kullanabilirsiniz. Kutunun kalıba yada reçineye temas etmediğinden güvenilir olun. Kalıbınızı düz yüzeyde bırakın ve reçinenizin ne kadar süreye ihtiyacı olduğuna bağlı olarak kurumasını bekleyin. Detayları reçinenizin etiketinde bulabilirsiniz. ArtResin 24 saatte dokunulduğunda hissedilir ve 72 saatte tamamen kürleşir.

8. Sanatınızı kalıptan çıkarın

Bu kesinlikle tüm sürecin en coşku verici kısmı. Parçanızı demonte edene kadar ne alacağınızı asla bilemezsiniz. Kenarlardan başlayarak reçine parçanızı dikkatlice açın. Artık sanatınıza hayranlıkla bakabilir ve en güzel desenleri yaratan kimyasal reaksiyonlarla büyülenebilirsiniz.

kalıp reçine petri kapları

BONUS: Sanatınızda dantel oluşturmak istiyorsanız, kalıbınızın tüm boşluğunu silikonla silin. Silikon, alkollü mürekkebin aşırı yayılmasını önler ve güzel bir dantel ile sonuçlanan hücreleri oluşturur.

reçine bardak altlığı talimatları

Video Eğitimi Alkol Mürekkep Reçine Petri Kapları

Her şeyi birazcık daha net hale getirmek için video eğitimlerimden birini burada görebilirsiniz:

Epoksi reçineye ilk Petri kaplarınızı dökerken size bolca eğlence ve iyi şanslar dilerim! Reçine sanatının öteki varyasyonlarını tecrübe etmek ister misiniz? O vakit aşağıdaki makaleler de ilginizi çekebilir:

Resin Epoxy Art – Resin Art’taki ilk adımlarınız için temel bilgiler
Plaj Sanatı – Dokularla Reçine Sanatı Eğitimi
Reçine Geode Sanatı DIY (Özgür Biçimli Yoldam)

portre onu gördü

Özse’de Seda tarafınca yapılmıştır.

Seda Özses bir anne, eş, bilgisayar bilimcisi ve kırma bilimi öğretmenidir. Her gün tüm bu değişik vazife ve sorumluluklar içinde denge kurma mevzusunda ustalaşıyor. Bundan dolayı, günlük yaşamın stresinin kimi zaman gücünüzü tüketmesinin ve sizi tüketmesinin iyi mi bir şey bulunduğunu fazlaca iyi biliyor. Bundan dolayı Seda, pillerini şarj etmek için doğada kısa molalar vermeye devam ediyor. Kendisi için yaratıcı bir çıkış arayışında, kendisini tamamen dolduran mükemmel bir yol da buldu: sanat. Fotoğraf yapmayı ve renkleri seviyor, onun için bunlar saf mutluluk anları. Yaratıcılığı, günlük yaşamı unutmasına ve esrarengiz bir dünyaya dalmasına olanak tanıyor – bilhassa bir Petri kabını açmak, Seda için devamlı inanılmaz bir tecrübe, şu sebeple ne alacağınızı asla bilemezsiniz. Seda’nın sanatla alakalı çalışmalarının başlangıcı fincan boyamasıydı. Sonrasında Fluid Art’ı keşfetti.Taşlaşmış Gökkuşağı şu anki tutkusu. Petri kaplarının kendine özgü tarzını bulup mükemmelleştirene kadar birkaç teknik denedi. Seda, renkli bir dünyada sakinlik hissi uyandıran, negatif boşluklara haiz akıcı resimleri de seviyor. Renklerin taneciği, petri kaplarında aynı şeyi yapar, sadece değişik bir halde.

https://www.instagram.com/madebyseda/

https://www.feysbuk.com/madebyseda

https://bit.ly/seda-youtube

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz