Claybrit’i kullanma ve iyi mi kaldırılacağı


Günümüzde Claybrit yapıştırıcılar atölyelerde, üretim ortamlarında ve muhtelif endüstrilerde hususi bir yer edinmiştir. Klaibrit, Şimal Almanya, Weingarten’de yer almıştır. Bu firmanın inceleme ve üretim merkezleri birkaç değişik ülkede açıktır. Claybrit, son olarak teknoloji ve endüstriyel ekipmanları kullanarak fazlaca muhtelif yapıştırıcılar üretip pazarlayabilmiştir. Clabrit yapıştırıcının türü çoğu zaman ürün ambalajı üstünde listelenen kodla tanımlanır. Bu yapıştırıcıların değişik modelleri değişik kullanımlar için uygundur. Calibrit internet sayfasındaki açıklamaya ve ürün üstündeki özelliklere bakılırsa ihtiyacınıza en müsait tutkal modelini seçmelisiniz. Bu yazıda sizi bu markanın en mühim mamüllerinden bazılarıyla tanıştıracağız.


Claybrite uygulaması

Claibrit ürünlerinin çeşitliliği sebebiyle, bu markanın her yapıştırıcısı muayyen amaçlar için uygundur. Aşağıda, en popüler Claibrit marka ürün modellerinden kimilerini ve uygulamalarını tanıtacağız.

Claybrite ahşap tutkalı

Claybrite yapıştırıcı

Claybrit ahşap tutkalı bu markanın en fazlaca satan mamüllerinden biridir. Ahşap tutkalı ya da PVAC, polivinil asetatın kimyasal yapılarının dağılması, kimyasal tepki hızlandırıcıların, sertleştiricilerin, stabilizatörlerin ve koruyucuların ve öteki katkı maddelerinin polimerizasyonu temelinde üretilir. Claibrite ahşap tutkalı çevresel etkenlere karşı çok dirençlidir. Yapıştırıldıktan ve sertleştikten sonrasında tutkal saydam hale gelir. Bu yapıştırıcının suda çözünürlüğü sebebiyle, bilhassa ahşap, kağıt ve kumaş benzer biçimde gözenekli malzemelerde ve ek olarak gözenekli duvar ve kumtaşı için yüzey kaplamalarında kullanılır. Model 347.0 Yapıştırıcı, bu firma tarafınca üretilen müsait ahşap yapıştırıcılardan biridir.

Claybrite vakumlu yapıştırıcı

Claybrite yapıştırıcı

Calibrite vakumlu yapıştırıcı, bir tür su bazlı poliüretandır. Bu tip yapıştırıcı, müsait püskürtülebilirlik ve yüksek yapışma benzer biçimde özelliklerinden ötürü PVC levhaların film presleri ve vakum presleri ile yapıştırılmasında kullanılmaktadır. Poliüretan yapıştırıcının ısıl direncini arttırmak için izosiyanat kaplı sertleştirici kullanılmalıdır. Claibrit markası, fazlaca muhtelif tek ve bileşenli basınçlı film yapıştırıcılarına haizdir. İki bileşenli film yapıştırıcı, yapışma kurmak için başka bir araç-gereç ile birleştirilmelidir. Model 435.7, Claibrit’in vakumlu yapıştırıcılarına bir örnektir.

Claybrit kalıplama yapıştırıcısı

Claybrite yapıştırıcı

Calibrite hot melt yapıştırıcılar, termoplastikler ya da sertleştiricilerdir. Bu yapıştırıcılar ısıya maruz kaldıklarında sıvı hale gelirler. Sonrasında bir yüzeye uygulandığında soğuduktan sonrasında sertleşir ve birkaç saniye sonrasında en çok mukavemete ulaşır. Süratli tutuş ve yapışma özelliği yardımıyla yapıştırma işlemi tamamlandıktan daha sonra yapışkan kısımları hareket ettirebilir; Dolayısıyla bu yapıştırıcıları kullanmak için, yapıştırıcıyı kurutmak ve yapıştırmak için kelepçe kullanmaya ve extra süre ve enerji masrafa gerek kalmamıştır.

