Çevrimiçi Renk Karıştırıcı – Sonuçlarınızı karıştırın ve paylaşın


Renkleri karıştırıp eşleştirmek ve kararı anında görmek için parasız renk karıştırıcımızı kontrol edin. Ebedi renk karışımları oluşturun ve en sevdiğiniz renk karışımlarını kontrol edin. En çok elastikiyet için renk modları içinde geçiş yapabilirsiniz.

Renk karıştırma aracımızı kullanın

Direkt renk bölümümüzden başlayabilir yahut onu kaldırıp kendi sevdiğiniz ve karıştırmak arzu ettiğiniz renkleri ekleyebilirsiniz. Herhangi bir rengi arzu ettiğiniz oranda karıştırma seçeneğine sahipsiniz. Karıştırma işleminizin sonucunu derhal görebilir ve hususi rengi imaj olarak kaydedebilirsiniz. Bu renk karıştırıcıyı, arzu ettiğiniz hususi rengi oluşturmanız için size en çok elastikiyet sağlamak suretiyle değişik renk modlarıyla programladık: örnek olarak Hex Code, RGB ve HCL.

Renk karışımınızı bozdunuz mu? Mesele değil, her şeyi sıfırlayın ve yeni bir renk şeması kurmak için baştan başlayın. Gördüğünüzü beğendiniz ve kendiniz için paylaşmak yahut işaretlemek mi istiyorsunuz? URL kutusunun sağındaki simgeye tıklamanız yeterlidir ve o hususi karışımı arzu ettiğiniz zaman açabilirsiniz.

ile alakalı fazlaca sayıda yazımız var renk teorisiIlk olarak renk karıştırma kılavuzumuza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Renk karıştırma aracı ne için kullanılabilir?

Bir renk karıştırma aracı birleştirilebilir ve birçok alanda kullanılabilir renkleri karıştırbirtakım örnekler:

  • Zeki: Sanatçılar çalışmalarında istedikleri rengi elde etmek için renkleri karıştırabilirler.
  • grafik Tasavvur: Grafik tasarımcılar, tasarımları için ahenkli bir renk şeması kurmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • fotoğrafçılık: Fotoğrafçılar, fotoğraflarının renk dengesini ayarlamak için renkleri birleştirebilir.
  • moda endüstrisi: Moda tasarımcıları, koleksiyonları için yeni renk kombinasyonları kurmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • iç dizayn: İç mimarlar, alanları tasarlamak ve dekore etmek için renkleri birleştirebilir.
  • internet tasarımı: Internet tasarımcıları, bir internet sayfası için cazibeli bir renk şeması kurmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • grafik endüstrisi: Yazıcılar, matbu ürünlerde istenen renkleri elde etmek için renkleri birleştirebilir.
  • ürün geliştirme: Ürün tasarımcıları, oyuncaklar, ev aletleri vb. mamüllerin rengini geliştirmek için renkleri birleştirebilir.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz