Dairesel ve dikdörtgen (düz) titreşimli zımpara makineleri + uygulamasının karşılaştırması


Ahşapla emek harcama deneyiminiz var ise, işinizi en iyi şekilde bitirmek için zımparalamanız icap ettiğini kesinlikle bilirsiniz. Ahşabın pürüzlü ve pürüzlü yüzeyi, zımparalamadan sonrasında pürüzsüz ve muntazam hale gelir, sadece buradaki sual, en iyi zımparalama aletinin hangisi olduğudur. Yuvarlak ve dikdörtgen titreşimli zımparalar en sık kullanılanlardır, sadece hangisi daha iyi? Bu suali cevaplamak için bizimle kalınca.

Yuvarlak ve dikdörtgen titreşimli zımpara makineleri arasındaki fark

Doğru zımpara makinesini satın almak için, projenin boyutunu ve elde etmek istediğiniz detay seviyesini göz önünde bulundurmanız gerekir. Dairesel titreşimli zımpara, büyük işler için uygundur; Şundan dolayı pürüzlü ve hasarlı yüzeyleri kaldırmak için daha çok enerjiye gerekseme vardır.

titreşimli zımpara satın al

Öte taraftan, titreşimli dikdörtgen zımpara ile ahşap parçaları en iyi kalitede parlatabilirsiniz. Bu makineler, mobilya üreticileri ve hususi ahşap işleme projeleri için muhteşem araçlardır ve oldukça yönlü ve uyarlanabilir oldukları için gövdelerinin onarımı kolaydır.

titreşimli yuvarlak zımpara nedir?

Zımpara kağıdı titreşimli

Düz ve yuvarlak titreşimli zımpara makineleri benzer kullanımlara haizdir, fark zımpara tablasının hareket şeklidir. Dairesel titreşimli zımpara, fazla malzemeyi yüzeyden olabildiğince acele çıkarmak için yüksek süratli, döner titreşim hareketlerine haizdir. Bu makinelerin bazıları değişken hız kontrolüne haizdir ve hızlarını değişik malzemeler için ayarlayabilirsiniz. Dairesel titreşimli zımpara, sert ve yumuşak ahşap, metal ve plastiği zımparalamak için uygun, oldukça yönlü ve oldukça yönlü bir cihazdır. Bununla beraber kompozit ve laminat yüzeyleri de zımparalayabilirsiniz. Bu aletin dairesel ve yanal hareketleri, düzgüsel dairesel zımpara makinesinden daha çok araç-gereç çıkarmanıza olanak tanır.

Zımpara kağıdı titreşimli

Dairesel titreşimli zımparadaki aşındırıcı ped, ahşabın yüzeyinde daha azca dairesel iz bırakır. Bu zımpara makinesinin 12 ila 15 santimetre arası diskleri vardır ve dönme hızı dakika başına devir (OPM) olarak anlatılır. Dairesel titreşimli zımpara, dikdörtgen zımpara makinesinden daha kuvvetli ve verimlidir. Bu zımpara makinesinde, toz bir torbada toplanır yada egzoz portuna bağlı merkezi bir vakum kanalıyla emek harcama yüzeyinden çıkarılır. Bu cihazlar titreşir, sadece bazı modellerde çalışırken el ve bilek zorlanmasını azaltmak için titreşim önleyici vardır.

Dairesel titreşimli zımpara makinesinin avantajları ve uygulaması

Zımpara kağıdı titreşimli

Son yıllarda dairesel titreşimli zımpara, atölyelerde en popüler elektrikli el aletlerinden biri haline geldi. Bu aletin emek harcama hızı yüksektir ve emek harcama yüzeyinde oldukça azca iz bırakır. Teknolojideki gelişmeler, beceri düzeyi ne olursa olsun bu aracı iyi bir seçim haline getiriyor. İşte bu zımpara kağıdının avantajlarından bazıları:

 • Çeşitli malzemeleri çıkarmada yüksek performans
 • Sorunsuz ve birleştirilmiş bir ödeme oluşturun
 • Zımpara kağıdı değiştirmeye gerek yok
 • Toz toplama sistemine haizdir.
 • Değiştirilebilir cırt cırtlı diskler
 • Hız değişiklik yapma kabiliyeti
 • Büyük ve kuvvetli bir motoru var
 • Çalışırken kullanıcı için daha azca bitkinlik

Yuvarlak titreşimli zımpara makinesinin dezavantajları

Zımpara kağıdı titreşimli
 • sevgili
 • Zımpara diskine kolayca erişilemiyor
 • sallayarak
 • Değişik kaplamalar içinde zımparalama için uygun değildir.
 • Yüksek hücum gücü ve güverte hasar potansiyeli
 • Cırt cırt kir kapasitesi
 • Zımpara tablası hasar görmüşse düşük kalite
 • Dar köşe ve kenarlarda çalışmaya uygun

Titreşimli dikdörtgen zımpara makinesi nedir?

Düz zımpara

Projeleri bitirmek için bitirme zımparası isminde olan düz yada dikdörtgen zımpara kağıdı kullanılır. Düz ve yuvarlak titreşimli zımpara makineleri arasındaki temel fark, zımpara tabanlarının şekli ve iyi mi hareket ettikleridir. Düz titreşimli zımpara makinesi çoğu zaman dönmeyen ve ileri geri hareket eden kare yada dikdörtgen bir pede haizdir.

Hususi klipsler yardımıyla tabana standart zımpara kağıdı takabilirsiniz. Dikdörtgen vibrasyonlu zımpara fiyatı dairesel vibrasyonlu zımparaya bakılırsa daha düşüktür. Ek olarak, bu aletin dikdörtgen şekli, dar köşelerin ve kenarların zımparalanmasında kullanımını kolaylaştırır. Bu zımpara kağıtları, ahşap ve metali bitirmek ve bitirmek için uygundur; Yuvarlak zımpara kağıtlarına bakılırsa daha azca agresif güce sahiptirler. Netice olarak, emek harcama esnasında daha azca yüzey hasar görür.

Öteki elektrikli zımpara makinelerine kıyasla düşük fiyatı sebebiyle bu alet, yeni başlayanlar yada bütçesi kısıtlı kişiler için uygundur.

Dikdörtgen titreşimli zımpara makinesinin avantajları ve uygulaması

Düz zımpara

Projenizin son aşamalarına geldiğinizde ve yüzeyi düzeltme zamanı ulaştığında, bu aracı kullanarak kenarları ve köşeleri daha kolay zımparalayın. Bu vasıta hem de oto onarım atölyelerinde ve otomobil gövdelerini düzleştirmek için kullanılır; Şundan dolayı daha azca hücum güçleri var. Ek olarak marangozlar ve ağaç işleme meraklıları da bu zımpara kağıdı ile daha muntazam, pürüzsüz yüzeyler oluşturabilirler. Bu zımpara kağıdının avantajlarından bazıları:

 • ucuz fiyat
 • Köşelerde ve kenarlarda çalışmak için uygun
 • Yüzeylerde pürüzsüz bir yüzey oluşturun
 • Duyarlı işler için uygun
 • Hafifçe ve taşıması kolay

Dikdörtgen Titreşimli Zımpara Makinesinin Dezavantajları

Düz zımpara
 • Dairesel titreşimli zımparaya kıyasla düşük performans
 • Daha azca oldukça yönlülük
 • Zımpara izleri ve yüzeyde kalan izler
 • Büyük projeler için uygun
Ek olarak okuyun: Video tanıtımı ve değişik zımpara makinesi türlerinin karşılaştırılması

Ahşap ve metal ile çalışmakla ilgileniyorsanız, yuvarlak ve düz titreşimli zımpara tam size bakılırsa. İster büyük projeler üstünde çalışın, ister işin özüne odaklanmak isteyin, her iki vasıta da çantanızda olmalıdır. Sadece, bu araçların her birini nerede kullanacağınızı bilmelisiniz; Şundan dolayı her birinin avantajları ve dezavantajları vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ahşabın zımparalanması niçin gereklidir?

Zımparalama ve boyamadan ilkin ahşap yüzeyin hazırlanması bitirme işinin en mühim adımlarından biridir. Ahşabı hazırlamak için, emek harcama yüzeyinin tamamen pürüzsüz ve pürüzsüz olması için yüzeyinin iyi cilalanması gerekir.

A60 ve P60 zımpara kağıdı arasındaki fark nedir?

P60 zımpara kağıdıdır ve zımpara makinesi üstüne monte edilmiştir, sadece A60 zımpara kağıdıdır ve zımpara taşı yada masa taşı üstüne monte edilmiştir.

Yapışkan kağıtSource bağlantı