Calibrite yapıştırıcı kod 782.5, kenar bantlama makinelerinde kullanım için bir EVA termoplastik yapıştırıcıdır. Bu yapıştırıcı, ahşap kaplamaları, ahşap döşeme kenarlarını, melamin reçineli kenarları, PVC kenarları, polyester kenarları ve kağıt kenarları yapıştırmak için kullanılır. Claybrit kalıp yapıştırıcısının avantajlarından biri koruyucu kaplamalı kartuşlar ve granüller halinde müşteriye ulaştırılmasıdır.

Claibrite kalıplama tutkalının yapışma özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Ortalama 100°C’lik sıcaklık direnci (katı yapıştırıcı, bir kurutucuda kısa bir müddet için 120°C’ye kadar sıcaklıklara katlanabilir)
  • 30°C’nin altındaki sıcaklıklara kadar soğuğa dayanıklılık
  • Suya ve nemli ortamlara karşı yüksek dayanıklılık (bu hususiyet kapak kenarlarını kaplarken önemlidir)
  • Zaman içinde iyi yaşlanma direnci

Claibrite grit yapıştırıcı

Claybrite yapıştırıcı

Claibrit markası birkaç değişik granüler yapıştırıcı modeli üretmektedir. Calibrite 774.4 grit tutkalı, orta viskozitesi ve kuvvetli ilk yapışması ile kenar bantlama makinelerinde kullanıma uygundur. Bu yapıştırıcının avantajlarından biri de muhtelif kullanımlara müsait olması ve eritildikten sonrasında müsait şartlara haiz olmasıdır. Bu yapıştırıcı, polyester ve PVC kağıtların kenarlarını ve kapak kenarlarını yapıştırmak için kullanılır. Bu yapıştırıcıların kenar bantlama cihazlarında kullanılabilmesi için kenar bantlama işleminden ilkin kenarların yüzeyinin muntazam, düz ve tozdan arındırılmış olması gerekmektedir. Ek olarak bütün malzemeler oda sıcaklığında olmalıdır.

Claybrit yapıştırıcı iyi mi çıkarılır

Calibrite yapıştırıcılar değişik formülasyonlara ve dokulara haizdir ve değişik amaçlar için kullanılmaktadır. Claybrit ya da başka bir marka yapıştırıcıyı çıkartmak için evvela yapıştırıcının cinsine ve yapıştırıcının kapladığı yüzeye dikkat etmelisiniz. Örnek olarak, ahşap kaplamadan yapıştırıcıyı çıkarmak için aseton kullanabilirsiniz. Ek olarak beyaz sirke benzer biçimde her türlü organik madde ahşap tutkalını sökme özelliğine haizdir. Ahşabın üstüne yapıştırıcı döküldüyse, lekeleri zımpara kağıdı ile çıkarabilirsiniz.

Mellat sıcak yapıştırıcı benzer biçimde birtakım yapıştırıcılar kuruduktan sonrasında sıvı hale dönebilir. Yapıştırıcıyı sıvı hale gelene kadar saç kurutma makinesi ile ısıtmak ve arkasından kağıt havlu ile silmek yeterlidir. Yapıştırıcı giysilerinize bulaşırsa, daha çok yapıştırıcı bulaşmasını önlemek için yapıştırıcıyı silmeyin. Yapıştırıcının tamamen kurumasını bekleyin. Arkasından, yapıştırıcı sertleşene kadar giysileri dondurucuya koyun. Arkasından yapıştırıcıyı giysilerden çıkarın. Giysilerinizde yapışkan lekeleri kalırsa, bu tarz şeyleri temizlik maddeleri ve aseton benzer biçimde çözücüler kullanarak çıkarın.

Sıkça Sorulan Sorular

Claybrit ahşap tutkalının özellikleri nedir?

Claybrit ya da PVAC ahşap tutkalı, çevresel etkenlere karşı yüksek bir dirence haizdir ve suda çözünebilme özelliğinden ötürü, bilhassa ahşap, kağıt, kumaş vb. benzer biçimde gözenekli malzemeler için kullanılır.

Klibrite tutkal vakumunun kullanması nelerdir?

Bu tip yapıştırıcı, film presleri ve vakum presleri kullanılarak PVC levhaları yapıştırmak için kullanılır.Source bağlantı