deniz kontrplak nelerdir | bloga

Deniz kontrplağı ne için kullanılır?

Vapur kontrplağı ya da yalnız vapur kontrplağı denizcilik sektöründe yapı malzemesi olarak mesela gemilerde ya da rıhtımlarda kullanılmaktadır. Marine Ply nemli ya da kaygan koşullarda ya da neme uzun zaman maruz duracak her yerde iyi çalışır. Ek olarak, bir çok ahşabın aksine, çoğu zaman aşırı nemin niçin olduğu bükülmeye, eğilmeye ya da tabakalara ayrılmaya karşı dirençlidir. Bu, deniz kontrplağının dayanıklılığını ve onu kullanan herhangi bir yapının yapısal sağlamlığını güvence eder.

Deniz kontrplağı, paneller arasındaki boşlukların boyutunu azaltmak için birden fazla yüz ve çekirdek kaplamadan birleştirilir. Bu, suyun sıkışmamasını sağlar. Levhalar, sağlamlık ve dayanıklılık için birbirine yapıştırılmıştır ve su ve kaynamaya dayanıklı (WBP) yapıştırıcı tabakası neme karşı ek mukavemet sağlar. En yüksek kalitede marin kontrplak, mantar saldırısına ya da yapısal hasara karşı direncini kanıtlayan ‘BS 1088’ uygunluğunun mührünü de taşıyabilir.

Ona ihtiyacın var mı?

Evin içerisindeki ve etrafındaki inşaat işleri için, mesela eskiyen banyonuzu değiştirirken ya da yeni bir banyo kurarken marin kontrplak kullanabilirsiniz. Çürümeye ve çürümeye karşı mukavemet ve yapısal kusurların olmaması ya da aşırı suya maruz kalma sebebiyle bükülme olmaması, deniz katının bu alanlar için muhteşem bir seçim bulunduğunu göstermektedir. Aynı zamanda, marin kontrplak düzgüsel kontrplağa nazaran oldukça daha pahalıdır. Şu demek oluyor ki büyük bir bütçeniz yoksa ülkü bir çözüm değil. Deniz kontrplağının muhteşem neme dayanıklı özellikleri, yalnızca deniz ortamı şeklinde deniz ortamında elde edilir. B. tamamen kullanılmış bir rıhtım ya da teknede. Banyo yapmak ya da duş almak odanın içerisinde azca oranda su dağıtabilir, sadece hiç deniz kontrplak kullanımını güvence edecek seviyede değildir. Bunun yerine, banyonuzda ya da banyonuzda kullanılabilecek daha azca pahalı fakat eşit derecede müessir bir araç-gereç var.

Alternatif nelerdir?

kontrplak
kontrplak
İç mekan uygulamaları için, George Hill Ltd.’de olduğu şeklinde birçok hususi mağazada ve çevrimiçi mağazalarda satılan kontrplak kullanarak paradan tutum edebilirsiniz. Yarı fiyatına, WBP kontrplak güç ve dayanıklılığın yanı sıra suya en uzun zaman maruz kalma durumları haricinde bütün dayanıklılık sunar. Birçoğumuz banyo yaparken ya da duş alırken yanlışlıkla su dökeceğiz, sadece kaliteli kontrplak kullanmak güvensiz ya da göze hoş görünmeyen fizyolojik hasara niçin olmaz.

George Hill Ltd’de kontrplaklarımız, reçine bazlı bir yapıştırıcı kullanılarak ısıyla birbirine bağlanan oldukça sayıda katmandan kaynaklanır. Bu, su ya da rutubet hasarına karşı kuvvetli olurken tamir ya da bakım ihtiyacını azaltarak yüksek gerilme mukavemeti sağlar. İster gelecekteki fayans döşenmesi için zemini döşeyin, talep eder yeni bir banyo için çerçeve oluşturun, marin kontrplak üstünde bir kolunuzu ve bir bacağınızı boşa masraftan çürümeye ya da tabakalara ayrılmaya karşı korunacaksınız.

Bunları da sevebilirsiniz