Çevrimiçi renkleri karıştırın


Renkleri karıştırıp eşleştirmenizi ve kararı anında görmenizi elde eden parasız renk karıştırıcımızı kontrol edin. Ebedi sayıda renk karışımı oluşturun ve en sevdiğiniz renk karışımlarını kontrol edin. En çok elastikiyet için renk modları içinde geçiş yapabilirsiniz.

Renk karıştırma aracımızı kullanın

Direkt renk bölümümüzden başlayabilir yahut silip kendi favori renklerinizi karıştırmak dilediğiniz renkleri ekleyebilirsiniz. Herhangi bir rengi dilediğiniz oranda karıştırma seçeneğine sahipsiniz. Karışımınızın sonucunu anında görebilir ve hususi rengi imaj olarak kaydedebilirsiniz. Bu renk karıştırıcıyı, dilediğiniz hususi rengi oluşturmanız için size en çok elastikiyet sağlamak suretiyle değişik renk modlarıyla programladık – sözgelişi Hex Code, RGB ve HCL.

Renk karışımınızı özlediniz mi? Mesele değil, her şeyi sıfırlayın ve yeni bir renk kombinasyonu kurmak için baştan başlayın. Gördüğünüzü beğendiniz ve kendiniz için paylaşmak yahut işaretlemek mi istiyorsunuz? URL kutusunun sağındaki simgeye tıklamanız yeterlidir ve mevzubahis karışımı arzu ettiğiniz zaman açabilirsiniz.

Pek oldukça renk teorisi yazımız var, adım atmak için renk karıştırma kılavuzumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Renk karıştırma aracı ne için kullanılabilir?

Renkleri birleştirmek ve karıştırmak için birçok alanda bir renk karıştırma aracı kullanılabilir, işte birtakım örnekler:

  • boyamak : Sanatçılar, sanat eserlerinde istenen rengi elde etmek için renkleri karıştırabilirler.
  • Grafik oluşturma : Grafik tasarımcılar, tasarımları için ahenkli bir renk şeması kurmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • fotoğrafçılık : Fotoğrafçılar, fotoğraflarının renk dengesini ayarlamak için renkleri birleştirebilir.
  • moda endüstrisi : Moda tasarımcıları, koleksiyonları için yeni renk kombinasyonları kurmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • iç dizayn : İç mimarlar, alanları tasarlamak ve dekore etmek için renkleri birleştirebilir.
  • internet tasarımı : Internet tasarımcıları, bir internet sayfası için cazibeli bir renk şeması kurmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • Baskı endüstrisi : Yazıcılar, matbu ürünlerde istenen renkleri elde etmek için renkleri birleştirebilir.
  • ürün geliştirme : Ürün tasarımcıları, oyuncaklar, ev aletleri vb. mamüllerin rengini geliştirmek için renkleri birleştirebilir.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz