Çevrimiçi Renk Karıştırma – Parasız Renk Karıştırma


Renk karıştırıcı, renkleri değişik miktarlarda karıştırmanıza ve karışık sonucu derhal görmenize olanak elde eden bir tarayıcı aracıdır. RGB, lch yada hex şeklinde değişik renk modları içinde geçiş yapabilirsiniz. Renk Karıştırıcı, boyama için renkleri karıştırmanın temellerini öğrenmenize de destek olacaktır.

Renk karıştırıcı aracımız iyi mi kullanılır?

Renk karıştırma aracında aslına bakarsan değişik temel renklerden iyi bir seçim bulacaksınız. Karışıma o rengin kısımlarını eklemek yada çıkarmak için yukarı ve aşağı okları kullanın. Karışık renk sonucunu gerçek zamanlı olarak görürsünüz ve karışık renge sağ tıklayarak rengi jpg formatında indirebilirsiniz. Size maksimum seçenek sunmak için renk karıştırıcıyı rgb, hex yada hsl şeklinde değişik modlarda kullanabilirsiniz. Sonuçtan memnun kalmazsanız, renk karıştırıcıyı daima sıfırlayabilir ve baştan başlayabilirsiniz. İstediğiniz renk karışımını bulduğunuzda, adresi kopyalayarak tüm yapılandırmayı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Renk teorisi hakkında daha çok data edinmek istiyorsanız, bununla ilgili makalemize göz atın. renkleri karıştır ya da renk tekerleği A.

Damlalık ile ve değişik renk modlarında seçebileceğiniz hususi renkleri de kullanabilirsiniz. İstediğiniz gölgeyi bulduğunuzda, Tamam’ı tıklayın, renk eklenecektir. Yalnız bu rengin miktarını artırın ve netice sizi şaşırtsın.

renk tekerleği

Herhangi bir özelliği kaçırıyor musunuz? Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz