Çevrimiçi renkleri karıştırın


Renkleri karıştırıp eşleştirmenizi ve sonucu anında görmenizi elde eden parasız renk karıştırıcımızı deneyin. Sonsuz sayıda renk karışımı oluşturun ve en sevdiğiniz renk karışımlarını deneyin. Maksimum esneklik için renk modları içinde geçiş yapabilirsiniz.

Renk karıştırma aracımızı kullanın

Direkt renk bölümümüzden başlayabilir yada silip kendi favori renklerinizi karıştırmak istediğiniz renkleri ekleyebilirsiniz. Herhangi bir rengi istediğiniz oranda karıştırma seçeneğine sahipsiniz. Karışımınızın sonucunu anında görebilir ve hususi rengi görüntü olarak kaydedebilirsiniz. Bu renk karıştırıcıyı, istediğiniz hususi rengi oluşturmanız için size maksimum esneklik sağlamak suretiyle değişik renk modlarıyla programladık – mesela Hex Code, RGB ve HCL.

Renk karışımınızı özlediniz mi? Mesele değil, her şeyi sıfırlayın ve yeni bir renk kombinasyonu oluşturmak için baştan başlayın. Gördüğünüzü beğendiniz ve kendiniz için paylaşmak yada işaretlemek mi istiyorsunuz? URL kutusunun sağındaki simgeye tıklamanız yeterlidir ve söz mevzusu karışımı istediğiniz vakit açabilirsiniz.

Pek fazlaca renk teorisi yazımız var, adım atmak için renk karıştırma kılavuzumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Renk karıştırma aracı ne için kullanılabilir?

Renkleri birleştirmek ve karıştırmak için birçok alanda bir renk karıştırma aracı kullanılabilir, işte bazı örnekler:

  • boyamak : Sanatçılar, sanat eserlerinde istenen rengi elde etmek için renkleri karıştırabilirler.
  • Grafik oluşturma : Grafik tasarımcılar, tasarımları için uyumlu bir renk şeması oluşturmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • fotoğrafçılık : Fotoğrafçılar, fotoğraflarının renk dengesini ayarlamak için renkleri birleştirebilir.
  • moda endüstrisi : Moda tasarımcıları, koleksiyonları için yeni renk kombinasyonları oluşturmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • iç dizayn : İç mimarlar, alanları tasarlamak ve dekore etmek için renkleri birleştirebilir.
  • web tasarımı : Web tasarımcıları, bir internet sayfası için çekici bir renk şeması oluşturmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • Baskı endüstrisi : Yazıcılar, basılı ürünlerde istenen renkleri elde etmek için renkleri birleştirebilir.
  • ürün geliştirme : Ürün tasarımcıları, oyuncaklar, ev aletleri vb. ürünlerin rengini geliştirmek için renkleri birleştirebilir.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz