deniz kontrplak nedir | bloga

Deniz kontrplağı ne için kullanılır?

Vapur kontrplağı yada yalnız vapur kontrplağı denizcilik sektöründe yapı malzemesi olarak mesela gemilerde yada rıhtımlarda kullanılmaktadır. Marine Ply nemli yada ıslak koşullarda yada neme uzun süre maruz duracak her yerde iyi çalışır. Ek olarak, bir çok ahşabın aksine, çoğu zaman aşırı nemin niçin olduğu bükülmeye, eğilmeye yada tabakalara ayrılmaya karşı dirençlidir. Bu, deniz kontrplağının dayanıklılığını ve onu kullanan herhangi bir yapının yapısal sağlamlığını güvence eder.

Deniz kontrplağı, paneller arasındaki boşlukların boyutunu azaltmak için birden fazla yüz ve çekirdek kaplamadan birleştirilir. Bu, suyun sıkışmamasını sağlar. Levhalar, sağlamlık ve dayanıklılık için birbirine yapıştırılmıştır ve su ve kaynamaya dayanıklı (WBP) yapıştırıcı tabakası neme karşı ek direnç sağlar. En yüksek kalitede marin kontrplak, mantar saldırısına yada yapısal hasara karşı direncini kanıtlayan ‘BS 1088’ uygunluğunun mührünü de taşıyabilir.

Ona ihtiyacın var mı?

Evin içindeki ve etrafındaki inşaat işleri için, mesela eskiyen banyonuzu değiştirirken yada yeni bir banyo kurarken marin kontrplak kullanabilirsiniz. Çürümeye ve çürümeye karşı direnç ve yapısal kusurların olmaması yada aşırı suya maruz kalma sebebiyle bükülme olmaması, deniz katının bu alanlar için muhteşem bir seçim bulunduğunu göstermektedir. Bununla beraber, marin kontrplak düzgüsel kontrplağa bakılırsa fazlaca daha pahalıdır. Şu demek oluyor ki büyük bir bütçeniz yoksa ideal bir çözüm değil. Deniz kontrplağının muhteşem neme dayanıklı özellikleri, yalnızca deniz ortamı şeklinde deniz ortamında elde edilir. B. tamamen kullanılmış bir rıhtım yada teknede. Banyo yapmak yada duş almak odanın içinde azca oranda su dağıtabilir, sadece asla deniz kontrplak kullanımını güvence edecek seviyede değildir. Bunun yerine, banyonuzda yada banyonuzda kullanılabilecek daha azca pahalı fakat eşit derecede etkili bir araç-gereç var.

Alternatif nedir?

kontrplak
kontrplak
İç mekan uygulamaları için, George Hill Ltd.’de olduğu şeklinde birçok hususi mağazada ve çevrimiçi mağazalarda satılan kontrplak kullanarak paradan tutum edebilirsiniz. Yarı fiyatına, WBP kontrplak güç ve dayanıklılığın yanı sıra suya en uzun süre maruz kalma durumları haricinde tüm dayanıklılık sunar. Birçoğumuz banyo yaparken yada duş alırken yanlışlıkla su dökeceğiz, sadece kaliteli kontrplak kullanmak güvensiz yada göze hoş görünmeyen fizyolojik hasara niçin olmaz.

George Hill Ltd’de kontrplaklarımız, reçine bazlı bir yapıştırıcı kullanılarak ısıyla birbirine bağlanan fazlaca sayıda katmandan oluşur. Bu, su yada rutubet hasarına karşı dirençli olurken onarım yada bakım ihtiyacını azaltarak yüksek gerilme mukavemeti sağlar. İster gelecekteki fayans döşenmesi için zemini döşeyin, ister yeni bir banyo için çerçeve oluşturun, marin kontrplak üstünde bir kolunuzu ve bir bacağınızı boşa harcamadan çürümeye yada tabakalara ayrılmaya karşı korunacaksınız.

Bunları da sevebilirsiniz